pondělí 29.4.2024
Zrušeno

Bez branky se vyhrát nedá. Kladno nestačilo na Třinec

31. 1. 2024 od Martin Kolačkovský / Foto: HC Oceláři Třinec
I přes aktivní začátek Rytíři brzy prohrávali, když parádní kombinaci domácích zakončil Nestrašil. Ve druhém dějství bylo dění velmi podobné. Kladno drželo puk několik minut v útočném pásmu, ale vzápětí dvakrát inkasovalo. Třinečtí náskok postupně navyšovali a s přehledem zvítězili.
2023/2024, Tipsport extraliga, 10. kolo,  středa 31.1.2024, Třinec, WERK ARENA
5:0
1:0, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 5. Nestrašil (Růžička, Voženílek), 24. Jeřábek (Polášek), 26. Sikora (Adámek, Čacho), 44. Voženílek (Nesrašil), 48 Polášek (Hudáček). Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči utkání: Jakub Jeřábek – Jakub Klepiš

diváci5084
Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, Jeřábek, Adámek – Růžička, Nestrašil, Voženílek – Kurovský, Vrána, Cienciala – Hrehorčák, Hudáček, Roman – Sikora, Čacho, Dravecký
Kladno: Bow – Ticháček, Hejda, Nemčík, Slováček, Veber, Martenet – Tralmaks, Klepiš, Sideroff – Procházka, Melka, Smoleňák – Frolík, Jarůšek, Bláha – Vimmer, Babka

Oba týmy se od prvních chvil snažily otevřít skóre. Nejprve měl velkou šanci Třinec, Romanův pokus ale tečoval jeden z kladenských hráčů mimo branku. Na druhé straně trefil o necelou půlminutu později Vimmer tyč. Velkou možnost měl také Tralmaks, ale Kacetl v tento moment uspěl. Premiérový gól si připsali domácí. Martin Růžička našel před brankovištěm pohybujícího se Nestrašila a jeho přesná dorážka skončila pod horní tyčkou – 1:0. Navýšit stav mohl Marinčin, který se vyskytl zcela osamocený v mezikruží, ale Bow jeho pokus zneškodnil. Hodně aktivní byl také Tralmaks, ale jeho několik projektilů pokryl třinecký maskovaný muž. Na konci první periody trefil brankovou konstrukci i obránce Martenet.

Na začátku druhého dějství Kladno Třinec zatlačilo, ale ani jedno nahození nenadělalo defenzivě soupeře větší problémy. Domácí se pak dostali v této periodě premiérově do útočné třetiny a hned z toho byla druhá branka Ocelářů. Polášek vystřelil od modré čáry, kladenský brankář puk vyrazil k mantinelu, poté ale nahodil kotouč do brankoviště Jeřábek a k překvapení všech skončil v bráně – 2:0. Odpovědět mohl Frolík, ale jeho pokus Kacetl pokryl. Třinec se vzápětí prosadil potřetí! Adámkovo nahození z hranice útočného pásma nebylo sice vydařené, ale puku se chopil Čacho a předložil ho osmnáctiletému Sikorovi, který zapsal svůj první extraligový gól – 3:0.

I první střelu v poslední dvacetiminutovce si připsalo hostující mužstvo, Sideroff ale Kacetla štiplavou dělovkou z bezprostřední blízkosti nepřekonal. Čtvrtá branka domácích byla z kategorie šťastných. Voženílek vystřelil puk a po Nemčíkově nechtěné teči puk doklouzal za brankovou čáru – 4:0. Pátý přesný zásah draků přišel z hole Poláška, který čistě propálil vše, co mu stálo v cestě – 5:0. Když už se Kladenští dostali k výraznějšímu ohrožení branky svého soka, vždy si vylámali zuby na pohotovém Kacetlovi.

Třinec: Zdeněk Moták: „Výsledek moc nenapovídá průběhu hry. Na Kladno jsme se připravovali, v Pardubicích odehráli výborný zápas. V první třetině měli několik velkých šancí, dvě tyčky. My jsme chtěli do druhé části výkon zlepšit. Povedlo se to ve vstřelených brankách, herně ale úplně ne. Moc jsme nebyli ochotní tlačit se do branky a zakončovat. Důležité bylo, že jsme ale ve třetí části přidali další góly a zápas definitivně zlomili na naši stranu.“

Kladno: Otakar Vejvoda: „První třetinu jsme prohráli 0:1, k tomu jsme ještě vytáhli jednou puk z brankové čáry. Zároveň jsme ale dvakrát trefili tyčku, několikrát jsme byli sami před brankářem. Gól se nám dát ale nepodařilo. Ve druhé třetině jsme měli výborný nástup, střelou zpoza brány ale dali na 0:2, pak na 0:3. To byl vlastně konec zápasu.“