pondělí 29.4.2024
Zrušeno

V pátek přijede do Chomutova Liberec: budou Rytíři bodovat potřetí v řadě?

28. 10. 2021 od Filip Ardon / Foto: Marek Sekáč a Tomáš Bouda
Kladno se po nepovedeném období zvedlo a z posledních pěti zápasů bodovalo hned čtyřikrát! Navázat na tuto bilanci se Rytíři pokusí i v pátek, kdy na domácím ledě v Chomutově přivítají zatím tápající celek Liberce. Duel s Bílými Tygry odstartuje v 18 hodin.

Rytíři zlepšují svoje výkony a stoupající tendenci budou chtít potvrdil i v pátek proti Liberci. Kladno z posledních pěti zápasů čtyřikrát bodovalo a s 15 body na svém kontě už má sedmibodový náskok před posledním Zlínem. Kladeňáci naposledy nebodovali ve Vítkovicích, kde padli 1:2, od té doby ale porazili Motor 4:3 a naposledy prohráli s Hradcem Králové 3:4 po prodloužení. Rytíři na ledě Mountfieldu sedm minut před koncem ztráceli, pak ale po gólech Nicolase Hlavy a Jaromíra Jágra vývoj otočili. Méně než minutu a půl před závěrečnou sirénou však domácí vyrovnali a vítězství urvali v prodloužení.

Kladno řešilo už v posledním kole problém s nedostatkem obránců. Martin Kehar, který vynechal předchozí duel, byl sice uvedený v zápise o utkání, na ledovou plochu ale vůbec nenaskočil. Většinu zápasu tak Rytíři odehráli s pěti beky a jen na několik střídání dostal čuchnout junior Ladislav Funk. Vedení klubu tak na problémy v defenzivních řadách reaguje a na víkendové zápasy přivedlo z prvoligového Sokolova obránce Jana Pohla! Produktivní zadák by se měl v dresu Rytířů představit jak v pátek proti Liberci, tak v neděli na ledě Litvínova. V Chance lize v tomto ročníku nastoupil Pohl zatím ke 14 zápasům a posbíral 12 kanadských bodů (4+8).

I s novou akvizicí v sestavě se nyní Rytíři pokusí vrátit Liberci porážku z prvního vzájemného zápasu. Na severu Čech tehdy Kladno dvakrát ztrácelo, zásluhou Jaromíra Jágra a Dannyho Krista ale pokaždé vyrovnalo. Kladeňáci nakonec nenašli odpověď až na gól z 50. minuty a prohráli 2:3.

Liberec, který si loni zahrál finále extraligy, letos rozhodně neprožívá sezonu, jakou si vysnil. Ještě před nedávnem byl třetí od konce, až dvěma výhrami v posledních dvou zápasech se posunul alespoň na desátou příčku. Severočeši na domácím ledě vynulovali Litvínov poměrem 3:0 a posléze v tuhé bitvě přetlačili Karlovy Vary 3:2. Bílí Tygři tak zatím posbírali 22 bodů a trápí se hlavně směrem dopředu. 33 vstřelených branek je napříč soutěží třetí nejhorší výkon. Situaci nezlepšují ani přesilové hry, které jsou v podání Bílých Tygrů nejhorší v celé extralize!

Nízká produktivita se pak logicky odráží také na individuálních statistikách hráčů. Vysokou laťku drží pouze útočník Tomáš Filippi (6+6), kterého zdatně doplňují zkušení Jakub Klepiš (4+3) a Michal Birner (2+5). Další hráči už ale zůstávají za očekáváním. Velikou ztrátou pro Liberecké by mohla být absence tahouna Ladislava Šmída (2+4), kterého opět zradilo zdraví. Aspoň nyní se tak Liberec musí obejít bez hlavního kamene své defenzivy. Další solidní oporu ale mají Bílí Tygři v osobě brankáře Petra Kváči (92,89 %), jenž navazuje na předchozí ročník a drží skvělá čísla.

Utkání 19. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno – Bílí Tygři Liberec se odehraje v chomutovské Rocknet Aréně v pátek 29. října od 18:00. Zápas můžete sledovat živě na HokejkaTV.