Osm vyloučení je proti takovému soupeři hrozně moc, litoval Martin Kehar

1. 10. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Rytíři sehráli s Olomoucí vyrovnanou bitvu, po dvou současných faulech v závěru utkání ale inkasovali a ze zápasu si nakonec neodnesli ani bod. „Na vyloučení to bylo asi 8:4, což je proti takovému soupeři hrozně moc. Olomouc má jednu z elitních formací v lize, takže je to smrtelná kombinace,“ litoval po utkání obránce Martin Kehar, který asistoval na vyrovnávací gól Tomáše Plekance.

Zápas jsme si asi prohráli sami vyloučeními v závěru, ne?

Jako profíci nesmíme komentovat nic jiného než náš výkon. U toho bych zůstal. Jak říkáš, vyloučení nám vůbec nepomohla. Bylo to asi 8:4, což je proti takovému soupeři hrozně moc. Olomouc má jednu z elitních formací v lize, takže je to smrtelná kombinace. Řekl bych, že jsme je ještě docela zvládali, škoda jen toho posledního gólu. Mrzí nás to.

Jak těžký zápas to v tomhle ohledu byl pro vás, co hrajete oslabení? Museli jste toho odbránit dost.

Každý máme něco. Máme zatím dobré přípravy na přesilovky soupeřů, takže jsme to docela zvládli na to, kolik oslabení jsme hráli.

Rozhodující branka padla při bránění ve třech, dlouho jste tuhle situaci ale zvládali dobře. Mrzí to o to víc?

Samozřejmě. Dostali jsme dvě minuty před koncem, taková porážka je těžká. Sezona je ale dlouhá, takže se v tom nesmíme babrat, musíme si vyhodnotit plusy a minusy, poučit se a jít dál.

Určitě jsi v NHL sledoval Davida Krejčího, jaké to bylo ho bránit?

Nebudu dělat, že nevím, kdo to je. V téhle lize je ale spousta jmen, i u nás v týmu. Člověk se na to nesmí moc upínat. Už takhle je to jméno velké a dělat si ho pro sebe ještě větší by moc nepomohlo. Je to ale určitě hezké, jsem za tu zkušenost vděčný.

Ty jsi bral asistenci u gólu Tomáše Plekance. Čekal jsi, že to vezme na sebe a zakončí?

Věřil jsem v to. Kluci to sehráli pěkně, já jen v rohu šťouchnul do puku. To je moje asistence. Větší kus práce udělali kluci. Pěkný, že ta akce dopadla, jak dopadla. Tři body, to je to, co nás mrzí nejvíc.

„Pokaždé je tady narvaná tribuna kladenských fans, což je pecka.“

Po dvou výhrách za dva body nebyly daleko ani body proti Olomouci. Vnímáš, že už si to sedá a výkony jdou nahoru?

Přijde mi, že už to trošičku vypadá a má to nějaké parametry. O to víc to mrzí. Mohli jsme urvat bod, dva nebo i tři. Nemůžeme se v tom ale babrat. Sezona bude dlouhá, musíme dávat.

V úterý jsme měli vynechané kolo, zatímco ostatní hráli. Jak vám sedí takové přestávky?

Paradoxně jsou zápasy asi lepší než trénování. Jsou to sice jen tři dny, ale člověk trochu vypadne ze zápasového tempa. Já osobně mám radši, když je zápasů víc a jedou se bomby.

Ty hraješ celou kariéru v Kladně, jaké je pro tebe dojíždění do Chomutova? Už sis zvykl?

Ono mě taky neubyde. Celou dobu jsem doma na Kladně, takže mám zase novou zkušenost. Je to škoda pro naše fanoušky, ale i tak před nimi smekám. Pokaždé je tady narvaná tribuna kladenských fans, což je pecka. Za to, že sem jezdí takovou štreku, jim patří velký dík.

V neděli nás čekají Pardubice, které před sezonou hodně posílily. Co od toho čekáš?

Popravdě nevím. Očekávám, že budou hrát organizovaný systém, ale záleží, jak se na to my dokážeme připravit. Musíme se soustředit hlavně na náš výkon, aby to k něčemu bylo.