5:3
1:4

Rytíři vstoupili do přípravy vítězně. V Příbrami dali Motoru sedm gólů

9. 8. 2022 od Lukáš Jůdl
Rytíři vstoupili do letošní přípravy vysokou výhrou 7:2 nad Českými Budějovicemi. Motor však hrál bez svých opor Milana Gulaše, Lukáše Pecha či Dominika Hrachoviny. Úvodní přátelák odehrálo Kladno na příbramském zimním stadionu, kam dorazila tisícovka diváků.
 úterý 9.8.2022, Zimní stadion Příbram
7:2
3:0, 2:2, 2:0

Branky a nahrávky: 3. Zikmund (Pytlík), 16. Plekanec, 16. Bláha (Pytlík, Zikmund), 33. Procházka (Kehar, Indrák), 38. Indrák (Procházka), 44. Beran (Zikmund, Sotnieks), 59. Plekanec – 26. Tomeček (Doudera, Vráblík), 37. Bindulis (Vopelka, Dzierkals). Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.

Rozhodčí: Fraňo, Micka - Beneš, Štofa
vyloučení3:5
využití2:1
střely na branku31:18
diváci1121
Kladno: Brízgala – Dotchin, Slováček, Babka, Sotnieks, Kehar, Veber – Michnáč, Plekanec, Filip – Bláha, Zikmund, Pytlík – Beran, Indrák, Procházka.
Budějovice: Strmeň – Doudera, Kachyňa, Hovorka, Bindulis, Vráblík, Remta – Doležal, Toman, Dzierkals – Chlubna, Koláček, Tomeček – Pouzar, Vopelka, Přikryl – Masopust.

Během první třetiny Kladno dominovalo. Dlouho se hrálo v útočném pásmu Rytířů až z toho byla první gólová situace, na jejímž konci byl Ladislav Zikmund – 1:0. Poté unikl Tomáš Plekanec v situaci dva na jednoho spolu s Ondřejem Bláhou, vzal to na sebe a střelou pod horní tyč zvýšil na 2:0. O pár vteřin později využil přihrávku do brankoviště předem zmíněný Ondřej Bláha a bylo to už 3:0.

V úvodu druhé části přišel o čisté konto Adam Brízgala poté, co se povedla teč Vojtěchu Tomečkovi, který zároveň využil přesilovku Motoru – 3:1. Početní převaha ale přinesla ovoce i na druhé straně, to když se Martin Procházka trefil přesně z první mezi Stmeňovy betony – 4:1. V polovině utkání zaplaval vzduchem puk do horní části kladenské brány, za střelce byl označen Bindulis – 4:2. V závěru druhé třetiny pobavil příbramské publikum svým sólem zakončeným kličkou do forhendu Miroslav Indrák – 5:2.

Ve třetí třetině se prosadil ještě Matěj Beran (6:2) a do prázdné brány završil na konečných 7:2 druhou trefou v utkání Tomáš Plekanec.