Obrázek
Ohlasy

Rytíři bodovali potřetí v řadě: Atmosféra v týmu je lepší než předtím, těší Antonína Melku

16. 1. 2022 od Foto: Roman Mareš
Pro Antonína Melku to byl v neděli velký večer. Nastoupil ke svému celkově 350. zápasu za kladenské áčko, 300. ligovému utkání za Rytíře a 200. klání v naší nejvyšší soutěži. A zkušený útočník si nevedl vůbec špatně. První gól sám vstřelil a následně se svojí lajnou vybojoval i trefu Ladislava Zikmunda. I přesto ale Rytíři nakonec podlehli Plzni 3:4 po prodloužení. „Vzhledem k tomu, že jsme prohrávali a vyrovnávací branku jsme dali až na konci, tak je bod asi dobrý,“ hodnotil po utkání Melka.

Jak vnímáš zisk jednoho bodu vzhledem k vývoji zápasu? Je to zisk nebo ztráta?

Vzhledem k tomu, že jsme prohrávali a vyrovnávací branku jsme dali až na konci, tak je bod asi dobrý. Škoda toho prodloužení. Už je to druhý zápas po sobě, kdy jsme v prodloužení dostali gól. Musíme se na to asi víc zaměřit. V prodloužení je to ale vždy buď, anebo. Bohužel nám to nevyšlo, škoda toho bodu. Byl by to už druhý a pro nás je každý dobrý.

Ty jsi vstřelil náš první gól z úniku. Velkou roli ale hrála skvělá přihrávka Miroslava Indráka, že?

Určitě, ta byla nádherná. Dal mi to o mantinel přímo do hole a já už jel sám. Snažil jsem se nic nevymýšlet. Mám to takhle natrénované, vyzkoušel jsem to a vyšlo to. Jsem za to rád, konečně mi to tam padlo.

V posledních zápasech jsi se poměrně střelecky trápil. Pomůže ti to psychicky?

Určitě. Předtím jsem taky jel sám na bránu, šancí jsem měl strašně moc, hodně střel a nepadalo mi to tam. Jsem za to strašně rád. Poslední dobou se na ledě cítím dobře, akorát mi to tam nepadalo. Snad jsem to zlomil a začne mi to tam padat víc. Předtím to nebylo ono.

Ty jsi byl ale namočený u prvního gólu Plzně, když jsi ztratil puk na naší modré čáře. Co se tam stalo?

To byl můj gól. Nahrál mi obránce, ale zamotalo se mi to pod nohami a vzali mi to. Hned z toho byl gól, takže to jde určitě za mnou. Byla to moje chyba.

Vaše lajna se ale postarala i o naši druhou branku. Ladislav Zikmund to tam udělal velmi dobře…

To bylo super. Nahodili jsme si to, vybojovaný puk a Ziky to tam pěkně vystřelil. Byl to důležitý gól, ale škoda konce.

V posledních zápasech šly naše výkony nahoru, bodovali jsme ve čtvrtém z posledních pěti utkání. Čím to je? Pomohl příchod nových hráčů?

Asi už jsme se i trošku adaptovali na extraligu. Zvykli jsme si a něco jsme si k tomu řekli. Řekli jsme si, že musíme hrát disciplinovaně, a snažíme se tak hrát. Když hrajeme pět na pět, tak jsme vyrovnaným soupeřem každému. Musíme hrát takhle i dál.

Naše vlastní přesilovky se nám naopak vůbec nedaří. Čím to je?

S tím máme problém celou sezonu. Snažíme se na tom pracovat, ale nevím, co s tím… Musíme si k tomu asi něco říct a lépe to vypilovat. Na tréninku jsme to začali intenzivně trénovat, snad se to zlepší.

V úterý jsme měli hrát v Mladé Boleslavi, ale zápas je kvůli koronaviru odložený. Co říkáš na to, že budeme hrát další zápas až v pátek?

Je to škoda, máme radši, když se hraje pořád. Teď se zase pět dní nehraje, což je nic moc. Lepší je, když to jde rychleji po sobě. Nic s tím ale neuděláme. Musíme se připravit na páteční zápas.

Každopádně se budeme mít od čeho odpíchnout ne? To, že bodujeme, vám musí psychicky pomoct.

Pro tým je to určitě lepší, než když se prohrává a neboduje. Pomohlo nám to a teď se cítíme dobře. Atmosféra v týmu je lepší než předtím.