1:4

Rytíři vyrážejí do bitvy o Ještěd. Vrátí Tygrům porážku z generálky?

17. 9. 2022 od Jaroslav Keimar / Ilustrační foto: Roman Mareš
Po deseti dnech se Rytíři znovu utkají s Libercem. Tentokrát pod Ještědem a už naostro! Na severu Čech Kladno zabojuje o body poté, co navzdory dobře rozehrané partii v úvodním duelu proti Pardubicím dva ztratilo. Liberci má co vracet. V předsezonní generálce Bílým Tygrům podlehlo po rozdílové brance Kladeňáka Michaela Frolíka.

Vyprodaný stadion, skvělá atmosféra, všeobjímající radost z návratu domů, skvělý hokej… Pátečnímu večeru na Kladně skoro nic nechybělo. Snad jen ty dva bodíky navíc. Rytíři na ně nedosáhli, ačkoli ještě čtyři minuty před koncem drželi proti našlapanému Dynamu dvoubrankové vedení. Nakonec o něj přišli a v prodloužení soupeři podlehli 4:5. Nejen to je pro Kladno nejlepší motivací spravit si v neděli chuť na ledě Liberce.

Navíc se nabízí zajímavá paralela s pátečním zápasem. Když se Rytíři s Bílými Tygry minulý týen v předsezonní generálce, tehdy ještě za zavřenými dveřmi nedokončeného kladenského zimáku, utkali naposledy, podobně jako proti Pardubicím vedli 4:2. Také tehdy vedení neudrželi a nakonec prohráli 4:5 po základní hrací době, přičemž rozdílový gól vsítil Kladeňák v tygřím triku Michael Frolík.

Baby Jagr proti svým

Právě Frolík, v zámoří kdysi přezdívaný „Baby Jagr“, je zřejmě nejzvučnější předsezonní posilou týmu kouče Patrika Augusty. Na sever Čech zamířil ze švýcarského Lausanne s cílem restartovat kariéru. Zatím ale jako by se čtyřiatřicetiletý borec, který má na kontě přes 900 zápasů v NHL, pod Ještědem rozkoukával. V přípravě odehrál celkem pět zápasů, bodoval v jediném. Zato třikrát. A ano, bylo to právě proti mateřskému Kladnu, které sestřelil rozhodující brankou a dvěma asistencemi.

V Liberci proběhlo jen málo změn, zato podstatných

Osa týmu, který loni ve čtvrtfinále podlehl poměrem 1:4 na zápasy pražské Spartě, zůstala stejná. Změny, kterých v celkovém součtu nebylo hodně, byly ale o to podstatnější. Kariéru ukončil dirigent liberecké obrany Ladislav Šmíd a laso ze zámoří chytil urostlý mladík Adam Klapka. Rozloučili se také zkušený forward Jakub Klepiš, který už zítra v dobře známém prostředí usedne na sousední střídačku, a náhradní brankář Jaroslav Pavelka.

Příchod hlásí lotyšský reprezentační obránce Uvis Jānis Balinskis, už zmíněný Frolík, ale také navrátilec Michal Bulíř, který v Plzni zažil parádní sezonu, již korunoval 27 vstřelenými brankami. Právě on by měl společně se stálicemi Tomášem Filippim a Michalem Birnerem táhnout libereckou ofenzivu. Brankoviště by mělo opět patřit především Petru Kváčovi, jemuž bude dělat parťáka nově příchozí Jakub Neužil.

Tygři vstoupili do sezony vítězně

Na první branku v sezoně si Bílí Tygři na ledě Hradce Králové počkali až do 58. minuty. To vyrovnával Tomáš Filippi, a právě po jeho přihrávce v prodloužení vystřelil Liberci bod navíc za výhru 2:1 nově příchozí Lotyš Uvis Jānis Balinskis.

Utkání 2. kola Tipsport extraligy Bílí Tygři Liberec – Rytíři Kladno se odehraje v liberecké Home Credit Areně v neděli 18. září od 16:00. Zápas můžete sledovat živě na Hokejka TV.