A tým

Rytíři získali zvučné jméno do útoku, přichází Rostislav Marosz. Sezonu ale začne ve Vítkovicích

20. 7. 2020 od Tisková zpráva
Kladenští Rytíři získali další posilu do útočných řad. Do kádru přichází Rostislav Marosz, který se ale k ostatním spoluhráčům připojí až na začátku ledna. Do konce prosince totiž vypomůže extraligovým Vítkovicím.

„Je to pro mě výzva a budu upřímný – první ligu nepodceňuji a mám k ní respekt. Jsem rád, že mohu začít v extralize, byla to pro mě priorita, ale chci také pomoci Kladnu k postupu do extraligy,“ uvedl po podepsání smlouvy pravoruký centr. O Rostislava se velmi zajímal majitel klubu Jaromír Jágr, který se na rozděleném angažmá dohodl s majitelem HC Vítkovice Ridera Alešem Pavlíkem, se kterým má šéf Rytířů velmi dobré vztahy. „Těší mě Jaromírův zájem a budu rád, pokud si zahraji přímo s ním. Bude to zajímavé angažmá,“ dodal devětadvacetiletý Marosz.

Ten má odehráno deset extraligových sezon, ve kterých nastoupil ke 322 zápasům. V nejvyšší české soutěži hrál i v uplynulém ročníku, ve kterém oblékal dres libereckých Bílých Tygrů. Hokejoví příznivci ho také znají jako někdejšího útočníka Třince, Olomouce, Karlových Varů, Pardubic či slovenského Trenčína.

Kladnu pomůže odchovanec třineckých Ocelářů až od ledna. „Rosťa s námi podepsal smlouvu na jednu sezonu, ale obdržel i nabídku z extraligy, a tak jsme mu umožnili, aby si ji mohl také zahrát. Do konce prosince proto bude ve Vítkovicích. Nás posílí až v nejdůležitější části sezony,“ uvedl k příchodu Marosze sportovní manažer Rytířů David Čermák. „Jedná se o námi již dříve avizovaného centra, kterého jsme měli za cíl přivést. Jde o zkušeného extraligového hráče. Má skvělé hokejové myšlení a kvalitní techniku s holí,“ chválí si Čermák novou tvář.