5:3
1:4

Rytíři podruhé v sezoně vyloupili O2 arenu! Ve třetí části rozhodl Zikmund

23. 1. 2022 od Foto: Roman Mareš
Kladno potvrdilo lepšící se formu a na ledě pražské Sparty vyhrálo 3:2! Rytíři v zápase dvakrát ztráceli, srovnali ale díky zásahům Jakea Dotchina a Adama Kubíka. V závěrečném dějství pak překlopil vedení na kladenskou stranu Ladislav Zikmund a hosté už soupeřův tlak i díky skvělému Landonu Bowovi přestáli. Bodovali tak popáté v řadě!
2021/2022, Tipsport extraliga, 45. kolo,  neděle 23.1.2022, Praha, O2 arena
Sparta
2:3
1:1, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 4. Voženílek (Tomov, Moravčík), 22. Horák (Matuškin) - 6. Dotchin (Indrák), 28. Kubík (Plekanec, Baránek), 51. Zikmund (Melka, Beran). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči zápasu: Roman Horák – Landon Bow.

diváci1000
Sparta: Machovský – Moravčík, Matuškin, Dvořák, Jandus, Polášek, Pavelka, Tomov – Thorell, Horák, Řepík – Chlapík, Sobotka, Forman – Vitouch, Kaše, Prymula – Strnad, Voženílek, Šmerha.
Kladno: Bow – Baránek, Kehar, Wood, Ticháček, Dotchin, Suchánek, Babka – Hlava, Plekanec, Kubík – Pytlík, Zikmund, Melka – Kadlec, Indrák, M. Procházka – Kristo, Filip, Beran.

Jako první se dostali do vedení už po třech minutách hry domácí. Daniel Voženílek skvěle pracoval před bránou a tečoval Tomovovu střelu za Bowova záda – 1:0. Rytíři ale odpověděli rychle. Jake Dotchin dostal hodně prostoru na pravé straně a zamířil naprosto přesně pod horní tyč – 1:1. Ve zbytku třetiny pak už hrozila hlavně Sparta. Thorell to zkoušel dvakrát zajímavě z pravé strany, jenže kladenského brankáře nepřekonal. V závěru už se část arény radovala, když z bezprostřední blízkosti střílel Horák. Bow však vytáhl skvělý zákrok a udržel nerozhodný stav.

Druhá část se vyvíjela stejně jako úvodní dějství. Rytíři hned po minutě hry faulovali a Sparta udeřila v přesilovce. Matuškin vypálil od modré čáry a Roman Horák šikovně tečoval letící puk do sítě – 2:1. Početní výhodou si ale pomohli i Kladenští! Plekanec našel parádním pasem Adama Kubíka, který se ranou z první nemýlil – 2:2. Se zajímavou střelou pak neuspěl sám kladenský kapitán a v závěru třetiny mohli domácí opět odskočit. Thorell už jel sám na bránu, i díky vracející se defenzivě Kladna však zakončil blafák jen vedle brány.

Ve třetí části začalo být Kladno nebezpečnějším týmem. V jednu chvíli už byl Plekanec osamocený před brankovištěm, jenže nastřelil jen tyč. Vzápětí se do další dobré možnosti prodral Kadlec, neuspěl ale ani on. Až po deseti minutách hry šli Rytíři do vedení. V přesilové hře se dostal k odraženému puku Ladislav Zikmund a pohotově dorazil – 2:3. Tlak Sparty se následně stupňoval, ale Bow pokračoval ve skvělém výkonu. Už v poslední minutě mohl definitivně rozhodnout Kubík, bekhendem však zasáhl jen tyč. Mrzet ho to ale nemuselo. Kladeňáci nápor přestáli a zapsali důležité tři body!

Sparta: Josef Jandač: První třetina nebyla z naší strany špatná, naopak jsme tam měli některé vyložené šance, které jsme bohužel neproměnili. Ve druhé už to nebylo takové, ale pořád jsme věděli, že zápas se dá zlomit. Záleželo, kdo dá gól za stavu 2:2, bohužel ho dalo Kladno. My jsme udělali faul na čtyři minuty, který nechci moc komentovat. To rozhodlo. Přesilovky, které soupeř proměnil, my neproměnili. V závěru už jsme neměli sílu.

Kladno: David Čermák: V první třetině byla Sparta lepší a nám nešly nohy. Musíme poděkovat hlavně našemu gólmanovi, který nás zachránil při několika velkých šancích Sparty. Postupně od druhé třetiny se hra začala vyrovnávat. Ve třetí třetině rozhodl náš gól na 3:2. Jsme samozřejmě šťastní za tři body.