18:00
Ohlasy

Ještě není konec, pořád věříme, hlásí po druhé finálové porážce Tomáš Pitule

19. 4. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno nezvládlo vstup do finálové série proti Jihlavě a po dvou domácích zápasech prohrává 0:2 na zápasy. Ve druhém duelu hráli Rytíři opět aktivně a na soupeřovu branku vyslali téměř šedesát střel, vstřelili ale jen jedinou branku. „Co ti na to mám říct? Soupeř přijede dvakrát k nám do pásma a dá z toho dva góly. U nás se nemusí ani dělat rolba,“ vztekal se po utkání Tomáš Pitule.

Na Tomášovi bylo vidět hned po příchodu obrovské zklamání. I když se mu zpočátku nechtělo o zápase moc mluvit, nakonec spustil sám bez pobídky novinářů.

Co ti na to mám říct? Soupeř přijede dvakrát k nám do pásma a dá z toho dva góly. U nás se nemusí ani dělat rolba.

Čím to je?

Gólman jim chytá jak prase a my jsme dřevění. Soupeř hraje obětavě, blokuje střely a my tam asi málo chodíme a nemáme dorážky, protože oni to čistí. A jejich brankář chytne všechno… Chyba je ale určitě v nás. Jeden gól je málo.

Oproti prvnímu zápasu jsme neměli dobrý vstup do utkání. Bylo znát, že si Jihlava začala věřit?

Asi jo. Když prohraješ první zápas doma, tak je to ale těžké. Říkali jsme si, že na ně musíme vletět, ale jim se za stavu 1:0 venku hraje líp. Takhle je to skoro v každém zápase play off, že prohráváme. Předtím nám to šlo otáčet, dávali jsme góly, ale oni jsou teď lepší, urputnější a mají gólmana, který jim čape.

Na konci zápasu už mi přišlo, že na vás byla vidět velká frustrace…

Možná, ale když nám píchnou do gólmana, tak musíme reagovat. Kdybychom tohle udělali my, tak dostaneme ještě víc. Když nám to nešlo takhle, tak jsme do nich někteří aspoň trošku šli. Za stavu 1:4 už moc nevíme, čeho se chytit.

Na druhou stranu nebylo by lepší se s nimi rovnou porvat a trochu tým nakopnout spíš takhle?

Třeba já bych dostal druhý vyšší trest a nehrál bych. Za stavu 1:4, pět minut před koncem… Chtěl bych hrát další zápas. Asi by to pomohlo, když pak nebude zbytí, tak do toho klidně půjdu. Třeba ve druhé třetině by nás to mohlo ještě nakopnout. My jsme ale dali na 2:1, pak neskutečná tutovka a on to vykopl betonem. A my dostali takový náhodný gól. Jednou přijeli do pásma a dali gól.

Máš vůbec na ledě v šarvátkách čas přemýšlet o tom, že už jeden vyšší trest máš a že by ses měl držet zpátky?

Chvilku potom už jo, ale v první chvíli ne. Já třeba dnes taky dostal dvakrát do hlavy, což včera bylo na vyšší trest. Člověk ale hlavně chce hrát, nechce stát kvůli dvěma vyšším trestům.

„Jak oni vyhráli dva tady, tak my musíme vyhrát dva u nich. Pořád věříme!“

Co se dělo v kabině o přestávky? Během oddechového času ve třetí třetině už to na lavičce vypadalo trochu mrtvě.

O přestávce jsme se povzbuzovali a říkali jsme si co změnit a jak hrát. Za stavu 1:3 asi něco děláme špatně, takže jsme chtěli něco změnit. Ve třetí třetině ale zase jednou přijeli do pásma a jinak se pořád hrálo u nich. To je sice pěkné, ale když dají čtyři góly a my jeden, tak je to jedno, že hrajeme u nich. Nevím, jestli to bylo chcíplé. Pár minut před koncem už asi jo. Všichni jsme ale dlouho věřili, že to dokážeme zdramatizovat. Střel máme strašně moc…

Do branky se po delší době postavil Adam Brízgala. Předpokládám, že jste mu asi chtěli hodně pomoct, že?

Adam je super kluk a všichni jsme mu chtěli pomoct… Nevím no… Zase první gól… Prostě jsme mu pomohli málo.

Sám jsi zmiňoval brankáře Žukova. Je to zatím hlavní faktor, který v téhle sérii rozhoduje?

Chytá dobře.

Z téměř šedesáti střel jsme mu dali jediný gól.

Musíme mu jít víc do brankoviště, ještě víc střílet a být ještě víc důrazní. Nic jiného nám nezbývá. Chytá dobře.

Prohráli jsme doma dvakrát v řadě, zatímco v základní části jsme na našem ledě prohráli jedinkrát…

Jedinkrát a to ještě Slavia měla kliku jako prase. Je to na ho*no. Ještě ale není konec. Jak oni vyhráli dva tady, tak my musíme vyhrát dva u nich. Tak to je. Pořád věříme!

Do Jihlavy pojedeme za stavu 0:2 na zápasy, což asi není stav, jaký jsme si představovali.

To ne. Je to úplně nejhorší scénář, který mohl nastat. Oni to tady ubetonovali, přijeli čtyřikrát do pásma a dali čtyři góly, včera tři náhoďáky. Jim to vyhovuje, hrají takhle celou sezonu. Nám nezbývá než dvakrát vyhrát.