SPUSTIT VIDEO

Poslední prověrka před baráží, Kladno čeká domácí generálka s rezervou Pardubic

4. 4. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: HC Dynamo Pardubice
Kladenští sehrají ve středu 5. dubna od 18 hodin odvetu s rezervním týmem Pardubic, se kterým se poprvé v klubové historii utkali minulý čtvrtek. Rytíře tak čeká ve středu poslední přípravné utkání před bojem o udržení extraligy i na příští sezónu. V prolínací soutěži Kladno narazí na vítěze play-off Chance ligy, který vzejde z dvojice Vsetín – Zlín. Stav finálové série je zatím 1:1 na zápasy.

Krátké ohlédnutí za přípravou

Stejně jako před rokem se tým Jaromíra Jágra poctivě připravuje na barážové boje. Chybějící praxi z ostrých zápasů se snaží dohnat přípravnými duely, z nichž tři už má za sebou. V prvních dvou kláních byl soupeřem středočeský celek SC Marimex Kolín. Pro kozly, kteří postoupili do Chance ligy v ročníku 2019/2020, vyznělo lépe střetnutí na jejich ledě. Na břehu řeky Labe přehráli extraligové Kladno 5:2 a před nejlepší návštěvou roku (2708 diváků) se rozloučili s domácím prostředím. V odvetě na kladenském ČEZ stadionu se lépe vedlo Rytířům, kteří po vítězné brance kapitána Tomáše Plekance v oslabení zvítězili těsně 4:3.

Poslední střetnutí, které mají Rytíři za sebou, bylo historicky první utkání s Pardubicemi B. Tým vznikl krátce před letošní sezónou a v gólově bohatém zápase prohrál s Kladnem 4:6. Kladeňáci mají v přípravě bilanci dvou výher a jedné porážky. Spíše než výsledky je ovšem důležité, že se mužstvo dostává do formy a do herního vytížení.

Rezerva doplněná o hráče z prvního týmu

Pardubický B tým skončil v základní části Chance ligy předposlední za sestupujícím Šumperkem. Tým se po nadějném začátku zasekl a pohyboval se na poslední příčce tabulky, pak ale do Chrudimi, kde béčko Pardubic hraje Chance ligu, zavítala zajímavá jména (například Jan Hruška a Tomáš Svoboda ze Znojma, či Lukáš Endál z Tábora). Pardubicím se začalo dařit a odsunuly na poslední příčku právě Šumperk. Konečné třinácté místo v Chance lize znamená, že Pardubice B uvidíme v této soutěži i příští rok.

Do uplynulého přípravného zápasu nastoupil do branky zkušený brankář pardubického áčka Dominik Frodl. Kapitánem celku je v tomto ročníku Tomáš Kaut, starší bratr Martina Kauta hrajícího NHL za San Jose Sharks. Tomáš Kaut byl v minulosti několik let součástí kádru Rytířů Kladno, se kterými nakoukl i do Tipsport extraligy v sezóně 2019/2020. Kladenští mají také v živé paměti Patrika Machače, kladenského odchovance, který vypomáhal Rytířům i letos na podzim. Nesmíme opomenout také Tomáše Urbana, ten působil v kladenské mládeži a zahrál si i na mistrovství světa juniorů. Pardubice B zkrátka není radno podceňovat.

Vzájemné zápasy

I bez kapitána Tomáše Plekance v základní sestavě si Kladno dokázalo poradit s východočeským celkem a v pardubické enteria areně zvítězilo v přestřelce 6:4. V premiérovém střetnutí kladenského áčka a pardubické rezervy zazářil Martin Procházka, který zaznamenal hattrick. Do zápisu o utkání se po jedné brance zapsali také Miroslav Indrák, Oskars Cibulskis a Jakub Klepiš.

Přípravné utkání Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice B se odehraje na kladenském ČEZ stadionu ve středu 5. dubna od 18:00.