středa 17.4.2024
 neděle 21.4.2024
BAR4,  pondělí 22.4.2024
A tým

Tentokrát to zaplaťpánbůh vyšlo, oddechl si dvougólový Tomáš Pitule po výhře nad Přerovem

7. 10. 2020 od Filip Ardon / Foto: Josef Poláček
Původně měli Rytíři ve středu odjet na zápas do Třebíče, nakonec ale doma dohrávali druhé kolo proti Přerovu. Kladno, které hrálo poprvé před prázdnými tribunami, mělo po dvou třetinách slibný dvougólový náskok díky dvěma brankám Tomáše Pituleho, nakonec se ale muselo až do konce o výsledek bát. „Když po dvou třetinách vedeme, tak bychom to měli umlátit do výhry. Dneska to zaplaťpánbůh vyšlo,“ oddechl si po utkání střelec dvou gólů.

Proti Přerovu jsme měli dvougólový náskok, nakonec jsme se ale o tři body museli docela bát…

Taková naše klasika… Snad jen se Slavií jsme po dvou třetinách nevedli, jinak snad pokaždé jo. V minulých zápasech to bylo vždycky o gól, dneska o dva. Jejich gól naštěstí nebyl vyrovnávací, ale znamenal zase nervy až do konce. Věděli jsme, že musíme získat tři body, ale úplně zbytečně jsme si to zkomplikovali. Tak už to bylo ale v minulých zápasech… Když po dvou třetinách vedeme, tak bychom to měli umlátit do výhry. Ne jako ve všech zápasech, kdy jsme dovolili soupeři srovnat a pak jsme prohráli v prodloužení nebo na nájezdy. Dneska to zaplaťpánbůh vyšlo.

Čím to je, že nám třetí třetiny nejdou? Přijde nějaké uspokojení?

Tím to asi není… Všichni tak moc chceme a jsme z toho svázaní. Z toho, že jsme Kladno a měli bychom vyhrávat. Možná je v tom nějaká nervozita… Často dostáváme vyrovnávací góly v oslabení, což je tím, že děláme zbytečné fauly. Čím to je, to ale nevím. Říkáme si, že musíme hrát pořád stejně. Říkat si to, je hezké, ale musíme to přenést i na led. Musíme odskočit takhle o dva góly a mělo by to pro nás být snazší.

Trenéři opět trochu promíchali lajny, takže jsi nastupoval s Tomášem Gumanem a Vítězslavem Bílkem. Jak vám to sedlo?

My jsme spolu dohrávali už v Porubě. Už předtím se Štěpánem a Hajňasem to ale bylo v pohodě. Teď jsem hrál první celý zápas s těmihle kluky a ještě to není nejlepší. Musí si to sednout. Zároveň to ale asi nebylo nejhorší, když jsme dali dva góly. I když jeden z přesilovky, i to se ale počítá. Snad nám to vydrží co nejdéle, třeba až do konce základní části.

Oba vaše góly byly připsány tobě, i když první vypadal z novinářských míst jako čistý průstřel Tomáše Gumana. Jak to tam tedy spadlo?

Měl jsem tam nataženou hokejku a Gumi mi ji trefil. Sám to viděl, bylo to prostě štěstí. U druhého to udělal opět výborně Gumi. Je rychlý jako prase, šel přes beka a já šel jenom do brány s hokejkou na ledě. On mi ji trefil a protečovalo se to do branky. Oba góly jsou z větší části jeho. Já jenom stojím před bránou a odtamtud góly padají. Nesmíme se bát tam chodit, musíme takových gólů dávat více.

„Chci, abychom vyhrávali jako tým, jako Kladno.“

Prosadil ses poprvé od prvního kola, kdy jsi dal taky dva góly. Vypadá to teda, že to ani jinak neumíš.

Samozřejmě bych to rád rozložil, ale dnes jsou dva góly fajn, protože ten druhý byl vítězný. Je mi to ale úplně jedno. Když dá gól kdokoliv jiný a vyhrajeme, tak je mi to jedno. Chci, abychom vyhrávali jako tým, jako Kladno. To je nejdůležitější.

Zápas se hrál bez diváků, takže na stadionu bylo úplné ticho. Co jsi tomu říkal?

Je to zvláštní. Hrajeme pro diváky, jsou skvělí, i když jsme je někdy nepotěšili. Kdyby tady byli, tak by to pro nás bylo mnohem lepší. Možná by atmosféra, která tady je, na soupeře dolehla a třeba bychom dali víc gólů. Možná taky ne, je to zkrátka zvláštní, sám jsi to viděl. Je to na prd. Je to ale stejné pro nás i pro soupeře.

Původně jste měli jet ve středu do Třebíče, nakonec jste hráli doma s Přerovem. Co říkáš těmto změnám?

Po odkladu zápasu v Třebíči jsme měli mít volno. Když tedy někteří už máme rodinu, tak je složité si nějak naplánovat program. Situace je ale bohužel taková, jaká je, a my to nezměníme. Musíme se připravit a když nám řeknou, že budeme hrát zítra, tak hrát budeme. Příjemné to ale není. Určitě je to složitější, my smrtelníci s tím ale nic neuděláme.

Je pro vás veliký rozdíl, když se takhle mění soupeři?

To ani ne. Samozřejmě je lepší hrát doma. V Třebíči to je šílené – stadion, šatna… Vždycky se teď ale zápasy domlouvají s někým, kdo zrovna nemá soupeře. My dostaneme pokyny, jak hraje soupeř, ale jestli je to Přerov nebo Třebíč… Musíme jít do každého zápasu s tím, že musíme zvítězit.