Zrušeno

Třetí utkání v pěti dnech. Rytíři míří do Varů, uspějí tam i podruhé v sezóně?

22. 1. 2024 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Kladenští hokejisté nezažívají ideální období, ale předchozí neúspěchy je třeba hodit za hlavu. V úterý 23. ledna je čeká cesta do Karlových Varů, kde už letos jednou uspěli. Vzkřísí v západních Čechách své naděje?

Kladeňáci se s Motorem střelecky trápili a na body pomýšlet nemohli

Rytíři se naposledy představili na svém ledě proti klubu Banes Motor České Budějovice 23. ledna a tento duel byl vůbec prvním v české nejvyšší soutěži pro lotyšskou akvizici Marekse Mitense. Úvodní minuty se domácím dařilo držet hosty v jejich obraném pásmu, ale v největší šanci neuspěl kapitán Smoleňák. Neujmul se ani pokus Frolíka, kterého vychytal Hrachovina. V závěru této periody si zahrál přesilovku také Motor, ale bez úspěchu. Hostům se podařilo dát první gól, který se v konečném součtu ukázal jako vítězný. V početní výhodě se do slibné pozice dostal Gulaš a z bezprostřední blízkosti překonal ležícího Mitense. Ve třetím dějství stejný hráč proměnil samostatný únik a zvýšil na 2:0. Kladenské naděje na zdramatizování utnul povedenou střelou obránce Hovorka a upravil na konečných 3:0 pro jihočeský celek.

S Energií se Rytíři utkali naposledy 8. prosince na domácím ledě. Hosté šli v utkání brzy do vedení brankou Grígera, který procedil puk za Brízgalova záda. Kladenští se v prvním dějství i přes dobré příležitosti Klepiše s Dotchinem neprosadili. Vyrovnání zajistil ve druhé dvacetiminutovce příkladnou tečí Hejdova nahození Strnad a otočku ve skóre ve třetí třetině zařídil Kusý povedenou střelou na bližší tyč. Kladno pak soupeře zamklo, bušilo do jeho obrany, ale nikdo v modrobílém dresu stav nenavýšil. Hosté pak domácí vytrestali brankou v přesilovce pět na tři a srovnali z přesné dorážky Černocha na 2:2. Utkání dospělo do nájezdové loterie, ve které byl úspěšnější karlovarský celek. Kladno tak prohrálo po samostatných nájezdech 2:3.

S Karlovými Vary jsme letos získali čtyři body z šesti možných

Jak už bylo uvedeno na začátku tohoto článku, Kladenští už letos s Energií jednou uspěli. Duel v KV areně ovládli těsným výsledkem 2:1. Brankami se zaskvěli Tralmaks a Kusý.

Karlovarští hokejisté v posledním kole vyloupili O2 arénu, ve které přestříleli Spartu 4:1. Jednu branku si zapsal také exkladenský Daniel Kružík. Předtím ale čtyřikrát v řadě prohráli a z těchto duelů získali pouhý bod za prohru s Dynamem Pardubice. V tomto střetnutí navíc ztratila družina trenéra Bruka slibné vedení 3:0.

Energie se spoléhá na excelentního Frodla

Produktivitě karlovarského mužstva vévodí slovenský útočník Dávid Gríger s bilancí čtrnácti branek a patnácti asistencí. Zkušený forvard je tak i zároveň nejlepším střelcem Energetiků. Dobře se ale také vede Tomáši Rachůnkovi a zcela přelomový ročník zažívá Ondřej Procházka. Bratr kladenského útočníka Martina Procházky je totiž po přesunu z prvoligových Litoměřic třetím nejproduktivnějším hráčem svého celku, když zapsal už sedmnáct kanadských bodů.

Karlovarští se v brankovišti spoléhají na Dominika Frodla. Důkazem důvěry je především počet startů, který se před kláním s Kladnem pohybuje na čísle 92,57 %. V případě potřeby naskakuje Vladislav Habal.

Zápas 39. kola Tipsport extraligy je na programu 23. ledna na ledě karlovarské KV areny. Úvodní vhazování proběhne v čase 17:30. Přímý přenos bude k dispozici na O2 TV Sport.

STATISTIKY

17,56 % – 11. místo v lize 19,86% – 7. místo v lize

Ubránění oslabení

81,76 % – 5. místo v lize 73,58 % – 13. místo v lize