středa 17.4.2024
 neděle 21.4.2024
BAR4,  pondělí 22.4.2024
A tým

Tomáš Pitule po Slavii litoval: Lepší je dostat nandáno, než takhle prohrát o gól

16. 9. 2020 od Miloš Dvořák / Foto: Roman Mareš
Po studené sprše z první třetiny sice Rytíři v závěrečné části mocně dotahovali, na bodový zisk ale nakonec nedosáhli. Krátce po polovině zápasu pomohl důrazem na brankovišti k první kladenské brance Tomáš Pitule, který tak ke dvěma sobotním brankám proti Kolínu přidal i první letošní asistenci.

Zápas se Slavií skončil bez bodového zisku, kde byl hlavní důvod neúspěchu?

Samozřejmě, že když prohráváte tři nula, tak asi v té první třetině. Tam jsme si to všechno pokazili. V poslední části jsme měli šance, trefili tyčku. Ale už jsme neměli to štěstí, už se to k nám bohužel neotočilo. Oni vlastně z toho co měli, tak dali gól a my se tím dostali do útlumu. Pak už jsme sice byli jasně lepší, ale zápas poznamenala samá vyloučení. Oni to hráli chytře, bylo jim dovoleno hru kouskovat a protahovat, vždyť zápas trval snad tři hodiny.

Po dvou sobotních brankách Kolínu jsi byl i u dnešního prvního gólu Kladna. A opět padl díky důrazu před brankovištěm, je tedy tento prostor Tvůj nejoblíbenější?

Asi jo, s Hajňasem a Blahysem je to naše práce, být před bránou důrazní. A dávat góly i takovéto ošklivé, protože nějakých kombinací do prázdné brány asi moc nedáme. Dnes by to na tom ledě snad ani nešlo, to by nedal asi nikdo. Ale i ošklivý gól se počítá a škoda, že tam nepadl ještě jeden, abychom to nejméně zremízovali.

Možná nás trochu zrazovala i přesnost v koncovce?

Ano, přesnost. A když už jsme gólmana překonali, tak to šlo do tyčky, nebo se to tam nějak válelo. Možná to chtělo ještě o trochu víc důrazu, ale hlavně to chce si nenechat doma dát tři góly v první třetině. To je pak těžké. Oni přijeli s taktikou bránit a ještě jim tam napadaly tři góly, tak to jim pak hrálo vše do karet. Možná jsme tím urazili trochu to štěstí, že nám to tam pak už nepadlo.

"Rozkouskovaná hra nás strašně vyvedla z tempa."

V zápase padlo nakonec 23 dvouminutových trestů. Je problém se v podobném utkání třeba udržet s nervy na uzdě?

Já tedy zrovna občas ty nervy moc udržet nedokážu, ale hlavně to strašně rozkouskuje hru. Člověk vypadne úplně z tempa, někdo je pak na ledě hodně, někdo tam chodí málo. A když už se do toho člověk zase dostává, tak přijde další vyloučení. Stálé oslabení a přesilovky pak vyvedou z tempa celý tým. A jak už jsme měli tlak, tak soupeř zdržoval tím, že chodili pomalu na buly, tohle vše jim procházelo. Pak jde člověk do souboje, zavadí o hráče, ten spadne a jde ven. Abych to řekl nějak kulantně, tak to byl přísný metr. Ale bylo to tak pro obě mužstva a my měli dát z nějaké přesilovky aspoň jeden gól. Mohla to být remíza a možná i něco víc.

Může být alespoň ta závěrečná třetina příslibem do dalšího utkání na Vsetíně?

Je sice lepší končit zápas takhle, ale o to víc mrzí, že to bylo o gól. Je podle mě vždy lepší dostat nandáno, vyspat se z toho a jít dál, než takhle prohrát. Ale tu třetí část jsme hráli dobře a záleží jen na nás, jak na to v sobotu navážeme. Tam se hraje hodně těžce, ale musíme to odčinit. Když jsme prohráli doma, musíme přivézt body z venku.