Obrázek
Preview

Semifinálová série se v úterý přesune do Poruby

5. 4. 2021 od Filip Ardon / Foto: Josef Poláček a Roman Mareš
Kladno zvládlo úvodní dva zápasy semifinále proti Porubě a v sérii vede 2:0 na zápasy, přičemž další utkání se odehrají na ledě soupeře. První z nich proběhne už v úterý od 17:30, druhé se bude hrát ve středu ve stejný čas. Fanoušci můžou přijít fandit Rytířům opět do autokina na parkovišti u Sletiště, kde se budou oba duely promítat.

Na semifinále už to klaplo, a tak se mohli fanoušci Rytířů přijet podívat na zápasy alespoň do připraveného autokina na parkovišti u Sletiště. Společné sledování na velkoplošné obrazovce si navíc vedení klubu přichystalo pro své příznivce i z venkovních utkání. Promítat se tak bude i v úterý a ve středu! Vstupenky jsou již v prodeji. Všechny informace včetně pravidel se dozvíte v samostatném článku.


Rytíři dvakrát otočili vývoj a vedou 2:0 na zápasy

První dva zápasy semifinále nabídly podobný vývoj. Hned v prvním střetnutí Kladno dvakrát ztrácelo, předvedlo ale parádní otočku a vyhrálo 5:3. Rytíři předvedli velikou sílu, když přestáli sedmiminutové oslabení po vyloučení Nicolase Hlavy, během kterého jednou inkasovali a jednou se sami prosadili. V sobotní odvetě pak Kladeňáci znovu dvakrát dotahovali ztrátu, díky čtyřem brankám ve třetím dějství si ale došli pro vítězství 6:2. Dvakrát se trefili Ondřej Machala, Antonín Melka a Adam Kubík.

Kladno se muselo v posledním zápase obejít bez zmíněného útočníka Nicolase Hlavy, který po obdržení trestu ve hře musel automaticky vynechat jedno utkání. „Na základě videozáznamu dospěla disciplinární komise k závěru, že hráč se přestupku nepochybně dopustil, zákrok však nebyl takového charakteru, aby mohl ohrozit zdraví protihráče a vyžadoval tak dodatečné potrestání nad rámec trestu uloženého rozhodčími a automatického zastavení činnosti na jedno soutěžní utkání za trest ve hře,“ uvedla k Hlavově zákroku disciplinární komise Českého hokeje. Kladenský útočník se v prvním zápase dostal do konfliktu s Dušanem Žovincem z Poruby, který se po srážce obou hráčů skácel k ledu. Sudí situaci posoudili jako úder hlavou ze strany Nicolase Hlavy. Kladenská sedmička by v Porubě už každopádně měla být připravena do akce.


Machala už je nejlepším střelcem play off

Rytíře táhne ve vyřazovacích bojích nejlepší střelec play off Ondřej Machala (7+0), který už zaznamenal tři dvougólové zápasy. Střelecky si vede výborně také Antonín Melka (6+1) a bodově je na tom nejlépe Tomáš Plekanec (3+8). Jaromír Jágr (1+6) a zmiňovaný Hlava (2+4) si drží výborný průměr bodu na zápas. Mezi obránci je nejproduktivnějším Rytířem Zach Frye (2+3). Brankář Andrej Košarišťan (89,27 %), který odchytal všechny zápasy play off se dál drží úspěšností zásahů pod 90 procenty.

Na straně Poruby je nejproduktivnějším hráčem týmu finský útočník Markus Korkiakoski (3+6) a nejlepšími střelci jsou Lukáš Endál (4+3) a Dušan Žovinec (4+1), který je zároveň nejproduktivnějším bekem Ostravanů. V brance odchytal obě semifinálová utkání Frederik Foltán (92,18 %), jemuž poněkud klesla celková úspěšnost zásahů, kterou měl před touto sérií přes 95 procent.


3. zápas semifinále play off Chance ligy HC RT TORAX Poruba - Rytíři Kladno se odehraje v porubské RT TORAX ARENĚ v úterý 6. dubna od 17:30. 4. zápas se pak odehraje v Porubě ve středu 7. dubna od 17:30. Oba zápasy můžete sledovat živě na HokejkaTV.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Filip Ardon / Foto: Lukáš Jůdl | 6. 4. 2021

Rytíři zvítězili i v Porubě a už jen jediné vítězství je dělí od postupu do finále

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU