úterý 6.8.2024
Kassel
 úterý 27.8.2024
A tým

Tři podpisy pro budoucnost. O extraligu zabojují Vimmer s Nedvědem, vrací se reprezentant Redlich

31. 5. 2024 od Klub
Kladenští Rytíři se dohodli na profesionálních smlouvách s útočníky Štěpánem Vimmerem a Zdeňkem Nedvědem. Oba mladíci už v uplynulé sezóně nakoukli do extraligových zápasů a dostanou šanci zabojovat o místo v sestavě. Ze švédského Södertälje se do mateřského klubu vrací mládežnický reprezentant Sebastián Redlich. Všichni tři už se s týmem zapojili do společné přípravy.

Štěpán Vimmer debutoval v extralize ve středu 3. ledna v Hradci Králové. Ve zbytku extraligové základní části odehrál ještě 12 dalších duelů. V dosud posledním extraligovém vystoupení zapsal na ledě Českých Budějovic premiérové body v extralize za dvě asistence. V loňské sezóně byl oporou juniorského týmu, za který sehrál 29 utkání s bilancí 20 branek a 11 asistencí. Dalších 7 startů přidal v druholigových Řisutech. Skóroval dvakrát a třikrát na gól nahrával.

Zdeněk Nedvěd debutoval za áčko 14. února v utkání 44. kola proti Liberci. Stal se tak už třetím nositelem téhož jména v dějinách kladenského hokeje. Pokračovatel hokejové rodinné tradice loni nastupoval převážně za kladenskou juniorku – sehrál 31 utkání s bilancí 16 branek a 15 asistencí. V pěti utkáních nadstavbové skupiny vypomohl druholigovým Kralupům nad Vltavou.

Návrat do kladenských řad po třech sezónách strávených ve švédských klubech Lidingö Vikings a Södertälje SK hlásí Sebastián Redlich. Mladší bratr Tomáše, který za kladenské áčko v letech 2013-2020 sehrál 337 soutěžních utkání, přichází zabojovat o místo v extraligové sestavě. Dvacetiletý útočník loni sehrál za juniorský tým Södertälje 39 utkání, vstřelil 17 branek a přidal 18 asistencí. Na přelomu prosince a ledna se zúčastnil juniorského mistrovství světa, na kterém s českým výběrem vybojoval bronzové medaile.