SPUSTIT VIDEO

Tři králové přináší prvoligový hokej! Kladno jede ve středu do Kolína

5. 1. 2021 od Text: Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Už ve středu na Tři krále se po vánoční přestávce opět vrátí Chance liga! Rytíři naskočí do soutěžního tempa z páté pozice a ve venkovním duelu vyzvou v 18 hodin kolínské kozly. V kladenském dresu by se měly poprvé představit čerstvé posily Patrik Machač a Rostislav Marosz. Permanentkáři mají živé přenosy na HokejkaTV v novém roce nadále zdarma.

Rytíři zvládli prosincovou část ligy, která se rozeběhla po dlouhé koronavirové přestávce, velmi dobře a ze šesti zápasů odešli pětkrát jako vítězové! Po porážce 2:3 v Třebíči si Kladno doma poradilo s jedním z největších rivalů Duklou Jihlava a do vánoční přestávky mohlo jít s příjemným pocitem vítězství. Kladeňáci si proti lídrovi tabulky zastříleli a při sezonní premiéře Jaromíra Jágra zapsali výhru 7:5.

Jaromír Jágr, který naskočil do zápasu hlavně proto, aby mělo Kladno kompletní čtyři útoky, se na ledové ploše uvedl jednou asistencí, když přihrával na premiérový gól mladému Matyáši Filipovi. Otázkou tak nyní zůstává, jestli Jágr nastoupí i po vánoční přestávce, útočné řady Rytířů se totiž opět rozrostly! Staronovou tváří je útočník Patrik Machač, který s týmem oslavil postup a zažil i následnou hořkost sestupu. Úplným nováčkem v kabině je pak Rostislav Marosz, který se s týmem dohodl už před sezonou, ale dosud působil podle vzájemné dohody v extraligových Vítkovicích.

Patrik Machač nastupoval v první části sezony za Vsetín, kde posbíral pět bodů za tři góly a dvě asistence. „Je to pro mě návrat domů a navíc tu máme hodně silný a kvalitní tým. Když budeme makat, máme dobrou šanci postoupit,“ říká po návratu do Kladna Machač.

Rostislav Marosz strávil dosavadní část sezony v extralize, kde byl v dresu Vítkovic druhým nejproduktivnějším hráčem týmu! Za 25 zápasů si připsal šestnáct kanadských bodů za sedm branek a devět nahrávek a hokejové fanoušky okouzlil například krásným gólem proti Spartě! V průběhu své extraligové anabáze si Marosz jednou odskočil vypomoci Rytířům a při porážce na ledě Poruby se uvedl jednou přesnou trefou. „Z první ligy mám obrovský respekt, je to těžká liga. Sám jsem zvědavý, jak to bude vypadat,“ vyprávěl po příchodu k Rytířům Marosz.

Kolín se statečně pere s prvoligovými nástrahami

Hokejisté Kolína byli po postupu mnohými pasováni na poslední místo Chance ligy, s nástrahami druhé nejvyšší soutěže se ale zatím perou velmi dobře. Kozlové posbírali zatím osmnáct bodů a v tabulce jsou na třinácté příčce. Za sebou mají Ústí nad Labem, Frýdek-Místek, Litoměřice a Kadaň. Tedy celky, které mají s prvoligovým hokejem daleko větší zkušenosti! Celou tabulku pak uzavírá další nováček Šumperk, který má na Kolínské desetibodovou ztrátu.

Kolín má v této sezoně jasné lídry v útočnících Davidu Šafránkovi (9+9), Václavu Jankovském (6+11) a Zdeňku Královi (3+14) a v obránci Jakubu Husovi (5+10). V brance je pak jasnou jedničkou Martin Sejpal (89,50 %), který má ale úspěšnost pod devadesátiprocentní hranicí. Kozlové by rozhodně potřebovali zlepšit přesilové hry, v nichž vstřelili zatím jen pět branek! S úspěšností 9,09 % jsou v této herní činnosti nejhorší z celé ligy. Co se však týče hry v oslabení, tam je to úplně jiná písnička. Kolínští dostali jen 6 branek v početní nevýhodě a s ubráněním 88,68 % jsou nejlépe bránícím celkem v oslabení!

Rytíři vyzvali kolínské kozly hned v prvním zápase sezony a díky kanonádě si došli pro pohodlné vítězství 7:1! Po dvou brankách tehdy zaznamenali Adam Kubík, Tomáš Pitule a Marek Račuk.

Permanentkáři mají živé přenosy nadále zdarma!

Jelikož držitelé permanentek stále nemohou navštěvovat zápasy osobně, nadále mají k dispozici živé přenosy na HokejkaTV zdarma! Fanoušci, kteří si členství již aktivovali, nemusejí dál nic podnikat a mohou pokračovat ve sledování zápasů. V případě problémů se obracejte na podporu HokejkaTV na mailu podpora@hokejka.cz.

Utkání 18. kola Chance ligy SC Kolín - Rytíři Kladno se odehraje na kolínském zimním stadionu ve středu 6. ledna od 18:00. Zápas můžete sledovat živě na HokejkaTV.

STATISTIKY

SC Kolín Rytíři Kladno