pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 čtvrtek 25.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
 sobota 27.4.2024
Vsetín
Kladno
Zrušeno
 pondělí 29.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
Obrázek
Ohlasy

Prohra je frustrující, ale po Plzni jsme se vrátili ke svojí hře, říká Landon Bow

8. 1. 2024 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Na ledě Plzně lovil puk ze sítě rovnou sedmkrát, doma proti Hradci Králové se z nevydařeného večera ale oklepal a 32 zákroky držel kladenské naděje na vítězství. V prodloužení ale Landon Bow přece jen inkasoval druhý gól a spolu se svými spoluhráči se musel spokojit jen s bodem do tabulky. „V posledním zápase nás nejvíc srazila naše vyloučení. Když nejsi pořád v oslabení, tak to pomůže,“ vyprávěl po utkání kanadský gólman, který při zranění Adama Brízgaly dostává velký prostor v brankovišti.

Utkání se mohlo překlopit na obě strany, nakonec bereme bod za porážku v prodloužení. Mrzí, že jich není víc?

Rozhodně je frustrující, že jsme tenhle zápas prohráli. Po tom, jak se nám nepovedlo poslední utkání, je ale dobré, že jsme se z toho oklepali a vrátili se ke svojí hře. Minule jsme měli problémy po celém hřišti, ale zaměřili jsme se na to v tréninku a dobře se připravili na tenhle zápas. Nedopadl tak, jak jsme si přáli, ale musíme dělat malé krůčky.

Je pro tebe frustrující, že jsi dostal v základní hrací době jen jeden gól, ale stejně to nestačilo na výhru?

Takový je hokej. Kdybych nepustil ani jeden gól, tak bychom se o tom nebavili. Tak to ale prostě je. Někdy dáš víc gólů, někdy méně. Musíme se poučit z chyb a přenést si to do dalších zápasů.

Minule jsme dostali sedm gólů, teď přišlo velké zlepšení. Zaměřovali jste se právě na defenzivu?

Věnovali jsme se více věcem, ale v posledním zápase nás nejvíc srazila naše vyloučení. Na konci zápasu už jsme byli utahaní z toho, jak jsme pořád bránili oslabení. Říkali jsme si, že si musíme dát pozor, abychom nebyli vylučovaní, že musíme bruslit, aby se nám to nestávalo. Když nejsi pořád v oslabení, tak to pomůže.

V současné chvíli je ale každý bod důležitý, že?

Rozhodně. Je to trochu unikátní situace, kdy spolu bojujeme ve dvou na dně tabulky a zároveň play off je nadosah, když vyhrajeme pár zápasů. Všechno to začne dobrými tréninky v týdnu, abychom se připravili na zápas v Boleslavi. Závěr sezony přijde rychle a když se nám povede vyhrát pár zápasů, pořád se můžeme probojovat do play off.

Proti Boleslavi to bude takzvaný zápas o šest bodů. Vnímáte to?

Určitě, bude to velký zápas. Pořád proti nim máme zápasy k dobru, ale když se nám povede tam získat tři body, tak to bude fantastické. Rozdíl už by byl šestibodový a mohli bychom se od toho odpíchnout. Nebude to ale jednoduchý zápas, nikdy to s nimi není snadné. Budeme pracovat a uvidíme, jak to dopadne.

Se zraněním Adama Brízgaly ses stal jedničkou týmu a je na tobě najednou víc tlaku. Jak ses vypořádal s novou situací?

Je smůla, co se stalo Brízgymu, nechcete vidět, aby se něco takového stalo klukovi, se kterým jste už roky dobří kamarádi. Situace teď ale je taková, jaká je, a já se to snažím brát jako ve své první sezoně tady, kdy jsem nastoupil do všech zápasů. Uvidíme, jak to půjde.

Je výhoda, že už umíte hrát podobně těžké a důležité zápasy, které vás čekají?

Asi jo. Máme stejné jádro týmu jako loni, přidali jsme k němu pár dalších kousků skládačky. Musíme tahat za jeden provaz a porvat se o to.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Jakub Liška / Úvodní foto: Roman Mareš, galerie: Josef Poláček | 7. 1. 2024

Z domácího ledu máme bod, Rytíři podlehli v prodloužení

Preview
Martin Kolačkovský / Foto: Mountfield HK | 5. 1. 2024

Rytíře čeká návrat na domácí kluziště. Oplatí na něm Hradci středeční porážku?

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU