Zrušeno
 pondělí 29.4.2024
Zrušeno
Mládež

Pátá třída déle než měsíc bez prohry! Sedmáci i osmáci pokračují na vítězné vlně a týden s nulou pro juniory

22. 1. 2024 od Jakub Liška / Foto: Daniela Vodičková
Junioři Rytířů odehráli v uplynulém týdnu hned tři utkání, bohužel ani v jednom z nich nedokázali bodovat. Jiným kategoriím se nicméně daří znamenitě. Například žáci sedmých a osmých tříd se vezou na vítězné vlně a nehodlají polevit, kdy sedmáci poráží své soupeře vysokými rozdíly. V podobném duchu se daří i oběma týmům v lize mladších žáků B, kteří již přes měsíc nepoznali hořkost porážky. Naposledy si poradili s Černošicemi a Kralupy nad Vltavou.

JUNIOŘI, Rytíři vs. Třemošná 3:5; Slavia vs. Rytíři 3:1; Havlíčkův Brod vs. Rytíři 4:0

V posledním týdnu odehrála kladenská juniorka hned tři utkání během pěti dnů, bohužel ani v jednom z nich nebodovala. Nejprve junioři vyzvali na domácím ledě tým Meteor Třemošná. Vyrovnané střetnutí nabídlo bleskovou úvodní branku Rytířů z hole Vimmera, nicméně ještě v první třetině bylo srovnáno. Druhá perioda měla pouze střelce z týmu hostů a do poslední části tak šli Kladeňáci s touhou vyrovnat. To se jim povedlo z přesilové hry, zásluhou Kulicha. Po další brance Třemošné přišel pět minut před koncem přesný zásah Vimmera a zápas už směřoval do prodloužení. 29 vteřin před koncem nicméně zažili mladí Rytíři velmi smutný konec. Inkasovali totiž branku na 3:4 a sekundu před závěrečnou sirénou ještě na konečných 3:5.

Branky: 1. Vimmer (Mejtský), 42. Kulich (Vimmer, Šátek), 56. Vimmer (Mejtský, Kulich) – 6. Beran (Matějka, Prošek), 30. Albrecht (Prošek, Reiser), 48. Krasanovský (Prošek), 60. Beran (Matějka), 60. Šmíd

Sestava Rytířů: P. Přikryl (M. Zavoral) — O. Kurzenkov, O. Šátek, A. Nácovský, J. Trojna, M. Novák, J. Svoboda — J. Kut, L. Kulich, M. Bačkovský, Z. Nedvěd, A. Šabada, R. Spilka, M. Mejtský, J. Kupčo, T. Sém, D. Mišovic, Š. Vimmer, T. Typolt

Páteční večer patřil na zimním stadionu v Edenu klání mezi Slavií Praha a Rytíři. V gólově chudším utkání vedli hráči Kladna po první třetině, díky brance Šímy. Krátce po začátku druhého dějství ale přišlo srovnání. V poslední části přišel bohužel obrat výsledku ve prospěch Pražanů, kteří ještě navíc přidali minutu a půl před koncem ujišťující branku na 3:1.

Branky: 25. Kříženecký (Krums), 47. Jokl (Hlavička, Janoušek), 59. Krums (Kříženecký, Vašíček) – 5. Šíma (Kurzenkov, Kupčo)

Sestava Rytířů: M. Zavoral (P. Přikryl) — J. Ludvík, O. Kurzenkov, O. Šátek, A. Nácovský, J. Trojna, J. Svoboda — T. Sém, L. Kulich, P. Šíma, Z. Nedvěd, A. Šabada, R. Spilka, M. Mejtský, J. Kupčo, J. Kut, D. Mišovic, Š. Vimmer, T. Typolt

Nevydařený týden zakončili Kladeňáci během nedělního poledne na ledě Havlíčkova Brodu. Již po necelých pěti minutách hry se v přesilové hře dokázali domácí prosadit a s jednobrankovým náskokem vydrželi až do první sirény. Náskok Havlíčkova Brodu byl navýšen po pouhých 90 vteřinách druhé třetiny a domácí tým následně skóroval i v další početní výhodě už na 3:0. Ve třetí periodě se sice snažili Rytíři s vývojem utkání něco udělat, ale ani jedna branka jim zkrátka nebyla souzena. V závěru ještě Brod upravil konečný výsledek na 4:0.

Branky: 5. Nový (Krejčí, Janko), 22. Kotalík, 26. Windegger (Mrtka, Vaněček), 59. Krejčí (Machač, Chymo)

Sestava Rytířů: Přikryl (Zavoral) – Svoboda, Ludvík, Kurzenkov, Šátek, Nácovský, Trojna – Šabada, Spilka, Mejtský, Kupčo, Kut, Sém, Vimmer (C), Typolt, Kulich, Nedvěd (A), Šíma (A), Mišovic

DOROST, Rytíři vs. Litvínov 5:6 sn.

Dorostenci Rytířů se v uplynulém týdnu představili pouze v jednom utkání, a sice v sobotu doma proti severočeskému Litvínovu. Pro kladenské hráče byl s aktuálně druhým týmem tabulky důležitý jakýkoli bodový zisk, nicméně na domácím ledě přece jen chtěli vykřesat co nejvíce bodů. Tomu nasvědčoval dobrý start, kdy se z vydařeného brejku prosadil Pěch. Radost ale netrvala dlouho, protože se v téže třetině prosadili i Severočeši. Na začátku druhého dějství hráli Rytíři pětiminutovou přesilovku, kdy Rambousek vstřelil gól na 2:1. O pár minut později se individuálně prokličkoval obranou Pytlík a navýšil náskok Kladna. Litvínov ovšem zareagoval dvěma bleskovými góly v rozmezí 67 sekund. Na průběžných 4:3 opět překlopil stav zápasu na domácí stranu Klempíř ze samostatného úniku. Hosté nicméně opět srovnali krok ještě ve druhé části. Poslední, lehce nervózní, třetina nabídla branku Kladna v přesilové hře z hole Dörfla. Za 34 vteřin bylo však vyrovnáno z důrazu litvínovských hráčů před brankou a bonusový bod si hosté připsali po jediném vydařeném nájezdu.

Branky: 6. Pěch (T. Kozák, Krása), 23. Rambousek (Valuš, Borkovec), 27. Pytlík (Müller), 34. Klempíř, 55. Dörfl (Klempíř, T. Kozák) – 11. Bednařík (Koky, Raichl), 28. M. Peroutka (Winkelhöfer), 29. Raichl (Trefný, Koky), 35. Raichl (Bednařík, Winkelhöfer), 56. Petružálek (Trefný, Winkelhöfer), rozh. náj. Petružálek

Sestava Rytířů: J. Hájek (Weber) – Háž, Borkovec, Hausner, Dörfl, Krása (A), Müller, Štefík – Pytlík (C), Rambousek, Valuš – Klempíř, Kulich, D. Beran I(A) – T. Kozák, V. Trojna, Pěch

9. TŘÍDA, Rytíři vs. Litvínov 4:1

Když se nepodařilo porazit Litvínov našim dorostencům, museli to o pár hodin odčinit kladenští deváťáci. Rytíře čekal zápas s posledním týmem tabulky, proto se očekával plný bodový zisk. Nicméně hráčům Kladna zatrnulo už po 29 sekundách hry, kdy se po nedorozumnění v obranném pásmu prosadili hosté. Ještě v téže třetině se ale povedlo Kladeňákům vyrovnat, díky nenápadné ráně Platila od mantinelu. Druhá část patřila jen domácím, výhradně pak Jakubu Kováčovi, který nejprve při stuaci dva na jednoho otočil stav utkání. Vzápětí navýšil skóre milimetrově přesnou ranou do horního rohu branky. Na konečných 4:1 upravil v poslední periodě z dorážky před brankou Snopek.

Branky: 15. Platil, 24. Kováč (Šubin), 27. Kováč (Šubin), 47. Snopek (Šubin) – 1. Řepka (Kváš, Šindelář)

Sestava Rytířů: P. Zralý (M. Damašek) — M. Suchan, D. Malík, M. Soriano, J. Matějka, T. Lukeš, J. Pospíšil, M. Štěpán — P. Koudelka, V. Sivek, I. Snopek, J. Kováč, A. Denysenko, J. Baťala, S. Platil, A. Jalovecký, J. Šubin

8. TŘÍDA, Hvězda Praha vs. Rytíři 3:4

Liga staších žáků A nabídla v nedělní dopoledne střetnutí Rytířů na ledě pražské Hvězdy. Úvodní třetina výsledkově nedopadla podle představ Kladeňáků, protože v ní podlheli Hvězdě 2:1, kdy se o jedinou naší branku postaral Petrs. Ve druhé části se ovšem protrhl pytel s góly na kladenské straně, jelikož v rozmezí necelých sedmi minut nasázeli Rytíři hned tři branky. V poslední dvacetiminutovce už hosté z Kladna dokázali náskok uhájit. Vítězství nezabránil ani gól dvě vteřiny před koncem na konečných 3:4.

Branky: 12. Vymazal (Svoboda), 16. Vymazal (Chalupa, Svoboda), 60. Chalupa – 16. Petrs (Petrs, Bejček), 31. Kováč (Klempíř, Petrs), 37. Polák (Klempíř), 38. Klempíř (Petrs)

Sestava Rytířů: M. Pospíšil — Š. Vrbovec, T. Procházka, J. Pospíšil, M. Procházka, M. Bernhard — V. Vycpálek, T. Bejček, A. Petrs, A. Krásný, F. Polák, J. Klempíř, J. Kováč, J. Vosmík, J. Tatíček

7. TŘÍDA, Rytíři vs. Velké Popovice 12:1

Sobotní poledne patřilo kladenským sedmákům. Ti se na domácím ledě představili se soupeřem z nižších pater tabulky, a sice se Slavojem Velké Popovice. O vítězi tohoto klání bylo prakticky rozhodnuto již po úvodní periodě. Na průběžných 3:0 zvyšovali Rytíři už v páté minutě a do první sirény přidali ještě dvě branky. Jediná vstřelená branka hostů padla až ve třetí části, kdy Popovice korigovali stav na 1:8 z jejich pohledu. Vzápětí však hráči Kladna přidali další čtyři branky a výsledek se zastavil až na 12:1 pro Rytíře. V utkání byli k vidění hned tři hráči, kteří vstřelili hattrick. Jedná se o Vycpálka, Bejčka a Hamzu, poslední jmenovaný zvládl dokonce vstřelit góly čtyři.

Branky: 1. Bejček (Vycpálek, Tureček), 2. Krásný, 5. Klement (Bejček), 15. Bejček (Bernhard), 20. Hamza (Mařík, Halamka), 22. Vycpálek (Bernhard), 29. Vycpálek, 30. Hamza (Mařík), 44. Bejček, 45. Hamza (Bottger), 49. Vycpálek (Tureček, Bernhard), 52. Hamza (Halamka, Mařík) – 43. Čihák (Buldra)

Sestava Rytířů: O. Hanzlík (D. Andrejsek) — J. Tureček, M. Bernhard, A. Horák, J. Bottger, F. Dvořák, R. Petříček — A. Krásný, D. Mařík, V. Vycpálek, Š. Klement, T. Mejtský, T. Bejček, Š. Hamza, A. Petrs, M. Halamka

6. TŘÍDA, Rytíři vs. Neratovice 5:1

Žáci šesté třídy, hrající soutěž mladších A žáků, stále prohání z druhého místa vedoucí tým tabulky Spartu. Aby v tom mohli pokračovat, potřebovali v neděli odpoledne proti Neratovicím všechny body. Úvodní část rozkouskovalo mnoho vyloučení na straně hostů, kdy se nicméně ze spousty přesilovek nedokázali Rytíři prosadit. I tak ale odešli do kabin s jednobrankovým náskokem, díky trefě Sirotěnka. Prostřední perioda byla na přesné zásahy ještě chudší než ta první. Gólové hody ve třetí třetině odšpuntovalo vyrovnání Neratovic už po 38 vteřinách. Závěrečná osmiminutovka ale patřila pouze hráčům Kladna, když vsítili hned čtyři branky, a z toho dvě v přesilových hrách.

Branky: 9. Sirotěnko (Dočekal), 53. Sirotěnko (Dočekal, Kohout), 55. Grasser, 56. Švub (Grasser, Šopík), 59. Kalla – 41. Zaťko

Sestava Rytířů: Š. Šopík (Š. Fiman) — R. Schulz — M. Porcal, T. Sobota, D. Dočekal, V. Petrášek, M. Bešťák, E. Grasser, I. Sirotěnko, P. Kalla, J. Kestner, Š. Kohout, J. Vlček, M. Švub, M. Havlín, M. Vlasatý, M. Sirotěnko

5. TŘÍDA, Černošice vs. Rytíři B 2:7; Kralupy n/V vs. Rytíři 1:19

Kladenští páťáci drží sérii neprohraných bitev již déle než měsíc, a to u obou týmů, které v této soutěži mají. Navíc se obě mužstva drží v první pětce tabulky. V sobotu se ve městě kousek za Prahou představil druhý tým Rytířů. Byl to souboj tzv. o šest bodů, protože se obě družstva nachází jen pár míst od sebe. První třetina tomu nasvědčovala, protože v ní byla k vidění gólová přetahovaná, kterou nakonec o jednu branku vyhráli hosté z Kladna v poměru 3:2. V následujícíh dvou periodách nicméně skórovali už jen Kladeňáci, postupně navyšovali náskok až na konečných 2:7. Hattrick ve třetí třetině v rozmezí necelých osmi minut zaznamenal Sirotěnko.

Branky Rytířů: 5. Louthan (Anděl, Sirotěnko), 12. Kalík (Storkup), 17. Šváb (Petřík), 38. Petřík (Skála), 42. Sirotěnko, 45. Sirotěnko (Louthan), 50. Sirotěnko

Sestava Rytířů: M. Havlíček — T. Prchal, M. Anděl, V. Filipovič, M. Storkup, L. Tichý — M. Sirotěnko, M. Louthan, D. Kalík, J. Kosaka, R. Petřík, K. Rambousek, M. Šváb, I. Sirotěnko, A. Škaloud, O. Skála, T. Tichý

Tabulkově lepší tým mladých Rytířů hrál své utkání až v neděli na ledě nedalekých Kralup nad Vltavou. Jednalo se o střetnutí druhého a posledního týmu soutěže a celkový výsledek patrně tomuto postavení odpovídal. Už během první třetiny mohli diváci vidět sedm vstřelených branek do domácí svatyně. Malým Kladeňákům to ovšem zdaleka nestačilo a ve druhé části přidali dalších 5 přesných zásahů. Jediná branka útěchy domácích přišla až téměř čtyři minuty před poslední sirénou na průběžných 1:18. Během této demolice vstřelilo hned pět hráčů Kladna hattrick, jmenovitě pak Černý, Honzů, Kuchler, Spousta a Bejček.

Branky Rytířů: 8. Černý, 9. Honzů (Minařík), 11. Kuchler, 14. Černý, 18. Spousta (Kovařík), 19. Svatoš (Jirásek), 20. Bejček, 24. Jirásek (Kuchler, Michalovič), 28. Černý (Michalovič), 29. Honzů (Bejček, Klimeš), 33. Kuchler, 38. Bejček, 45. Honzů, 46. Spousta (Kovařík), 48. Kuchler (Černý), 49. Bejček (Kolafa), 50. Spousta (Turek), 56. Honzů, 58. Černý (Michalovič)

Sestava Rytířů: K. Pánek — F. Petrášek, V. Kolafa, O. Černý, T. Svatoš, J. Kovařík, J. Minařík — F. Turek, J. Klimeš, K. Michalovič, J. Kuchler, M. Louthan, M. Honzů, J. Jirásek, D. Spousta, J. Bejček