Ohlasy

Se svým štěstím bych měl obličejový kryt klidně po zbytek života, smál se Martin Kehar

26. 2. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Martin Kehar se vrátil do kladenské sestavy po zranění a na ledě poutá pozornost neobvyklou helmou. „Vážím si práce pana doktora Hrkala natolik, že nechci, abych zase dostal hokejkou. Chudák by to pak musel dělat znova,“ vysvětloval po vítězství nad Pardubicemi zkušený bek, který měl velký podíl na vyrovnávací brance Adama Kubíka.

Proti Pardubicím bereme velmi důležité tři body. Jak těžký to byl zápas?

Upřímně to bylo docela náročné. Zaplaťpánbůh jsme udrželi vedení, které jsme s nimi už několikrát ztratili. Měli jsme už proti Pardubicím dobré zápasy, ale teprve teď to dopadlo nejlépe, jak mohlo. Jsem rád, že jsme to udrželi.

Druhá třetina pro nás nezačala vůbec dobře. Inkasovali jsme a hned jsme se museli bránit ve třech. Byla to zlomová chvíle zápasu, že jsme se ubránili?

Klasická hokejová věta: když nedáš pět na tři, nemůžeš vyhrát. Dali jsme do toho všechno a zaplaťpánbůh jsme to ubránili. Známe to z vlastní zkušenosti, že když nedáš pět na tři, může se tam lámat chleba. Myslím, že to byl jeden ze zlomových bodů.

Po prvním gólu to bylo hodně nervózní, bylo tam dost šarvátek. Bylo důležité, že jste se dokázali dál soustředit hlavně na hokej?

I tak jsme měli vyloučených dost. Abych přiznal pravdu, tak já to ani moc nevnímal. Snažil jsem se jít od střídání ke střídání a hlavně neudělat chybu. Věřil jsem, že poctivou prací nám tam může něco padnout. To se nakonec stalo.

Důležitý byl vyrovnávací gól Adama Kubíka, na kterém jsi měl velký podíl. Jak ta situace vznikla?

Šli jsme s Plekym do rotace, což s beky moc nechceme. Zrovna to tak ale vyšlo. Zkoušel jsem to tam dávat před gólmana na Nicka. Ten to výborně trefil. Zdá se, že je to do prázdné brány, ale je náročné to trefit. Nick to trefil, ale nepadlo to tam. Addy se výborně zorientoval v chumlu. Nemýlil se náš střelec.

Pro Adama Kubíka to už byla dvacátá branka v sezoně…

Ty jo, to asi půjde něco do kasy.

„Na tabulku bych se tolik nesoustředil. Všímal bych si hlavně našich výkonů.“

Do sestavy ses vrátil po delší době po zranění. Jak náročný to byl návrat?

Každý, kdo hokej hrál, ví, že je každý den obtížný. Zvlášť bez ledu. Já nemohl dělat nic, měl jsem antibiotika. Čtrnáct dní je opravdu dost. V Olomouci jsem byl úplně v lese, je to opravdu rychlé. Člověk se musí srovnat co nejrychleji. Teď už to musím zaťukat, cítím se dobře a věřím, že jsem snad platný.

Když jsem viděl tvoji helmu, říkal jsem si, že se tě musím zeptat, kdy jsi začal s akvaristikou?

Už je to dva roky zpátky, co jsme si pořídili akvárko. Daří se u nás pancéřníčkům. Neonkám se tam moc nelíbilo, ale pancéřníčci se rozmnožují jako diví. Kdyby někdo chtěl, ať mi napíše.

Takže sis tuhle zálibu teď přenesl i na led?

Ne, teď už vážně. Moje zranění je ve stadiu, že mám pořád v hubě stehy. Jsem rád, že mi to drží, protože mi pan doktor Hrkal musel doplňovat kost. Za to jsem mu vděčný. Poškození zubů bylo mnohem větší, než to vypadalo. Teď jsem rád, že mi to drží pohromadě. Vážím si jeho práce natolik, že nechci, abych zase dostal hokejkou. Chudák by to pak musel dělat znova. Proto nosím to akvárko.

Jak dlouho to ještě budeš mít?

Vůbec nevím. Teď jsem byl na kontrole a měli mi vyndávat stehy. Bohužel to není natolik dobré, aby se vyndali. Dokud tam budou, tak to asi budu nosit. Narovinu se ale přiznám, že bych to klidně měl po zbytek života. S mým štěstím by se to hodilo. Někdy je to fakt pech.

Pokud získáme jeden bod, nebo Zlín jeden ztratí, budeme mít jisté, že se vyhneme poslednímu místu. Ulevilo se vám aspoň díky tomuhle?

Jo, ale pořád tam ten bod je. Pokud možno, na tabulku bych se tolik nesoustředil. Všímal bych si hlavně našich výkonů. Snažili jsme se to dělat dneska a přineslo to tři body. Zůstal bych u toho. Buď to půjde, nebo ne. Když se budeme koncentrovat na naši práci a každý do toho budeme dávat dvě stě procent, což věřím, že každý dává, tak tudy povede cesta.