Zrušeno

Podruhé v ročníku míříme do Litvínova! Prodloužíme sérii bodovaných zápasů s Vervou?

17. 1. 2024 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Rytíře čeká v pátek 19. ledna cesta do severočeského Litvínova. Na půdě čtvrtého celku extraligy se budou snažit přerušit sérii neúspěchů. V poslední době se kladenské družině daří z půdy nepříjemného soka přivážet cenné bodové zisky. Bude tato příznivá bilance pokračovat i v následujícím duelu?

Tři inkasované branky v poslední třetině přihrály body hostům

Rytíři se naposledy představili v neděli 14. ledna proti mistrovskému Třinci a toto utkání se muselo líbit především milovníkům dramatických obratů. Kladenští byli v prvních minutách aktivnějším celkem, ale skórovat se jim nepodařilo. Naopak Oceláři si věděli rady a proměnili své dvě velké příležitosti, když se postupně prosadili Pánik s Kundrátkem. Domácí se ale nevzdali a ze své první přesilové hry kontrovali po dělovce Jakuba Klepiše a ve druhém dějství se Rytířům dokonce podařilo stav otočit! Nejprve uplatnil důraz kolem brankoviště Martin Procházka a chvíli po něm se z druhé extraligové branky v rytířské zbroji radoval Richard Jarůšek. Otočka se ale podařila i Slezanům, kteří nakonec zvítězili na Kladně výsledkem 5:3.

Kladnu to proti Vervě v poslední době lepí

Kladeňáci se s chemiky střetli naposledy 1. prosince a tento duel se jim nadmíru vydařil. První dějství sice branky nenabídlo, ale domácí výběr měl několik dobrých šancí z přesilových her. Ve druhé periodě se už skóre měnilo. Nejprve Jaromír Pytlík v přesilovce procedil puk za Tomkova záda, následně měli velkou příležitost hosté. Brízgala v kladenské svatyni však uspěl, a naopak na druhé straně navýšil stav Smoleňák. Kladno pak svůj náskok spolehlivě ubránilo a na konečných 3:0 zvýšil do opuštěné litvínovské branky Denis Kusý.

Rytíři to v poslední době na Litvínov umí. Z osmi posledních soutěžních klání brali vždy aspoň bod. Naposledy na ledě soupeře sice ztratili slibný náskok a prohráli v prodloužení 5:4, předtím ale sedmkrát v řadě uspěli.

Například v sezóně 2022/2023 Kladno ovládlo všechny čtyři střetnutí, ze kterých vybojovalo deset bodů. Poslední úspěch severočeského celku nosí datum 31. října 2021. I tehdy se jednalo o vyrovnaný souboj, který těsně ovládl soupeř výsledkem 4:3.

Litvínov naposledy narazil na brněnskou Kometu a v tomto odloženém utkání prohrál 1:3. V předchozích čtyřech bitvách střídal výhry a prohry. Například na ledě pražské Sparty podlehl v přestřelce svému sokovi 3:6, z předcházejících třech zápasů odcházeli chemici vždy minimálně se ziskem jednoho bodu (výhra v prodloužení s Českými Budějovicemi, prohra v nastaveném čase proti Karlovým Varům a vítězství za tři body s Třincem).

Chemiky táhnou produktivní bratři

Verva disponuje čtvrtým nejproduktivnějším útokem Tipsport extraligy. I proto najdeme v TOP 30 bodování hned několik hráčů Litvínova. Lídrem této statistiky je Ondřej Kaše, kterého následuje Jindřich Abdul. Sedmadvacetiletého útočníka stíhá mladší z bratrů Kašových, David a toto kvarteto uzavírá Petr Koblasa.

V brankovišti zaujímá pozici jedničky slovenský brankář Matej Tomek. Ten zasáhl do sedmadvaceti duelů a připsal si úspěšnost 91,26 %. Záda mu kryje nadějný dvaadvacetiletý Šimon Zajíček, který inkasuje v průměru 2,43 branky za utkání.

Zápas 37. kola Tipsport extraligy se odehraje v severočeském Litvínově v pátek 19. ledna a jeho start je plánován na 17:30. Přímý přenos bude k dispozici na stanici O2 TV Sport.

STATISTIKY

19,33 % – 8. místo v lize 20,44% – 7. místo v lize

Ubránění oslabení

81,2 % – 7. místo v lize 73,68 % – 13. místo v lize