čtvrtek 5.8.2021
Kladno
Jihlava
17:30
 úterý 10.8.2021
Jihlava
Kladno
18:00
 čtvrtek 12.8.2021
Litvínov
Kladno
17:30
 úterý 17.8.2021
Kladno
Karlovy Vary
17:30
 čtvrtek 19.8.2021
Budějovice
Kladno
17:30
SPUSTIT VIDEO
Obrázek
A tým

Rytíři si poprvé zahrají pod otevřeným nebem. V prosinci čeká Kladno Winter Classic ve Špindlu!

21. 7. 2020 od Tisková zpráva
Český hokej čeká koncem letošního roku výjimečný moment – od 10. do 12. prosince se uskuteční série zápasů pod širým nebem, pořadatelská agentura Eniva připravuje Winter Classic v netradičním horském prostředí, ve Špindlerově Mlýně. „Věřím, že to bude akce, jaká tady v Čechách nikdy nebyla a možná už nikdy nebude,“ říká Jaromír Jágr. Ceny denních vstupenek začínají na 990 Kč.

Agentura Eniva přichází s konceptem prodlouženého prosincového hokejového víkendu ve Špindlerově Mlýně, který nabídne bohatou nadílku soubojů na ledě: k vidění bude duel juniorských týmů, jeden zápas Chance ligy, jedno utkání Tipsport extraligy, souboj českých a slovenských hokejových legend a síly navzájem změří i reprezentační výběry Česka a Slovenska v para hokeji. „Winter Classic se nikdy nekonal na horách, ani v České republice, ani ve světě. Proto jsme zvolili Špindlerův Mlýn jako originální dějiště. A chtěli jsme i něco navíc – nejenom jeden zápas, ale jakýsi průřez českým hokejem,“ říká Andrea Bársony.

Kdo se ve Špindlerově Mlýně začátkem prosince představí?

V zápase Chance ligy proti sobě nastoupí Jágrův tým Rytíři Kladno a „domácí“ HC Stadion Vrchlabí. Duel Tipsport extraligy odehrají ve Svatém Petru Mountfield HK a HC Sparta Praha. V utkání legend by na české straně měli na led vyjet třeba Jiří Šlégr, Martin Ručínský, Ondřej Pavelec a Martin Straka, v sestavě slovenské ekipy se objevují jména jako Ľubomír Višňovský, Žigmund Pálffy, Peter Bondra nebo Richard Lintner.

Kapacita stadionu, který vyroste na dojezdu sjezdovky ve Svatém Petru, nebude malá – eventová agentura Eniva, kterou vlastní Tomáš Vosátka a Andrea Bársony, chystá tribuny pro 7500 diváků.

První nápad už před rokem

Myšlenka na Winter Classic v netradičním horském prostředí se zrodila před téměř rokem. „Možná bych to neměl říkat, ale nápad vznikl v okamžiku, když jsme do Špindlerova Mlýna plánovali úplně jinou akci. Spojitost horského prostředí a hokeje nám ale přišla mnohem zajímavější,“ říká Tomáš Vosátka z pořádající agentury Eniva. Následovaly obhlídky přímo v areálu Svatého Petra a první zaměřování. „Jakmile jsme si vše odkrokovali a zjistili, že se nám na dojezd sjezdovky vejde hokejové kluziště i s tribunami, začali jsme plánovat seriózněji.“

Zádrhel nastal na jaře letošního roku, kdy přípravy přerušila epidemie koronaviru a s ní spojená omezení. „Spousta lidí přestala té akci věřit a asi jsem byla jediný člověk, který na vše koukal pozitivně. Ale byla jsem přesvědčená, že omezení nemůžou trvat dlouho. V květnu jsme začali pracovat opravdu intenzivně a věřím, že aktuální situace nám umožní akci zorganizovat, byť situace není opravdu jednoduchá. Každopádně vývoj pandemie koronarviru pozorně sledujeme a v rámci organizačního týmu máme funkci takzvaného covid19-koordinátora, který zabývá vlivem opatření zejména na přípravy a logistiku přímo na místě tak, abychom akci uspořádali dle vládních nařízení, která budou v platnosti v době konání Winter Classic,“ dodává Bársony.

Špindlerův Mlýn se těší na novou výzvu

Hokejové Winter Classic se stane součástí Ski Opening, tradičního zahajovacího víkendu zimní sezony v nejznámějším českém horském středisku ve Špindlerově Mlýně. „Vždycky jsme nadšeni, když můžeme v našem areálu zorganizovat jakoukoliv akci mimo lyžování. Vnímám to jako naši dobrou vizitku a výzvu,“ netají René Hroneš, ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn. „V loňském roce jsme hostili Světový pohár ve sjezdovém lyžování, přičemž ve vzniklé aréně se o víkendu vystřídalo skoro dvacet tisíc lidí, takže víme, že jsme akce tohoto formátu schopni zorganizovat.“

Hokejovou premiéru pod sjezdovkou vyhlíží také Vladimír Staruch, starosta Špindlerova Mlýna. „Bude to pro nás něco úplně nového. Ve Špindlerově Mlýně hokejová hala ani nic podobného není, nejbližší je ve Vrchlabí, tudíž přivítat Winter Classic je pro nás zajímavá myšlenka,“ říká.

Přípravy a výstavba přímo ve Skiareálu Špindlerův Mlýn by měly začít necelé dva měsíce před akcí. Týden po posledním odehraném zápase už bude areál opět naplno sloužit lyžařům. „Zkoordinovat veškeré stavební práce, přípravu ledové plochy, tribun i kompletního zázemí nebude logisticky jednoduché a navíc musíme myslet na to, že máme krátkou dobu na deinstalaci. Jelikož Winter Classic proběhne na začátku lyžařské sezony, jsme trochu limitovaní časem. Při všem vymýšlení, jak to bude postaveno, se tudíž primárně důkladně přemýšlí nad tím, jak to půjde zbourat,“ přiznává Vosátka.

Jágr pod širým nebem počtvrté

Hokejový program Winter Classic 2020 se skládal postupně. Prvním osloveným klubem k účasti byli Rytíři Kladno. Důvod je jednoduchý – Jaromír Jágr. „Uvědomovali jsme si, že pokud má být letošní Winter Classic úžasný projekt v nejlepší lokalitě, musí být i s největší českou hokejovou legendou. Proto jsme nejdřív oslovili Rytíře Kladno,“ vysvětluje Bársony. Rytíři Kladno se stali zároveň spoluorganizátorem.

„Abych byl upřímný, když se ta myšlenka objevila poprvé, říkal jsem si: Skvělý nápad, ale nevím, jestli do toho půjdeme,“ říká Jaromír Jágr. „Postupně jsem čím dál větší optimista a věřím, že to dopadne skvěle.“

Legendární český hokejista plánuje nastoupit jako hráč a zároveň se podílí na organizaci akce. Jako by „oprášil“ svou myšlenku z roku 2012 – v průběhu výluky NHL přišel s nápadem, že by si Rytíři Kladno zasloužili utkání pod širým nebem. „Tyhle akce se musí plánovat dopředu, minimálně půl roku, a tehdy nikdo nevěděl, kdy stávka skončí,“ přiznává Jágr.

O osm let později – v prosinci letošního roku na něj tudíž čeká čtvrtý zápas pod širým nebem v profesionální kariéře. Poprvé nastoupil Jaromír Jágr na venkovním kluzišti v roce 2009 na Rudém náměstí v Moskvě, v letech 2012 a 2014 odehrál v NHL dva duely na baseballových stadionech. V horském prostředí vyjede na led poprvé. „V létě jsem byl ve Špindlerově Mlýně poprvé. Slyšel jsem o něm předtím skvělé věci a všichni měli pravdu – těším se, jak tam za pár měsíců bude stát ledová plocha s kabinami a tribunami,“ říká Jágr.

Vstupenky od 990 Kč

Prodej vstupenek na mimořádný hokejový víkend ve Špindlerově Mlýně začne už za necelý týden – v pondělí 27. července v 10.00 hod prostřednictvím oficiálního webu www.winterclassic.cz.

V hledišti budou připravena místa na stání a k mání budou denní vstupenky, tzn vstupenky na dvě utkání daného dne, které jsou nepřenosné.

Ceny denních vstupenek začínají na 990 Kč a zahrnují i možnost přijít se v daný den podívat na dopolední rozbruslení.

Pro registrované členy fanklubů klubů Chance ligy a Tipsport extraligy, které se Winter Classic ve Špindlerově Mlýně zúčastní, bude připraven předprodej už v úterý 21. července od 18.00 hod.

Organizátoři zároveň chystají balíčky VIP vstupenek, které bude možné zakoupit prostřednictvím mailu vip@winterclassic.cz.

„Věříme, že jsme pro diváky seskládali atraktivní program, který bude důvodem zajet si začátkem prosince do Špindlerova Mlýna, a že si hráči v čele s Jaromírem Jágrem užijí skvělou hokejovou atmosféru,“ dodává Andrea Bársony.

Winter Classic 2020, Špindlerův Mlýn

Program

Čtvrtek 10. prosince

zápasy juniorů

Pátek 11. prosince

12:00

Chance liga

HC Stadion Vrchlabí vs. Rytíři Kladno

16:00

Legendy hokeje

Česko vs. Slovensko

Sobota 12. prosince

12:00

para hokej

Česko vs. Slovensko

16:00

Tipsport ELH

Mountfield HK vs. HC Sparta Praha

Vstupenky

V prodeji budou k dispozici denní vstupenky, tzn. vstupenky a dvě utkání daného dne.

Ceny vstupenek

  • Tribuny za brankami: 990 Kč, 1390 Kč
  • Hlavní tribuna: 1990 Kč, 2490 Kč, 2990 Kč

Vstup na utkání juniorských týmů ve čtvrtek 10. prosince bude zdarma.

Na jeden nákup bude možné zakoupit max. 10 vstupenek.

Mapa areálu:

Informace

Web: www.winterclassic.cz

Facebook: https://www.facebook.com/winterclassiccz/

Instagram: https://www.instagram.com/winter_classic_cz/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCenjNxUNH_0-BYzb2ECV_eQ

Kontakt pro média: media@winterclassic.cz

Český hokej podobné akce vítá, kluby se na Winter Classic těší

Ojedinělý hokejový víkend ve Špindlerově Mlýně se odehraje ve spolupráci s Českým hokejem a jeho marketingovým partnerem BPA, aby byla zajištěna veškerá sportovní i marketingová pravidla. Zúčastněné kluby netrpělivě vyhlíží netradiční akci.

Zápasy pod otevřeným nebem získávají v našem hokeji tradici,“ uvádí Tomáš Král, prezident Českého hokeje. „Jsou divácky mimořádně atraktivní a pravidelně posouvají návštěvnické rekordy extraligy, ať už se hrálo ve Svítkově, za Lužánkami nebo naposledy v Drážďanech. Jsem přesvědčen, že úspěšný bude také Špindlerův Mlýn, který nabídne fanouškům exkluzivní prostředí včetně účasti Jaromíra Jágra. Pro všechny přítomné – na ledě, stejně jako na tribunách – bude připravovaný program určitě obrovským zážitkem a oslavou hokeje,“ dodává Král.

Takovýmto projektům v BPA moc fandíme. Ve Špindlerově Mlýně to budou tři dny nabité hokejem ve všech možných podobách. Navíc ve speciálních kulisách oblíbeného horského střediska. Věřím, že počasí bude organizátorům přát, a že se akce bude líbit jak fanouškům, tak i partnerům českého hokeje," říká Jana Obermajerová, ředitelka BPA, marketingového partnera Českého hokeje.

Část klubů čeká velká premiéra pod širým nebem – zúčastněné kluby navíc nevyšlou „do akce“ pouze své seniorské týmy, už ve čtvrtek změří síly také jejich juniorské výběry.

Na Winter Classic se těší celá organizace Rytířů, protože jde o první takovou akci v historii klubu. Pro nás je to jeden z vrcholů sezony a máme maximální zájem na tom, aby se vše povedlo a aby si to všichni užili. Vše navíc zpestří účast Jaromíra Jágra a my jsme přesvědčeni o tom, že půjde o nezapomenutelný zážitek, který se na dlouho vryje do paměti hokejových příznivců,“ říká Lukáš Jůdl, tiskový mluvčí Rytířů Kladno.

Sportovní manažer HC Stadion Vrchlabí Jiří Jakubec vysvětluje: „Již od začátku, kdy se začalo o Winter Classic jednat, jsme věděli, že to pro náš tým bude skvělá událost. Odehraje se kousek od našeho města a pro hráče i fanoušky to bude skvělý a naprosto mimořádný zážitek. Bude zde úžasné a jedinečné prostředí, atraktivní soupeř a snad Krakonoš pošle i dobré počasí. Pro naprostou většinu našich hráčů to bude první takováto zkušenost a všichni se na to moc těšíme. Doufám a věřím, že tato akce přitáhne diváky a bude vyprodáno.

Velmi se na tuto akci těšíme, jelikož pevně věřím, že to bude po letošním finále CHL v Hradci Králové další nezapomenutelný zážitek jak pro hráče, realizační tým a partnery, tak i pro naše fanoušky, kteří do Špindlerova Mlýna zavítají. Materiály, se kterými jsme se doposud mohli seznámit, jasně ukazují, že akce je agenturou Eniva perfektně naplánovaná a jsme opravdu rádi, že můžeme být součástí této ojedinělé události. Je to zase něco nového, zajímavého a myslím si, že v našem týmu není mnoho hráčů, kteří si utkání Winter Classic zahráli,“ dodává generální manažer Mountfield HK Aleš Kmoníček.

Generální manažerka HC Sparta Praha Barbora Snopková Haberová říká: „Moc se na tuto akci těšíme. V uplynulé sezoně jsme odehráli zápas pod širým nebem na fotbalovém stadionu v Drážďanech, který byl pro nás i všechny naše fanoušky obrovský zážitek. Sparta navíc už dříve odehrála zápas pod širým nebem v Brně proti Kometě. Výzva je pro nás jasná: získat třetí vítězství na Open air!

Netradiční prostředí vítají také česká a slovenská reprezentace v para hokeji. „Je to pro nás obrovská výzva i ocenění naší dlouhodobé práce. Kluci se na zápas na tak úžasném místě, a ještě pod otevřeným nebem, neuvěřitelně těší. Zároveň se na ledě potkáme s týmem Slovenska, což bude i pro diváky zajímavé. Slováci se dostali historicky poprvé do nejlepší výkonnostní světové para hokejové skupiny a my se v ní potkáme poprvé během ostrého zápasu právě během Winter Classic. Para hokej je dynamický a hodně ostrý sport. Je skvělé, že se objeví na této akci po boku těch nejlepších tuzemských hokejových hvězd a týmů,“ říká Jiří Bříza, šéftrenér české para hokejové reprezentace.

Právě na Winter Classic vyústí naše desetiletá spolupráce, protože para hokej na Slovensku vznikl právě deset let zpět a veškeré naše poznatky jsme získávali od Čechů. Navíc 90% našich kluků hraje v české lize, takže to bude i naše velkolepá oslava a prezentace československého para hokeje. Náš tým hrál pod otevřeným nebem zatím jen jednou a my doufáme, že takto para hokej předvedeme v tom nejlepším světle a ukážeme fanouškům z obou zemí, jak je to parádní sport,“ dodává Miroslav Dráb, generální manažer slovenské reprezentace v para hokeji.

STATISTIKY

Winter Classic (resp. Open Air) v české extralize

2. ledna 2011: Pardubice – HC Kometa Brno 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)

8. ledna 2016: HC Kometa Brno – HC Sparta Praha 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)

4. ledna 2020: HC Verva Litvínov - HC Sparta Praha 2:3 (0:0, 1:1, 1:2), hrálo se v Drážďanech

Jaromír Jágr a Winter Classic (resp. Open Air)

2009 – Moskva, zápas hvězd KHL: Výběr Alexeje Jašina - Výběr Jaromíra Jágra 6:7 (1:3, 3:1, 2:3)

2012 – NHL: Philadelphia Flyers - New York Rangers 2:3 (0:0, 2:1, 0:2). Jágr nastoupil v dresu Philadelphie Flyers, ale ve druhé třetině pro zranění odstoupil.

2014 – NHL: New Jersey – New York Rangers 3:7 (3:2, 0:4, 0:1). Jágr si v dresu New Jersey připsal dvě asistence.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU