Pátý ročník Esport Hokejové Ligy je v plném proudu, Rytíři válí

24. 1. 2024 od Tisková zpráva
Už pátým ročníkem pokračuje nejvyšší domácí soutěž ve virtuálním hokeji. Působí v ní nejlepší gameři z Česka a Slovenska, kteří v dresech a za podpory extraligových klubů bojují o finanční odměnu 150 tisíc korun. Trojice gamerů reprezentující kladenské Rytíře – Kamil Hajšman, Jakub Šebesta a Lukáš Kříž – si letos vede velmi dobře! Po šesti odehraných zápasech mají na kontě pět výher a patří jim druhé místo v tabulce.

Pátý ročník Esport Hokejové Ligy navazuje na předchozí čtyři úspěšné sezóny. Pod svou hlavičkou sdružuje nejlepší konzolové hráče hokejové hry NHL od EA Sports. Pořadatel soutěže BPA sport marketing a. s. tak za podpory partnerů Playstation a herní agentury Grunex pokračuje v unikátním konceptu esportové soutěže přímo propojené s extraligovými kluby, které opět vytvořily speciální soupisku gamerů, aby pro ně ovládli virtuální ledy.

„Jsme nadšení, že Esport Hokejová Liga vkročila už do své páté sezony. Před tímto ročníkem jsme v jejím formátu plánovali určité změny, ale na přání klubů i gamerů jsme setrvali u otestovaného průběhu. Věříme, že se gameři opět vybičují k neskutečným výkonům a budeme s napětím sledovat boje v základní části i o titul, který již několik sezon míří do Pardubic. Sami jsme zvědaví, zda bude nadvláda pokračovat nebo se najdou přemožitelé,“ říká Jana Obermajerová z BPA sport marketing.

A jako vážný vyzyvatel zmíněných Pardubic se letos profilují právě hráči, kteří reprezentují kladenské Rytíře! Trojice ve složení Kamil Hajšman, Jakub Šebesta a Lukáš Kříž vstoupila do sezóny pěti vítězstvími z šesti zápasů. Kladnu tak patří průběžná druhá příčka právě za Pardubicemi.

„I přes smolené loňské play off jsme si pro letošní sezónu stanovili vysoké cíle. Chceme opakovat úspěch Rytířů z první sezóny a dosáhnout na další medailové umístění,“ říká Kamil Hajšman, který za Rytíře hraje už třetí sezónu. Druhým rokem s ním partu tvoří Jakub Šebesta z Kralup nad Vltavou, kterého ke Kladnu pojí vřelý vztah nejenom v online světě. Třetím do týmu je Lukáš Kříž, který po loňské sezóně, kterou odehrál za brněnskou Kometu, přestoupil, aby reprezentoval Kladno, kde od svých 12 let žije, a nyní mu chce pomoci k velkému úspěchu.

Více informací o Esport Hokejové Lize najdete na jejím oficiálním webu, kde je také k dispozici rozpis utkání, včetně odkazů na přenosy z vybraných duelů.