Zrušeno
 pondělí 29.4.2024
Zrušeno
Ohlasy

Chybí nám nějaký hnusný gól, od kterého bychom se odrazili, lituje Bláha po Spartě

5. 2. 2024 od Jakub Liška / Foto: Roman Mareš
Rytíři se v nedělním střetnutí představili na ledě pražského soka Sparty. I přes nevydařenou první třetinu nakonec udělali Kladeňáci ze zápasu drama, kdy nakonec podlehli 5:3. Asistenci na první zásah Kladna si připsal Ondřej Bláha: „Dojel jsem si puk a viděl Chrise, jak si sjíždí. Ten to pak pěkně trefil," chválí svého parťáka Chrise Marteneta. Kladenské hráče navíc čeká o víkendu důležité domácí dvojutkání s Vítkovicemi, proto Bláha burcuje fanoušky o co největší podporu: „Jsou to pro nás zřejmě nejdůležitější zápasy. Chtěl bych poprosit fanoušky, aby nás přišli podpořit, protože je opravdu potřebujeme a my do toho dáme maximum."

Prohráli jsme bohužel dnešní zápas, kde jsme ale netahali zcela za kratší konec…

Myslím si, že za kratší konec jsme tahali v průběhu první třetiny. Poté jsme si k tomu něco řekli a za ten delší konec jsme zas tahali my. Bohužel to zas výsledkově nevyšlo.

Posledních pár utkání nastupuješ ve formaci s M. Frolíkem a R. Jarůškem, jaká je pro tebe tato spolupráce?

Za mě super, s klukama jsme si sedli. Akorát tomu chybí gól, i když tam šance nějaké máme.

Na konci první třetiny jsme obdrželi tři branky v krátkém časovém rozmezí, čím si to vysvětluješ?

Nedokážu to patrně říct. Jsou to zkrátka chyby, které děláme každý zápas. Nevím, je těžké na to hledat odpověď.

Naopak se nám povedl vstup do druhé části, kde sis připsal asistenci u naší první branky, vybavuješ si to?

My jsme si po první třetině řekli, že do toho musíme vletět. Smoli mě tam nejdřív našel do brejku, to jsem ale bohužel nezpracoval tak, jak jsem chtěl. Puk jsem však dojel a viděl pak Chrise, jak si sjíždí. Přihrál jsem mu a on to pěkně trefil.

Nakonec jsme tuto periodu zvládli vyhrát, což nám patrně dodalo sebevědomí, že se jdeme do poslední části porvat o body?

Jednoznačně. Od té druhé třetiny jsme byli vyrovnaný soupeř, možná i v určitých pasážích lepší. Sparta má nicméně svojí kvalitu a bohužel to nevyšlo.

Podařilo se nám ještě snížit na 4:3, ale pak jsme měli možná i smůlu při několika dorážkách před brankou?

Je to tak. Máme nyní za sebou několik zápasů, kdy nedokážeme trefit prázdnou bránu, nebo nějakou vyloženou tutovku. Chybí nám nějaký hnusný gól, od kterého by se dalo odrazit. Dnes to tam opět tolik nenapadalo, a proto jsem bez bodů.

Čekají nás nyní důležité domácí zápasy s Vítkovicemi, co velíš pro tento dvojboj?

Jsou to pro nás zřejmě nejdůležitější zápasy pro to, abychom ještě tu Boleslav stáhli. Chtěl bych opravdu poprosit fanoušky, aby nás přišli podpořit, protože je nyní velmi potřebujeme. Uděláme v těchto zápasech maximum. Máme potom ještě Boleslav jednou doma, takže je stále všechno v našich rukách. Když se na to všichni dobře připravíme a fanoušci nás poženou, tak nemám strach.