SPUSTIT VIDEO
Mládež

VIDEO: Lepší v ruce hokejka než mobil! Rytíři ukazují rodičům dva pohledy na dětství

22. 2. 2021 od Tisková zpráva
Jaké chcete, aby mělo vaše dítě dětství? To je základní otázka, na kterou si každý rodič má odpovědět po shlédnutí nového videa Rytířů Kladno. Vzniklo proto, aby podpořilo zájem o sport a zejména hraní hokeje na Kladně, se kterým souvisí blížící se zápis na 12. ZŠ Brjanská, kde jsou speciální hokejové třídy, ve kterých se školní rozvrh přizpůsobuje hraní hokeje. Díky tomu dítě nezameškává studium a žije aktivní život.

A i aktivní život se dá dost dobře skloubit s tím virtuálním, který se stal součástí 21. století. Tablety, mobily, herní konzole. Hraní her a brouzdání po internetu. Už navždy tu budou tyto volnočasové aktivity s námi, ale proč jim věnovat většinu dne, když je možné pár hodin týdně věnovat i sportu?

Díky sportu si děti vytváří nové kamarády, mají spoustu zážitků na celý život a jejich dětství, které uteče jako voda, není rozhodně prázdné. "A to jsme chtěli ve videu přesně ukázat. Každý, kdo se na to podívá, by měl pochopit, o co tam jde. Dítě přijde na stadion a je vtaženo do virtuálního světa, který nabízí chytré telefony. Jenže atmosféra ve sportovním prostředí ho od toho úplně odprostí, až dítě po konci tréninku a aktivitách se spoluhráči zapomene telefon v kabině a i po odchodu ze stadionu je nadále s partou kamarádů a sportuje," vysvětluje děj tvůrce videa a tiskový mluvčí Rytířů Kladno Lukáš Jůdl.

Kostru a koncept videa vymyslel marketingový manažer Rytířů Adam Soukup. "Chtěli jsme ještě více podpořit zájem o zápis na 12. ZŠ Kladno, kde jsou ony hokejové třídy. Sami jsme na škole natáčeli, a když vidíme, jak ty děti hokejem žijí i ve škole, tak by byla škoda, aby se nenaplnila další třída hokejových prvňáčků, a to i teď, když je tu pandemie koronaviru. Kvůli té se často rodiče zbytečně rozhodnou pro jinou školu, ale musíme si uvědomit, že hokej tu bude i nadále, byť má teď v mládežnických kategoriích pauzu. Proto zápis do hokejovky stále dává smysl," říká.

Video nemá reportážní charakter, ale spíše údernou formou ukazuje dva různé světy. "Je to něco netradičního, nového a v klubu se nám jeho zpracování líbí. Věříme, že rodiče osloví a donutí je, aby se zamysleli nad tím, že dětství dětěm opravdu nevrátíme a je škoda, aby ho promarnily tím, že nevyužijí možností, které jim můžeme poskytnout. Chtěl bych zmínit, že díky zápisu do hokejové třídy na 12. ZŠ mají děti zajištěný odvoz naším autobusem ze stadionu do školy a zpět, mají navíc školní tréninky, díky kterým se na led dostanou častěji, než děti, které chodí do jiných "nehokejových" tříd. Na stadionu je i družina pro děti, které u nás hrají hokej, a tak se o ně opravdu dokážeme komplexně postarat," dodává generální manažer kladenské hokejové mládeže Rytířů Jan Kregl.

Tak jakou cestu si pro své dítě vyberete vy?

Zápisy na 12. ZŠ Kladno probíhají v dubnu

Zapis budoucích prvňáčku na 12. ZŠ Brjanská Kladno probíhá od 16. do 17. dubna 2021. Pro zapsání vašeho dítěte do "hokejové třídy" není podmínkou, aby dítě už hokej hrálo. Začít s hraním může až po nástupu do školy.

Pokud máte zájem o zápis na 12. ZŠ, kontaktujte nejprve Petru Kvasilovou, koordinátorku kladenské hokejové mládeže (607 068 084, petra.kvasilova@rytirikladno.cz).

Podrobnosti naleznete ZDE.