neděle 17.4.2022
Kladno
Jihlava
6:4
 pondělí 18.4.2022
Kladno
Jihlava
4:1
 čtvrtek 21.4.2022
Jihlava
Kladno
5:3
 pátek 22.4.2022
Jihlava
Kladno
2:7
 pondělí 25.4.2022
Kladno
Jihlava
6:3
 úterý 9.8.2022
Kladno
Budějovice
18:00
 čtvrtek 11.8.2022
Kladno
Sparta
17:00
 čtvrtek 18.8.2022
Poprad
Kladno
18:00
 sobota 20.8.2022
Banská Bystrica
Kladno
13:30
 neděle 21.8.2022
Neznámý
Kladno
 
Obrázek
Ohlasy

Nick Hlava pomohl gólem a asistencí k bodu: Chtěl jsem odčinit vyloučení z posledního zápasu

4. 10. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
V domácím zápase proti Olomouci poslal Nicolas Hlava svůj tým do tří, když se těsně před koncem nechal vyloučit po ostrém zákroku. Soupeř poté v přesilovce odskočil a zajistil si vítězství. Na ledě Pardubic tak Hlava neměl o motivaci nouzi: zapsal asistenci a gól a dopomohl Kladnu k bodu. Momentálně je tak nejproduktivnějším Rytířem. „Samozřejmě je to hezké. Zásluhu na tom mají kluci, hlavně ti dva starší v lajně,“ smál se po zápase Hlava.

V Pardubicích bereme bod. Jste s ním spokojení nebo jste mysleli na víc?

Kdyby nám před zápasem někdo řekl, že tady uděláme bod, tak bychom ho brali všema deseti. Nepředvedli jsme ale špatný výkon a měli jsme i spoustu šancí na to, abychom vyhráli za tři body.

V utkání jsme ztráceli. Měli jste pocit, že jsou Pardubice hratelné a můžeme to srovnat nebo otočit?

Určitě. Hlavně když jsme byli u nich v pásmu a hráli na puku, tak bylo vidět, že jsme v tom silní a dokážeme si vytvořit šance. Bohužel nám to tam skáče a nedokážeme puk trefit a dorvat to do brány. Chybí tomu vždycky kousek.

Nemrzí vás, jak dopadly nájezdy? Vypadalo to, že jste moc nevěděli, co na Kloučka vymyslet.

Samozřejmě to mrzí. Potřebujeme každý bod a i ten jeden navíc by pro nás byl super. Nájezdy jsou ale loterie. Docela mě překvapilo, jak jejich brankář nájezdy ustál. Přišlo mi, že celý zápas byl nervózní – dostal blbého prvního góla a pak se v bráně trošičku klepal. Na druhou stranu nájezdy ustál a nenechal se ničím rozhodit. Odchytal to dobře.

Po deseti zápasech jsi nejproduktivnější hráč Kladna v extralize. Jak ti to zní?

Samozřejmě je to hezké. Zásluhu na tom mají kluci, hlavně ti dva starší v lajně. Je to super, ale byl bych radši, kdybychom měli víc bodů v tabulce. V minulém zápase jsem nás zbytečně poslal do tří pár minut před koncem, pak to byl bod se Zlínem, s Vítkovicemi jsme mohli vyhrát… Radši bych kanadské body vyměnil za to, abychom z každého zápasu měli aspoň bod navíc do tabulky. Samozřejmě mě to těší, ale pořád je na čem pracovat a potřebujeme hlavně týmové body.

 

„Nemít Bowsieho, tak doteď nemáme ani jeden bod.“

 

Po faulu z minulého zápasu jsi to od fanoušků v diskusích docela schytal. Je pro tebe zadostiučinění, že se ti tenhle zápas osobně povedl?

Já diskuse radši nečtu. Kdo je čte, to je blázen a zbytečně si z toho dělá hlavu. Klobouk dolů před našimi fanoušky, jak nám fandí, ale číst to, jak někdo někomu nandavá u počítače, je úsměvné. Beru, že jsou do toho zapálení a můžou si říct svůj názor, od toho sociální sítě jsou. Já tyhle věci ale vůbec nečtu. Samozřejmě mi běželo hlavou, že to chci nějak odčinit a vrátit to klukům. S prominutím jsem to fakt pos*al, takže mi nic jiného nezbývalo.

Jak jsi viděl situaci před tvým gólem? Z tribuny jsme docela trnuli, jak to tam Jaromír Jágr nejdřív nedometl do prázdné brány.

Já jsem už asi čtyřikrát zvedal ruce a radoval se, že Džegr dá góla. Skákalo to jako tenisák na brankovišti, tak jsem tam jen přijel a doplácl to do brány. Nebylo to pro mě nic těžkého.

V posledních dvou venkovních zápasech jsme inkasovali pokaždé sedm gólů. V čem byl tentokrát výkon lepší?

Pomalu začínáme dělat dobře jednoduché věci u nás v pásmu. Už si s tím nehrajeme, ale vyhazujeme to ven. Největší zásluhu na tom má gólman Bowsie, který nás od prvního zápasu drží. Nemít ho, tak doteď nemáme ani jeden bod.

V předchozích zápasech jsme mívali herní výpadky, což se teď už nestává. Chytáme už extraligové tempo?

Většinou to byly druhé třetiny, ve kterých jsme herně vypadli a byli jsme schopní během minuty dostat tři góly. Už se to nějakým způsobem zlepšuje, ale pořád je na čem pracovat.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Filip Ardon / Foto: Ladislav Adámek | 3. 10. 2021

Rytíři vybojovali v Pardubicích bod, padli na nájezdy

Preview
Filip Ardon / Foto: Roman Mareš | 2. 10. 2021

Po třech domácích zápasech míří Rytíři do Pardubic

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU