pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 čtvrtek 25.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
 sobota 27.4.2024
Vsetín
Kladno
Zrušeno
 pondělí 29.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
Obrázek
Mládež

V nominaci na juniorské mistrovství světa je Ticháček, ale také Šapovaliv a Alscher!

12. 12. 2022 od Lukáš Jůdl / Foto: Hokej.cz, Martin Voltr
V širší nominaci na mistrovství světa do 20 let, které se koná od 26. prosince do 5. ledna v kanadských městech Moncton a Halifax, je obránce Rytířů Jiří Ticháček. Do sestavy se vešli i další dva bývalí Kladeňáci, kteří nyní hrají v Kanadě - útočník Matyáš Šapovaliv a obránce Marek Alscher.

V nominaci dojde ještě ke čtyřem škrtům. Obránce Jiří Ticháček by ale měl mít své místo jisté a do Kanady tak s největší pravděpodobností odletí. „Dle pravidel můžeme na finální soupisku pro mistrovství zapsat 3 brankáře a 20 hráčů do pole. Strategii zapisování hráčů na soupisku budeme určitě řešit až v průběhu přípravného kempu. Variant máme několik a roli může sehrát hned několik faktorů,“ řekl hlavní trenér Radim Rulík, jemuž budou asistovat Jiří Kalous s Markem Židlickým a trenérem brankářů Ondřejem Pavelcem.

Vedle Ticháčka se do nominace dostal také útočník Matyáš Šapovaliv, který v A-týmu Rytířů debutoval v sezoně 2020/21 - tehdy mu bylo teprve šestnáct. Rodák z Berouna působí už druhým rokem v kanadské OHL, kde hájí barvy týmu Saginaw Spirit. V Kanadě hraje také obránce Marek Alscher, kladenský odchovanec a rovněž hráč nominovaný na letošní světový šampionát juniorů.

Mistrovství světa hráčů do 20 let se hraje v kanadských městech Moncton a Halifax od 26. prosince do 5. ledna. Češi mají ve skupině Kanadu, Švédsko, Německo a Rakousko. Do turnaje vstoupí česká reprezentace na druhý svátek vánoční, kdy ji čeká hned těžké sousto v podobě tradičně silného výběru domácí Kanady.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU