A tým

Vracím se do domácího prostředí, které mám hodně v srdci, uvědomuje si kladenský navrátilec Jakub Strnad

22. 6. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Přes pražskou Spartu a českobudějovický Motor se do kladenského dresu znovu vrací odchovanec Jakub Strnad. Bývalý dlouholetý kapitán se ocitl ve známém prostředí, v němž se cítí jako doma. „Přišel jsem do známého domácího prostředí a moc se těším, až to celé vypukne,“ usmíval se bezprostředně po jednom z tréninků jednatřicetiletý forward. I on bude muset ještě téměř dva týdny polykat fyzicky náročné tréninky, které týmu naordinoval kladenský trenérský štáb.

Kubo, vítej znovu na Kladně, jak proběhl tvůj návrat k Rytířům?

Prakticky hned po skončení sezóny v Českých Budějovicích jsem byl v kontaktu se sportovním ředitelem Jiřím Burgerem. Po úspěšně zvládnuté baráži se to všechno dohodlo a jsem rád, že tu opět mohu být.

Vrátil ses do známého prostředí, znáš se s řadou hráčů, pomůže ti to k tomu, aby ses lépe aklimatizoval?

Samozřejmě, je to obrovská výhoda, znám tu hráče i členy realizačního týmu. Přišel jsem do známého domácího prostředí a moc se těším, až to celé vypukne.

„Bude záležet na trenérech, jakou mi přiřadí roli.“

Od tvého posledního působení na kladenském zimáku se toho hodně změnilo, stadion je zrekonstruovaný, máte nové šatny a zázemí. Jaké byly tvé bezprostřední pocity, když jsi poprvé přijel jako odchovanec, který zde prožil velkou část své kariéry k zrenovovanému zimáku?

Je skvělé, že se tu dal stadion do kupy, zázemí se nepopsatelně zlepšilo. Stále je to ale to stejné místo, kde jsem vyrůstal a mám ho hodně v srdci. Je to prostě starý dobrý legendární zimák, kde vyrostla řada hokejistů, akorát v novém a lepším kabátě.

Poslední celou sezónu si odehrál v rytířském dresu v letech 2019/2020. Ta se ti bodově vydařila a zapsal si v ní třináct branek a sedm asistencí. Víš, co bys měl udělat, abys na ní navázal?

Bude záležet na trenérech, jakou mi přiřadí roli. Samozřejmě, každý hráč a zejména útočník chce být bodově platným hráčem pro tým, ale pokud mi realizační tým dá za úkol třeba bránit oslabení, rád tuto roli přijmu. Takže ano, budu rád, pokud bych na to navázal, ale přijmu každou pozici. Jsme tým!

Předloňskou sezónu si taktéž zahájil v rytířské zbroji a v chomutovském azylu sis připsal jedenáct startů, pak si byl vyměněn za Ladislava Zikmunda do Sparty. Pražané se probojovali do finále extraligy, je to prozatím tvůj největší kariérní úspěch?

K Rytířům jsem tehdy přišel na začátku sezóny, pak se dohodla výměna a já putoval do Prahy. Se Spartou jsem se dostal do finále a je to zatím můj největší úspěch v kariéře. Nejvíce jsem si užíval atmosféru vyprodaných hal. Snad ji i doma několikrát vyprodáme.

Probíhá suchá příprava, ty si jich na Kladně zažil několik, v čem se liší ta letošní, kterou vede nový kondiční trenér a tvůj bývalý spoluhráč Tomáš Horna?

Základ je podle mě dost podobný. Dbá se na kondici a rychlost, ty jsou v dnešním hokeji nepostradatelné. Jsou to zkrátka aspekty, které mohou rozhodnout zápas i celou sezónu. Na ně se teď specializujeme. Zároveň má každý kondiční trenér své specifické metody a detaily.

Vím, že jsi vášnivý cyklista, zpestříš si individuální trénink výletem či závodem na kole?

Na kole trávím velkou část svého volného času. Když není prostor přes týden, snažím si ho najít aspoň o víkendu. Letos jsem se zúčastnil i dvou závodů (Karlovy Vary – Unhošť a L'etape Czech Republic na vzdálenost 102 km). Je to zkrátka můj koníček. Zařazuji kolo do své každé letní přípravy.

Je tady léto a po skončení suché přípravy budete mít chvíli na oddych, jaká bude náplň tvé dovolené?

Na volno se těším asi jako každý (směje se). Určitě se během něj budu hýbat, abych neztratil to, co jsem natrénoval. Pojedu na aktivní dovolenou, chystám se k Jadranu do Chorvatska. Vezmu si s sebou kolo a zkusím aktivně zregenerovat před začátkem přípravy na ledě.