Kladno se v neděli střetne s Litvínovem už krátce po obědě

18. 9. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Nový ročník hokejové extraligy už má za sebou první čtyři kola a Rytíři už akutně potřebují začít bodovat! Po čtyřech zápasech mají na svém kontě nulu a tuto bilanci se pokusí změnit už v neděli, kdy v Chomutově přivítají Litvínov. Utkání se odehraje nezvykle už od 13:30.

Rytířům zatím v tabulce extraligy patří poslední místo, na svém kontě totiž nemají zatím ani bod. Kladno mělo blízko bodování hned v prvním kole, pak ale podlehlo Motoru 5:7 a Hradci Králové 0:3. Po dvou výstrahách ale Kladeňáci opět zabrali a v posledním kole dlouho drželi krok s lídrem tabulky z Liberce. Rytíři dvakrát smazali ztrátu, na třetí gól už ale odpověď nenašli a padli 2:3. Pod kladenské góly se podepsali Jaromír Jágr a Danny Kristo. Oba skórovali v tomto ročníku poprvé.

Nejproduktivnějším Rytířem v této sezoně je útočník Nicolas Hlava (1+3), který drží průměr kanadského bodu na zápas! Následují za ním se třemi body Tomáš Plekanec (1+2) a Adam Kubík (1+2). Mezi beky dosud bodovali pouze Marek Baránek (1+0) a Martin Kehar (0+1). Kanadský brankář Landon Bow, jenž zatím odchytal všechny duely, drží úspěšnost zásahů 90,85 % a průměr 3,56 inkasovaného gólu na zápas.

Nyní na Rytíře čeká duel proti jednomu z týmů, které Kladno v přípravě porazilo. V posledním předsezónním klání Rytíři na domácím ledě udolali Litvínov 4:3 a vítězně pokřtili svůj provizorní domácí stánek v Chomutově. Za Kladno se tehdy trefili Beran, Kristo a dvakrát Baránek. Z týmu soupeře se radovali ze vstřelené branky Havelka a dvakrát Kudrna. V utkání hrály důležitou roli přesilové hry – domácí proměnili dvě a hosté dokonce tři! Rytíři tímto vítězstvím na závěr přípravy napravili dojem z prvního vzájemného střetnutí, ve kterém Vervě podlehli 0:2.

Litvínov zatím v novém ročníku stihl odehrát jen tři zápasy, hned ve dvou z nich ale vyhrál! Ve Zlíně uspěla Verva 4:2 a doma pak ubojovala cennou výhru 3:2 v prodloužení nad Libercem. Naposledy černožlutí padli v Třinci 3:4 po prodloužení.

Jako hlavní lídři týmu se v prvních kolech profilovali útočníci Giorgio Estephan (2+2) a Richard Jarůšek (3+0). V obraně zase velmi dobře bodoval Matěj Stříteský (0+3). V brance kraluje podle očekávání gólman Denis Godla, který předloni chytal za Kladno. Slovenský brankář má po dvou odchytaných zápasech fantastickou úspěšnost zásahů 93,10 %. Stejně jako v přípravě proti Rytířům má Litvínov zatím skvělou úspěšnost přesilovek. Dal z nich už čtyři góly, což dává úspěšnost 36,36 %.

5. kolo Tipsport extraligy Rytíři Kladno – HC VERVA Litvínov se odehraje v chomutovské Rocknet Aréně v neděli 19. září od 13:30. Zápas můžete sledovat živě na HOKEJKA TV (ZDE).