pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 čtvrtek 25.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
 sobota 27.4.2024
Vsetín
Kladno
Zrušeno
 pondělí 29.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
Obrázek
Ohlasy

Sedm gólů? Na psychiku určitě fajn, říká Procházka. Fanoušky chválil za atmosféru

19. 4. 2024 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Do prvního barážového zápasu se Rytíři pozvolna rozjížděli, do toho druhého už ale nastoupili ve velkém stylu a gólem majitele Jaromíra Jágra nastartovali svoje sedmigólové představení. Pod dvě branky se podepsal i útočník Martin Procházka. „Je úplně jedno, kdo dá gól a kdo bude mít nahrávku. Důležitý je týmový dojem, týmový výhra a týmová bojovnost,“ měl jasno třicetiletý útočník.

Doma bereme druhou výhru. Jak důležitá je?

Samozřejmě je důležitá, pro psychiku i celkově. Vedeme 2:0, ale ještě je to dlouhá cesta, ještě musíme vyhrát dva zápasy. Musíme pořád šlapat dál.

Začátek prvního zápasu po přestávce byl vlažnější, ale tentokrát jsme do toho vletěli od začátku. Bylo to kontrolované po celou dobu?

Neřekl bych, že kontrolované, ale snažili jsme se do toho vletět lépe než do prvního zápasu, což se nám povedlo. Snažili jsme se po nich jít celý zápas.

Byl spouštěčem sedmigólové kanonády Jaromír Jágr?

Samozřejmě. Fantastické, v prvním zápase a prvním střídání po takové době dát gól. Klobouk dolů. Všichni mu to přejeme, nevím, jestli jste viděli, jak jsme všichni na lavičce vyskočili. Byla to velká radost, je to úžasné.

Sedm nastřílených gólů je velkým pozitivem, že?

Samozřejmě to je pozitivní a jsme za to rádi. Sice je to sedm gólů, ale do sbírky výher je to pořád jeden bod. Na psychiku pro nás i pro Vsetín je to ale určitě fajn.

Ty jsi se postaral o dva góly a před rozhovorem sis pochvaloval, že jsi prolomil svoji barážovou smůlu. Ležela na tobě?

Ne, to jsem tady jen vtipkoval, protože loni jsem v baráži góla nedal. S kluky jsme se ale bavili, že je úplně jedno, kdo dá gól a kdo bude mít nahrávku. Důležitý je týmový dojem, týmová výhra a týmová bojovnost.

Zjevně se vám přes přestávku podařilo vyladit lajny – první zápas se povedl formaci Matyáše Filipa, druhý zase tvojí a Melkově…

To je otázka spíš na trenéry, ale takhle to poskládali už na začátku, když jsme začínali trénovat. Až na lajnu s Džegrem, která se poskládala až dneska. Jinak ale byly lajny takhle poskládané celou přípravu a na tréninku nám to víceméně sedělo. Teď jsme to zúročili i v zápase.

Přineslo ovoce, že jste delší dobu trénovali v tomhle složení?

Asi jo. Jsme ale profesionálové a musíme umět hrát s každým hráčem, když se tam cokoliv stane. Ať už zranění, vyloučení nebo cokoliv jiného. Musíme být komplexní. Když dostaneme jiného spoluhráče, všichni víme, co máme dělat, a musíme si sednout tak jako tak.

Důležitý faktor obou výher byl Adam Brízgala. Co jsi říkal na jeho výkon po dlouhém zranění?

Klobouk dolů, chytil tam neuvěřitelné věci. Já mu musím jenom poděkovat.

Mínusem zápasu bylo zase velké množství vyloučení a dva inkasované góly v oslabení. Na tom se bude muset zapracovat, že?

Říkali jsme si před druhým zápasem, že musíme vyloučení omezit, bohužel se nám to zase nepovedlo. Budeme na tom muset zapracovat. Nevím, jestli musíme víc hýbat nohama… Všechno to pramení z přemíry snahy, že chceme hned ukončit souboj, tlak nebo přečíslení. Nevím, podíváme se na videa a budeme se toho muset vyvarovat.

Série se přesouvá do Brna, kde by mělo být vyprodáno. Fanoušci tedy asi Vsetín poženou.

Má být vyprodáno, to jsem taky slyšel. Asi tam bude fantastická atmosféra. Naši fanoušci nám ale udělali v obou zápasech taky úžasnou atmosféru. I kdyby tam byla atmosféra proti nám, což asi bude, tak myslím, že na to budeme připravení a zvládneme to.

Bude to ale asi těžší než zápasy doma před naším publikem, že?

Samozřejmě, bude to těžší. My si s tím budeme muset nějak poradit a budeme se muset soustředit na naši hru. Nevšímat si okolních věcí a jít za tím, co chceme.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Preview
Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš | 20. 4. 2024

Barážové drama pokračuje! Na brněnském ledě čekají Rytíře dvě další bitvy

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU