sobota 3.4.2021
Kladno
Poruba
6:2
 úterý 6.4.2021
Poruba
Kladno
1:4
 středa 7.4.2021
Poruba
Kladno
3:4p
 sobota 17.4.2021
Kladno
Jihlava
3:4p
 neděle 18.4.2021
Kladno
Jihlava
1:4
 středa 21.4.2021
Jihlava
Kladno
17:30
 čtvrtek 22.4.2021
Jihlava
Kladno
17:30
 neděle 25.4.2021
Kladno
Jihlava
18:00
 úterý 27.4.2021
Jihlava
Kladno
 
 čtvrtek 29.4.2021
Kladno
Jihlava
 
Obrázek
Ohlasy

Rozhodly dva slepené góly, hodnotil druhé semifinále Antonín Melka

4. 4. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno proti Porubě i ve druhém semifinále dvakrát ztrácelo, opět ale předvedlo skvělý obrat a čtyřmi góly ve třetí třetině si došlo pro pohodlné vítězství 6:2. Pod dvě branky včetně té rozhodující se podepsal Antonín Melka. „Povedlo se nám dát dva slepené góly a to asi rozhodlo. Je to s nimi ale těžké. Výsledky vypadají krutě, ale není to tak jednoznačné,“ uvědomuje si zkušený útočník, který doufá v alespoň jednu výhru z ledu soupeře.

Zvládli jsme i druhý zápas a vedeme už 2:0 na zápasy. Jaké bylo druhé utkání?

Bylo to hodně vyrovnané až do konce zápasu. Zlomili jsme to až třetím a čtvrtým gólem. Povedla se nám dvě střídání za sebou. Nejdřív mi to dobře nahrál Rosťa Marosz, já vystřelil a skoro jsem ani neviděl, kudy to gólmanovi propadlo. Hned střídání nato střela a teč Ády Kubíka. Tím se to asi zlomilo. Odskočili jsme na dva góly a pak už jsme si to pohlídali.

Tvůj první gól byl po opravdu pěkné souhře. Máte to takhle nacvičené?

To byl spíš takový přesilovkový signál. Dobře jsme prostřídali, já jsem tam vjel a Rosťa mi to nádherně nahrál. Se štěstím to tam propadlo.

Tvůj druhý gól byl taky parádní. V přesilovce jsi nic nevymýšlel a trefil jsi to krásně…

Řekli jsme si, ať přesilovky zjednodušíme, protože zrovna naší druhé lajně moc nevycházely. Domluvili jsme se s Ráčou, že to takhle zkusíme sehrát. Před bránou stál dobře Tomáš Pitule, gólman nic neviděl, takže já jen vystřelil na vzdálenější tyč a propadlo to tam. Jsem za to rád.

Oba dva zápasy vypadaly hodně podobně. Viděl jsi to stejně?

Jo, bylo to hodně podobné. Je to vyrovnané do poslední chvíle. Nám se povedlo dát dva slepené góly a to asi rozhodlo. Je to s nimi ale těžké. Výsledky vypadají krutě, ale není to tak jednoznačné.

V obou zápasech jsme ztráceli, ale ve třetí třetině jsme to zlomili. Čím to?

Těžko říct, doufám, že to tak bude pokračovat dál. Asi jsme na tom lépe fyzicky. Doufám, že u nich odehrajeme dobré zápasy a vyhrajeme.

Viděl jsi mezi zápasy naopak nějaké rozdíly? Změnilo se něco?

Jediný rozdíl byl asi v tom, že jsme byli unavenější. Je to znát, hrajeme těžké zápasy a je to fyzicky náročné. Doufám, že jsme na tom lépe a v dalších zápasech se to bude ukazovat.

Je asi hodně pozitivní, že jsme si dokázali, že umíme otáčet takové zápasy, že?

Je to super, že i za nepříznivého stavu to dokážeme otočit. Lepší by ale bylo být ve vedení než to dohánět. Uvidíme, jak to bude v Porubě.

 

„Chceme zvítězit minimálně v jednom zápase. Byli bychom ale rádi, kdybychom vyhráli oba a ukončili to.“

 

Opět tam byly nějaké strkanice a menší konflikty. Myslíš, že série bude vyhrocenější i díky spornému momentu z prvního zápasu?

Určitě a postupem času se to bude ještě stupňovat. Čím víc zápasů bude, tím víc bude šarvátek. Každý chce vyhrát. Už proti Slavii jsme říkali, že si nechceme nechat nic líbit, chceme hrát tvrdě, dohrávat je a hrát agresivní hokej. Asi i proto to tak vypadá.

Naše tradiční téma jsou vyloučení. Opět jsme jich měli sedm, není to trochu moc?

Sedm? To víš, že je to zase moc. Nevím, co k tomu říct. Říkáme si celou sezonu, že se na to zaměříme, ale stejně to pořád máme. Já už to ani neřeším.

Ty jsi byl jeden ze tří dvougólových střelců, přičemž Ondřej Machala byl dvougólový už potřetí v play off. Hattrick ale pořád žádný. Čím to je? Nechce se vám platit do klubové pokladny?

To ne, ale třetí gól je potom spíš o štěstí. Přál bych to Machymu nebo komukoliv jinému. Hlavní ale je, že se vyhrálo.

Cesta do Poruby bude daleko příjemnější za stavu 2:0 na zápasy, že?

Samozřejmě. Když zápas prohrajete, tak jste daleko unavenější a je to těžší. Jedeme tam s tím, že chceme zvítězit minimálně v jednom zápase. Byli bychom ale rádi, kdybychom vyhráli oba a ukončili to.

Jak se budete připravovat?

V neděli bude dobrovolný trénink nebo úplné volno a v pondělí potrénujeme a pojedeme do Poruby. Jedeme tam o den dřív, abychom se na to připravili.

Jakou roli bude hrát dlouhá cesta?

Naše výhoda je určitě, že jedeme o den dříve. Cestujeme ale celou sezonu. Není nám patnáct let, abychom na to nebyli zvyklí.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Filip Ardon / Foto: Roman Mareš | 3. 4. 2021

Kladno předvedlo další skvělý obrat a v semifinále vede 2:0 na zápasy

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU