1:4
Ohlasy

Prohráli jsme si to sami, litoval po prvním duelu na Slavii Ondřej Machala

23. 3. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Rytíři sehráli s pražskou Slavií divokou přestřelku a přestože se ve druhé třetině pětkrát trefili, prohráli 5:6 v prodloužení. Dva góly Kladna obstaral útočník Ondřej Machala, který mohl v závěru základní hrací doby ve veliké šanci vyrovnat. Hattrick mu ale zhatil fantastickým zákrokem brankář soupeře. „Osobně to beru na sebe. Měl jsem to proměnit,“ vykládal po utkání rychlonohý forvard, kterého štvala zbytečná vyloučení na straně Rytířů.

Po zápase vypadáš hrozně smutný. Co můžeš říct k tomuhle utkání?

Jednoznačně jsme si to prohráli sami, o tom není pochyb. Nedáváme šance, které jsme měli, a naopak máme hrozně moc vyloučených. Na nic bych to nesváděl, vážně jsme si to prohráli sami. Se*e to ještě víc, když jdete do prodloužení a prohrajete tam. Když vedete o gól, necháte soupeře vyrovnat a ještě prohrajete v prodloužení… Jsem nas*aný.

Nenechali jsme se tentokrát až moc strhnout? Některá vyloučení vypadala z tribuny vyloženě zbytečná.

Už jsem to říkal minule, že já i ostatní se občas zbytečně necháme vyprovokovat. Slavisté to umí, dostanou nás tím ze hry a my přepneme, nějak je sekneme a rozhodčí vyloučí nás. Umí takhle hrát, vyprovokují nás. Problém je, že my se necháme.

Takže na tomhle musíte zapracovat?

Samozřejmě. V příštím zápase nesmíme vůbec oplácet a nevšímat si rozhodčích. Když nepísknou fauly na nás, tak si jich nesmíme všímat a musíme hrát svoji hru. Jakmile se dostaneme ze hry, tak to vidíte sami. Jsme v pr*eli.

Je tohle teda hlavní důvod neúspěchu?

Samozřejmě je hrozné ještě to, jaké šance neproměníme. Osobně to beru na sebe. Měl jsem proměnit přihrávku od Matyáše Filipa na konci základní hrací doby, kdy mě výborně vychytal brankář soupeře. Zároveň je pravda, že fauly nás dostávají ke dnu.

„Nic se neděje, pořád vedeme 2:1.“

Ta akce se vám ale vážně povedla a blýskl se gólman soupeře. Co jsi tam ještě mohl udělat lépe?

Já ani nevím, co jsem mohl udělat lépe. Nemohl jsem to dávat z první, protože jsem to dostal dozadu a přímo na hokejku. Snažil jsem se to ještě potáhnout, ale brankář tam výborně byl. Možná jsem to mohl víc zvednout. Kdybych to víc zvedl a nepotahoval, tak myslím, že gól dám.

Ty jsi ale dva góly dal, prohra ti asi bere radost z nich, ne?

Tohle je play off a je úplně jedno, kdo dá gól. Příští zápas dá někdo jiný dva góly a je vážně úplně jedno, kdo to bude. My potřebujeme vyhrávat. O to jde.

V čem byl hlavní rozdíl mezi domácími zápasy a tímhle?

Je tady větší hřiště, takže hra je daleko víc otevřená. Je tam více možností. Mně osobně se hraje lépe na větších kluzištích, protože je tam víc prostoru. Já pak můžu využívat rychlost.

Před druhým zápasem na ledě Slavie si teda asi máte hodně co říct?

Ne, hodíme to za hlavu a řekneme si jen to, že nebudeme dělat zbytečné fauly. Nic se neděje, pořád vedeme 2:1. Zítra tady vyhrajeme, doma je porazíme a jedeme dál.