Kladno chce v Chomutově získat první body! Proti bude Hradec Králové

13. 9. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Souboj dvou týmů, které dosud nebodovaly. Přesně to uvidí v úterý v chomutovské Rocknet Aréně diváci, kteří přijdou na zápas Kladna s Hradcem Králové. Rytíři v sezoně dvakrát padli, zatímco Mountfield za sebou má jen jedno neúspěšné utkání. Který z týmů smaže nulu na svém kontě?

Kladno po návratu do nejvyšší soutěže na první body stále čeká. Ani v jednom z prvních dvou klání k nim ale nemělo nikterak daleko. V chomutovském azylu sehráli Rytíři s Vítkovicemi vyrovnané klání, doplatili ale na neproměňování šancí. Trefil se jen Tomáš Plekanec a Rytíři zapsali těsnou porážku 1:2. Na ledě Českých Budějovic pak Kladeňáci odstartovali velmi dobře a třikrát vedli. Ve druhé části ale domácí Motor předvedl veliký obrat a pěti góly si vystřílel rozhodující rozdíl. Rytíři tak padli 5:7.

„Zápas jsme ztratili úplně zbytečně. Měli jsme dobrý vstup do utkání a o výsledku rozhodla naše vyloučení. Bylo jich strašně moc. Hráči, kteří oslabení hrajou, je sehráli dobře, ale potom už byli bohužel unavení. To rozhodlo,“ komentoval po druhém extraligovém kole kladenský kouč David Čermák.

V cestě za prvními body budou stát Rytířům hokejisté hradeckého Mountfieldu, kteří mají na svém kontě zatím jednu porážku. V prvním kole proti Liberci se totiž nedokázali střelecky vůbec prosadit a podlehli Severočechům těsně 0:1. Zápas rozhodla trefa libereckého Ladislava Šmída ze 23. minuty. Je tedy jasné, že Hradec Králové, který začíná sezonu dvěma venkovními duely v řadě, bude chtít také smazat nulu ze svého bodového účtu.

Co se týče předsezonního posilování, hlavní trenér Tomáš Martinec získal do svého mužstva hned několik zahraničních posil. Jediným nově příchozím Čechem se stal obránce Petr Kalina z pražské Sparty. Dalšími čerstvými tvářemi v týmu kapitána Radka Smoleňáka jsou brankář Henri Kiviaho, obránce Graeme McCormack a útočníci Ahti Oksanen, Patrik Lamper a Christophe Lalancette. V týmu naopak po poslední sezoně skončili gólman Marek Mazanec nebo útočníci Vladimír Růžička a Radovan Pavlík.

3. kolo Tipsport extraligy Rytíři Kladno – Mountfield HK se odehraje v chomutovské Rocknet Aréně v úterý 14. září od 18:00. Zápas můžete sledovat živě na HOKEJKA TV (ZDE).