úterý 6.8.2024
Chomutov
Kladno
17:30
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
 úterý 20.8.2024
Kladno
McGill
17:30
 čtvrtek 22.8.2024
Kladno
Kassel
17:30
 úterý 27.8.2024
Plzeň
Kladno
17:30
Obrázek
A tým

Benefiční utkání s Litvínovem se blíží. Představujeme podobu dresů i vzácné hosty

22. 2. 2024 od Tisková zpráva
Utkání padesátého kola extraligy mezi Rytíři Kladno a Vervou Litvínov se ponese v charitativním duchu. Na podporu nadačního fondu Úsměv nejen pro Kryštofa obléknou Rytíři v úterý 27. února speciální sadu růžových dresů, které následně zamíří do dražby. Na sportovní večer se společensko-kulturním přesahem dorazí i významní podporovatelé nadace z uměleckého prostředí.

 

Jen růžová to může být

Na jeden večer v roce kladenští Rytíři své tradiční modrobílé schéma vymění za kombinaci růžové s tmavším odstínem modré barvy. Výběr barev není náhodný. Vycházejí totiž z logotypu nadace Úsměv nejen pro Kryštofa, kterou Rytíři podpoří. Navíc růžová barva je spjata s projekty, které zvyšují povědomí o onkologických onemocněních a prevenci proti nim. Zmíněné barevné řešení tedy bylo nasnadě.

„Od speciálního dresu očekáváte, že zaujme na první pohled. V tomto případě jsme chtěli, aby to byly nejen barvy, které upoutají divákovu pozornost, ale i speciální designové prvky v podobě nášivek čísla, jména, či nadačního loga,“ vysvětluje produktový manažer Rytířů Jan Sýkora. Samostatnou kapitolou je znak Rytíře, jehož vzhled pro benefiční utkání doznal drobné, ale podstatné změny. „Rytíře jsme rozesmáli. V kombinaci s názvem nadace se to vyloženě nabízelo,“ dodává Sýkora.

Trikoty, které Rytíři obléknou pouze jednou, a následně je vloží do dražby na aukčním portálu www.sportovniaukce.cz, na první pohled zaujmou také vizuální čistotou.

„Velké poděkování patří klubovým partnerům i partnerům Tipsport extraligy, kteří se na podporu charitativního projektu vzdali umístění svých log. Díky tomu jsou dresy zcela bez reklam, čímž vyniknou jejich specifické designové prvky,“ říká marketingový manažer Rytířů Martin Špaček a děkuje také dlouhodobému partnerovi klubu, společnosti Atletico, která dresy vyrobila.

Aukce dresů odstartuje v průběhu utkání a potrvá dva týdny. K dispozici budou dresy všech hráčů kladenského áčka, včetně těch, kteří do zápasu nezasáhnou. Společně s dresem dražitel získá certifikát pravosti a autentické zápasové stulpny. Výtěžek z aukce bude v plné výši věnován nadaci Úsměv nejen pro Kryštofa.

Na konto nadace půjde také výtěžek z prodeje limitované edice fanouškovských předmětů, které budou dostání v klubovém fanshopu. Připraveny jsou šály, miniaturní dresy, ale i puky, které vlastnoručně podepsali vybraní hráči A-týmu. Kotouče jsou podepsané všechny do jednoho, ale zabalené v krabičkách tak, aby nebylo vidět, kdo konkrétně daný puk podepsal. Jeho nákup je tak svým způsobem loterie, ovšem s jistou výhrou. Přímo na stadionu pak za volitelnou částku budou k zakoupení speciální náramky. Ty ale bude možné platit pouze v hotovosti.

 

Kohák, Kalousová, Tichá a další. Na utkání se chystají známí podporovatelé nadace

Není divu, že utkání s charitativním přesahem spojuje světy sportu a kultury. Na utkání Rytířů s Litvínovem dorazí i několik podporovatelů nadace Úsměv nejen pro Kryštofa z řad umělců. Zdravici a pozvánku na zápas zaslali zpěvák a herec Tomáš Klus či herec Václav Jílek. Osobní účast přislíbili herec Jakub Kohák, zpěvačka Kateřina Marie Tichá či influencer Mikoláš Trkal alias Big Daddy. Doprovodný program utkání zpestří živé vystoupení zpěvačky Andrey Kalousové, atmosféru dokreslí bubenické uskupení Groove Army a českou státní hymnu přednese hudební duo KristaLin. Dorazí ale i klienti nadace, jejich ošetřující lékaři a další. Všichni se těší na skvělý zážitek a oslavu života ve zdraví. Protože to je nejcennější, co máme. Žijte naplno, bavte se a přijďte pomoci těm, kteří z důvodu nemoci nemohou.

A pozor! S vybranými osobnostmi se můžete po skončení utkání přímo na ČEZ stadionu setkat a vyfotit! V prostorách restaurace mezi vchody 14 a 15 totiž po konci zápasu proběhne půl až třičtvrtěhodinový meet and greet. Přijďte se pozdravit, připít na zdraví nebo se vyfotit s Jakubem Kohákem, Mikolášem Trkalem, Kateřinou M. Tichou, Andreou Kalousovou, Tokhim a jeho Grove Army nebo s duem KristaLin.

Nadace Úsměv nejen pro Kryštofa pomáhá adresně a účinně

Nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa je tu pro všechny, kteří úsměv v důsledku onkologického onemocnění ztratili. Jeho posláním je potřebným pomoci nalézt všechny informace o možnostech léčby a podpory a dále pomoci zorientovat se v situaci. Fond založili manželé Abelovi, kteří dnes předávají dalším zkušenosti nabyté při bolestné ztrátě jejich syna Kryštofa.

„Po celou dobu synovy léčby jsme řešili jen jeho a jeho nemoc. Vůbec nás nenapadlo hledat jakoukoli pomoc a ani nám ji nikdo nenabídl. Byli jsme v tom úplně sami a úplně ztracení. Netušili jsme, za kým jít, co všechno je možné a dostupné. Vše, včetně paliativní péče na závěr té hrůzné hry, jsme řešili intuicí a zbytky zdravého rozumu,“ popisují Tibor a Marie Abelovi, čím si sami prošli. Až později zjistili, jaká pomoc je možná, a to nejen pro nemocné, ale i pro jejich rodiny. Proto se rozhodli založit nadační fond, který bude nemocným a jejich blízkým ukazovat možnosti, kde lze čerpat pomoc, pochopení a podporu.

Dnes jejich nadace osobně i formou online konzultací bezplatně poskytuje komplexní sociální a ekonomické poradenství a zajišťuje poradenství psychologické a nutriční. V případě potřeby pak poskytuje také adresné finanční příspěvky. A právě peněžním příspěvkem můžete u příležitosti benefičního hokejového utkání Kladna s Litvínovem přispět i vy.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým
Redakce / Ilustrační foto: Daniela Vodičková | 11. 3. 2024

Vrcholí aukce originálních dresů a dalších předmětů z benefičního utkání

A tým
Klub / Foto: Roman Mareš / Video: Petr Kotrč | 29. 2. 2024

Děkujeme! Benefiční utkání vynese nadaci Úsměv nejen pro Kryštofa statisíce

A tým - zápasy
Jakub Liška / Foto: Roman Mareš | 27. 2. 2024

Zápas v růžovém dopadl růžově, Mitens si připsal čisté konto

Preview
Redakce / Foto: Daniela Vodičková | 26. 2. 2024

S úsměvem a v růžové do boje. Rytíři vyzvou v benefičním duelu Litvínov

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU