úterý 6.8.2024
Kassel
 úterý 27.8.2024
Ohlasy

Prohra je frustrující, ale po Plzni jsme se vrátili ke svojí hře, říká Landon Bow

8. 1. 2024 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Na ledě Plzně lovil puk ze sítě rovnou sedmkrát, doma proti Hradci Králové se z nevydařeného večera ale oklepal a 32 zákroky držel kladenské naděje na vítězství. V prodloužení ale Landon Bow přece jen inkasoval druhý gól a spolu se svými spoluhráči se musel spokojit jen s bodem do tabulky. „V posledním zápase nás nejvíc srazila naše vyloučení. Když nejsi pořád v oslabení, tak to pomůže,“ vyprávěl po utkání kanadský gólman, který při zranění Adama Brízgaly dostává velký prostor v brankovišti.

Utkání se mohlo překlopit na obě strany, nakonec bereme bod za porážku v prodloužení. Mrzí, že jich není víc?

Rozhodně je frustrující, že jsme tenhle zápas prohráli. Po tom, jak se nám nepovedlo poslední utkání, je ale dobré, že jsme se z toho oklepali a vrátili se ke svojí hře. Minule jsme měli problémy po celém hřišti, ale zaměřili jsme se na to v tréninku a dobře se připravili na tenhle zápas. Nedopadl tak, jak jsme si přáli, ale musíme dělat malé krůčky.

Je pro tebe frustrující, že jsi dostal v základní hrací době jen jeden gól, ale stejně to nestačilo na výhru?

Takový je hokej. Kdybych nepustil ani jeden gól, tak bychom se o tom nebavili. Tak to ale prostě je. Někdy dáš víc gólů, někdy méně. Musíme se poučit z chyb a přenést si to do dalších zápasů.

Minule jsme dostali sedm gólů, teď přišlo velké zlepšení. Zaměřovali jste se právě na defenzivu?

Věnovali jsme se více věcem, ale v posledním zápase nás nejvíc srazila naše vyloučení. Na konci zápasu už jsme byli utahaní z toho, jak jsme pořád bránili oslabení. Říkali jsme si, že si musíme dát pozor, abychom nebyli vylučovaní, že musíme bruslit, aby se nám to nestávalo. Když nejsi pořád v oslabení, tak to pomůže.

V současné chvíli je ale každý bod důležitý, že?

Rozhodně. Je to trochu unikátní situace, kdy spolu bojujeme ve dvou na dně tabulky a zároveň play off je nadosah, když vyhrajeme pár zápasů. Všechno to začne dobrými tréninky v týdnu, abychom se připravili na zápas v Boleslavi. Závěr sezony přijde rychle a když se nám povede vyhrát pár zápasů, pořád se můžeme probojovat do play off.

Proti Boleslavi to bude takzvaný zápas o šest bodů. Vnímáte to?

Určitě, bude to velký zápas. Pořád proti nim máme zápasy k dobru, ale když se nám povede tam získat tři body, tak to bude fantastické. Rozdíl už by byl šestibodový a mohli bychom se od toho odpíchnout. Nebude to ale jednoduchý zápas, nikdy to s nimi není snadné. Budeme pracovat a uvidíme, jak to dopadne.

Se zraněním Adama Brízgaly ses stal jedničkou týmu a je na tobě najednou víc tlaku. Jak ses vypořádal s novou situací?

Je smůla, co se stalo Brízgymu, nechcete vidět, aby se něco takového stalo klukovi, se kterým jste už roky dobří kamarádi. Situace teď ale je taková, jaká je, a já se to snažím brát jako ve své první sezoně tady, kdy jsem nastoupil do všech zápasů. Uvidíme, jak to půjde.

Je výhoda, že už umíte hrát podobně těžké a důležité zápasy, které vás čekají?

Asi jo. Máme stejné jádro týmu jako loni, přidali jsme k němu pár dalších kousků skládačky. Musíme tahat za jeden provaz a porvat se o to.