48. kolo,  pátek 23.2.2024
Kladno
Mladá Boleslav
0:5
49. kolo,  neděle 25.2.2024
Kladno
Třinec
5:2
50. kolo,  úterý 27.2.2024
Kladno
Litvínov
2:0
51. kolo,  pátek 1.3.2024
Budějovice
Kladno
5:3
52. kolo,  neděle 3.3.2024
Kladno
Karlovy Vary
1:4
BAR1,  středa 17.4.2024
Kladno
Vsetín
17:00
BAR2,  čtvrtek 18.4.2024
Kladno
Vsetín
18:00
BAR3,  neděle 21.4.2024
Vsetín
Kladno
17:00
BAR4,  pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
18:00
Obrázek
Ohlasy

Rozhodly přesilovky, měl jasno Jakub Babka. Další vstřelený gól ho potěšil

30. 11. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno sehrálo s Vítkovicemi vyrovnanou bitvu, přesto nezapsalo do tabulky ani bod. Rytíři proti soupeři z Ostravy dvakrát vedli, nakonec ale inkasovali v poslední minutě a prohráli 2:3. „Měli jsme ze zápasu mít víc, proto to zabolí. Měli jsme na to a průběh tomu odpovídal,“ mrzelo po utkání univerzála Jakuba Babku, který přidal svůj druhý gól v extralize.

Jak moc bolí tahle ztráta bodů?

Bolí to hodně. Vzhledem k průběhu zápasu to mělo dopadnout lépe. Na konci ale byly přesilovky a ty rozhodly. My měli dvě, oni jednu. Nebyl to sice žádný velký signál, ale byli šťastnější. Dostali se z toho do šance, kterou perfektně zakončili. To bez debat. My jsme to ale mohli překlopit na naši stranu přesilovkami, které jsme měli předtím.

V zápase jsme dvakrát vedli, takže s vývojem asi bude moci panovat spokojenost?

Měli jsme ze zápasu mít víc, proto to zabolí. Měli jsme na to a průběh tomu odpovídal. Je to ale hokej. Oni dali o gól víc a my nemáme nic. Určitě jsme na to ale měli.

Vítkovice jsou zatím druhý tým extraligy, ale dokázali jsme s nimi držet krok. Ukázaly, v čem jsou letos tak silné?

Těžko odpovědět, tabulkové postavení teď úplně nehraje roli. My jsme tam, kde jsme, ale je tam okolo nás hodně týmů. Tabulka se zatím moc řešit nemusí.

Proti Mladé Boleslavi jsi dal první gól v extralize, teď přišel další, o poznání hezčí. Těší tě aspoň tenhle individuální úspěch?

Určitě, potěší každý gól, který člověk dá. Zvlášť, když jich za sezonu není moc. Teď když hraju beka, tak jich bude asi ještě méně. Možná víc, kdoví. Většinou ale obránci dávají méně gólů než útočníci, nemají to v popisu práce. Jsem ale rád za každý gól. Vždycky jsem byl útočník, takže mě gól vždycky potěší.

Tentokrát se možná ukázal útočník v tobě. Neunáhlil ses se střelou, místo toho jsi si sjel až k brance…

Bylo to dané tím, že se ke mně zrovna odrazil puk. Měl jsem spoustu času, nikdo nikde nebyl, takže jsem si mohl puk podržet, srovnat na hokejce a ještě se podívat na gólmana.

Opět se ukázala zlepšená disciplína z posledních kol. To je důležitý aspekt herní proměny, že?

Jasně, lepší je hrát pět na pět nebo v přesilovce. Když máme tři čtyři vyloučené za zápas, tak je to norma, která když se dodrží, tak máme šanci vyhrát. Dneska jsme ji splnili, ale paradoxně při vyloučení jsme dostali rozhodující gól, i když to nebyla žádná akce, kdy by nás tam zavřeli. Padlo to tam, už s tím nic neuděláme. Škoda.

Nedávno došlo ke změně v trenérském štábu. Co vám bekům zatím předal Pavel Skrbek? Co se změnilo?

Dbá na to, abychom byli důraznější v obranném pásmu a rychle přistupovali k hráčům. Abychom rychle získali puky a netrávili v obranném pásmu tolik času. Někdy se to stane tak, že se nepodaří rychle vyndat puk, ale snažíme se tomu předcházet. Je toho víc, ale hlavně dbáme v každém tréninku na tohle.

Zápasem proti Vítkovicím odstartovala série čtyř domácích zápasů v řadě. Jaký je cíl do těch dalších?

Stejně jako v dnešním bude cílem získávat body. Můžeme si říkat, jak budeme chtít hrát, ale když z toho nebudou body, tak nám to není nic platné. Možná, aby hra byla taková, jaká byla, ale s opačným koncem.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Redakce / Foto: Josef Poláček | 29. 11. 2022

24. kolo extraligy: Rytíři podlehli Vítkovicím 2:3

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU