pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 čtvrtek 25.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
 sobota 27.4.2024
Vsetín
Kladno
Zrušeno
 pondělí 29.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
SPUSTIT VIDEO
Obrázek
Ohlasy

Pevně věřím, že se Kladno ukáže jako hokejové město, říká před baráží Radek Smoleňák

3. 4. 2024 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Už před měsícem zakončili Rytíři základní část extraligy a v těchto dnech se naplno připravují na důležité boje v baráži. Jaký je tréninkový program kladenských hokejistů, jak to vypadá se zraněnými hráči a jak důležitá bude podpora fanoušků v nadcházejících bojích? I o tom mluvil v rozhovoru po jednom z tréninků kapitán Radek Smoleňák.

Jaká je příprava na baráž?

Nikdy jsem takhle dlouhou přípravu na jakýkoliv zápas nezažil. Určitě to není nic jednoduchého, ale to nejhorší už máme za sebou. Prvních 14 dnů bylo opravdu ostrých a nebylo to ani zábavné, abych se přiznal. Bylo to ale potřeba, do téhle situace jsme se dostali sami a je jenom na nás, jak se připravíme, abychom byli úspěšní.

Můžeš trochu popsat plán přípravy?

Nemáme žádné přípravné zápasy, protože není moc s kým hrát. V úterý a čtvrtek si děláme zápas mezi sebou podle určitých pravidel, aby každý měl nějaký icetime. Snažíme se zápasy simulovat, jinak ve zbylé dny jsme hodně na ledě a posilujeme. Klasické hokejové věci.

Jsou právě zápasy v rámci týmu příjemným zpestřením?

Jsme za ně rádi, aspoň něco. Není úplně snadné na hlavu pořád jezdit mezi mantinely. Je to aspoň něco jiného a jsme rádi, že si zápas aspoň takhle nahradíme.

To, že čekáte 45 dní na další zápas, je hodně neobvyklé. Co tomu říkáš?

Je to úlet. Je to systém, kterému nerozumím. Já bych to takhle určitě nevymyslel. To, že není s kým hrát, asi chápu. Když někdo někde skončí, tak proč by chtěl ještě hrát? Pro nás špatně, ale ostatním týmům rozumím, že se jim do toho nechtělo.

Kluci, kteří byli mimo hru kvůli zranění, už se zase zapojili do tréninku. Je to dobrá vzpruha před baráží?

Je to důležité, potřebujeme kluky, jako je Brízgy a Dotch, doufáme, že se vrátí i Bláhys. Nemáme zas tak široký kádr, abychom si mohli dovolit nehrát takové frajery. Vypadají dobře, věřím, že nám určitě pomůžou.

Sleduješ play-off Chance ligy?

Do včerejška ne. Věděl jsem výsledky, ale vůbec jsem to nesledoval. Včera jsem viděl nějaké záběry a určitě to na Valašsku mají peprné. Uvidíme, kdo z nich postoupí.

Co jsi říkal divokému výsledku 8:1?

Divoký byl, ale pořád si myslím, že série bude dlouhá. Vsetín sice vyhrál o spoustu gólů, ale další zápas může v klidu být 5:0 na druhou stranu. Určitá nenávist mezi nimi je a ti kluci si to nenechají zadarmo. Ať si to hezky rozdají, čím déle budou hrát, tím lépe pro nás. Uvidíme, kdo postoupí.

Těšíte se, až to vypukne?

Těším se hlavně na to, že bude za námi první zápas. První zápas je výkopový a doufám, že v něm budeme úspěšní.

Čekají vás klíčové bitvy – jak vám v nich pomůžou fanoušci na stadionu?

Doufám, že si od nás za těch 45 dní trochu odpočinuli a zase dostali chuť chodit na stadion a podporovat nás, protože je opravdu na tyhle zápasy potřebujeme. Budeme si vážit každého člověka, který přijde a bude nám fandit. Vždycky je tu dobrá atmosféra, když přijde víc lidí, a pak je pro nás jednodušší hrát. Pevně věřím, že se Kladno ukáže jako hokejové město, protože to hokejové město je, a že za námi lidi přijdou.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU