BAR1,  středa 17.4.2024
BAR2,  čtvrtek 18.4.2024
BAR3,  neděle 21.4.2024
BAR4,  pondělí 22.4.2024

Nickovo vyloučení nás pořádně nakoplo, byli jsme naštvaní, říká Zach Frye

3. 4. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
První semifinále mezi Kladnem a Porubou bylo na zajímavé situace pořádně bohaté. V polovině zápasu dostal Nicolas Hlava trest ve hře za údajný úder hlavou a Rytíři se bránili sedm minut v oslabení. Jednou se během té doby prosadili, jednou inkasovali a krátce po vypršení trestů srovnal krásnou ranou americký bombarďák Zach Frye. „Viděl jsem, že jejich obránce má hlavu dole, takže jsem věděl, že to bude chtít jen vyhodit. Dobře jsem to přečetl a spadlo to tam,“ komentoval po zápase produktivní obránce.

Na úvod série nás čekal pořádně těžký zápas, že?

Jo, bylo to asi takové, jako jsme očekávali. Oba týmy byly nabuzené a vletěly do toho. My jsme udělali pár chyb, ale řekli jsme si k nim něco v kabině a poučili jsme se z nich. Ve druhé třetině jsme hodně přidali a měli jsme výborný forčeking, díky kterému jsme dali pár gólů.

První třetina byla poněkud opatrná. Bylo to tím, že je teprve začátek série?

Řekl bych, že jo, oba týmy se teprve oťukávaly. Pro nás je to trochu škoda, protože jsme na ně chtěli vletět. Vyhráli jsme ale a hráli jsme dobře dvě ze tří třetin. To není špatné.

V první třetině jsme měli tři přesilové hry, ale nesehráli jsme je vůbec dobře. Čím to bylo?

Řekl bych, že Poruba byla trochu připravená na to, co jsme hráli. Byli jsme možná trochu nervózní, mně osobně hodně odskakoval puk od hokejky. Musíme se z toho poučit a v sobotu zahrát lépe.

V dlouhém oslabení jsme se naopak prosadit dokázali. Co se tam stalo?

Pleky a Machy umějí skvěle využívat svoji rychlost a vytvářejí si šance v pěti i ve čtyřech. Vždycky víme, že vytvoří šanci, ať se děje, co se děje.

Hodně emocí přinesla polovina zápasu, kdy dostal Nicolas Hlava trest ve hře. Jak jsi viděl situaci ze střídačky?

Těžko říct. Oba týmy se snaží hrát tvrdě, protože je to play off. Mně osobně přišlo, že to soupeř přihrál, ale nebyl jsem přímo u toho… Těžko říct, snažíme se hrát tvrdě. Na druhou stranu nás to pořádně nakoplo, protože jsme z téhle situace byli pořádně naštvaní. Od té chvíle jsme hráli opravdu tvrdě.

Nenechal se tam Nick až zbytečně strhnout?

Je strašně těžké zůstat v klidu, zejména v play off. Všichni se snaží, co to jde, jsou v tom emoce a chceš soupeři ukázat, že ty jsi na ledě pán. Občas to z toho vyplyne.

Velmi důležitý pro vývoj zápasu byl tvůj gól na 2:2. Jak padl?

Viděl jsem, že jejich obránce má hlavu dole, takže jsem věděl, že to bude chtít jen vyhodit. Dobře jsem to přečetl a snažil jsem se to hlavně poslat na bránu, protože jsem viděl, že Jágr a Pleky tam jedou. Dopadlo to tak, že to tam spadlo.

„Měli jsme skvělý forčeking, sráželi se opravdu všichni.“

Vypadalo to, že jsi měl z gólu pořádnou radost.

Byl to pro nás důležitý gól, kterým jsme vyrovnali, takže jsem měl velkou radost a pořádně jsem to oslavil.

Zmiňoval jsi, že jste chtěli hrát hodně tvrdě, a z tribuny jsem měl pocit, že se vám to dařilo. Souhlasíš?

Rozhodně. Měli jsme skvělý forčeking, sráželi jsme jejich útočníky a sráželi se opravdu všichni. Nejen ti velcí kluci. Přesně takhle musíme hrát.

Znamená to, že jste si po čtvrtfinále dobře odpočinuli, že jste měli dostatek sil?

Řekl bych, že jo. Slavia byla těžký soupeř a dobře nás připravila na Porubu. Teď musíme navázat na první zápas.

Co vám tenhle první zápas ukázal? Bude to asi pořádně těžká série, že?

Určitě. Play off hokej je jiný než základní část. Všichni chtějí vyhrát a hrají opravdu tvrdě. My se tomu musíme přizpůsobit a hrát co nejlépe umíme.

Obecně se říká, že play off si užívají hlavně hráči ze severní Ameriky. Jak to máš ty?

Řekl bych, že mi to vyhovuje. Tenhle tvrdý hokej plný soubojů je rozhodně spíš severoamerický. Je tam spousta hitů, spoustu jich rozdáš a spoustu jich schytáš, což je zábava. Užívám si to a řekl bych, že jsme na to všichni dobře připravení.

Jak strávíš čas mezi zápasy? Odveta nás čeká už v sobotu od 18 hodin.

Najím se a hned půjdu spát. Co nejdřív budu moct. Jsem po prvním zápase super unavený, takže potřebuju trochu zregenerovat.

Co očekáváš od druhého zápasu? Co se změní?

Myslím, že oba týmy tentokrát vletí do zápasu hned od začátku. Navíc už se trochu známe, takže to bude trochu jiné. Nečeká nás nic jednoduchého, ale už se na to těším.