Zrušeno
Mládež

Výhra juniorů s Pískem a stále dominantní páťáci

29. 1. 2024 od Jakub Liška / Foto: Daniela Vodičková
Čtvrtý týden v novém roce uplynul jako voda, tudíž je tu opět souhrn výsledků kladenské mládeže. Juniorům se povedlo z poloviny uspět, když nestačili na Třemošnou, následně to ovšem napravili v domácím střetnutí s Pískem. Dorostenci, hrající Extraligu dorostu, sehráli sobotní zápas na ledě pražské Sparty, kde těsně podlehli 2:1. Naproti tomu se nadále daří žákům páté třídy, kteří válcují své soupeře, tentokrát to odnesli Žebrák a Smíchov. Pozadu nezůstali ani sedmáci.

JUNIOŘI, Třemošná vs. Rytíři 4:1; Rytíři vs. Písek 7:3

Minulý týden si na kladenské juniory přichystal porci dvou utkání. První z nich odehráli Rytíři v pátek na ledě Meteoru Třemošná. Bohužel zápas nevyšel výsledkově dle představ. Již po první části odcházeli hráči Kladna do kabin s jednobrankovým mankem. Ve druhé třetině dokázali domácí skóre navýšit už na 3:0 zásluhou dvou branek z přesilových her. O jediný přesný zásah Rytířů se postaral až pět minut před koncem Josef Trojna, který vstřelil poslední branku střetnutí a konečný výsledek byl tak 1:4 z pohledu Kladeňáků.

Branky: 7. Krasanovský, 24. Prošek (Beníšek, Krasanovský), 35. Skala (Sieger, Krasanovský), 50. Kaiser (Beníšek, Skala) – 56. Trojna (Šátek)

Sestava Rytířů: M. Zavoral (P. Přikryl) — O. Šátek, A. Nácovský, D. Šeba, M. Novák, J. Trojna, J. Svoboda — O. Kouba, L. Kulich, P. Šíma, D. Mišovic, Z. Nedvěd, A. Vishneuski, A. Šabada, R. Spilka, M. Mejtský, J. Kupčo, J. Kut, T. Sém

Druhé utkání v týdnu čekalo mladé Rytíře na domácím ledě proti IHC Králové Písek. To je tým, který je na tom bodově podobně jako Kladno, proto bylo důležité vyhrát. V porovnání s pátečním zápasem měli Kladeňáci výrazně vydařenější první třetinu, protože si z ní odnesli dvoubrankový náskok. Postarali se o to Sém se Šímou, kdy se oba trefili v početní převaze. V periodě druhé přišlo navýšení už na 4:0, i zásluhou druhé branky Séma. Střelecký účet Kladna v tomto klání se zastavil až na čísle 7 v čase 45:22, kdy přesně zamířil Šabada. Písečtí se zmohli v závěrečné patnáctiminutovce na pouhou kosmetickou úpravu skóre na konečných 7:3.

Branky: 12. Sém (Kupčo, Šabada), 17. Šíma (Novák), 29. Mejtský (Spilka, Šeba), 37. Sém (Mišovic, Kupčo), 42. Nedvěd (TS), 43. Kut (Šíma, Vishneuski), 46. Šabada (Šátek, Spilka) – 49. Lukáš (Hohenberger, Hofrajtr), 51. Čunát (Hofrajtr, Hohenberger), 60. Lukáš (Sládek, Dubský)

Sestava Rytířů: P. Přikryl (M. Zavoral) — O. Šátek, A. Nácovský, D. Šeba, M. Novák, O. Kurzenkov, J. Trojna, J. Svoboda — J. Kupčo, T. Sém, P. Šíma, D. Mišovic, Z. Nedvěd, A. Vishneuski, A. Šabada, R. Spilka, M. Mejtský, J. Kut

DOROST, Sparta vs. Rytíři 2:1

Vzhledem k odloženému nedělnímu domácímu utkání dorostenců s Libercem, byl na programu v Extralize dorostu pro Kladeňáky pouze zápas v sobotu na ledě soka ze Sparty. Úvodní gól zápasu vstřelilo Kladno v první třetině z hole Denise Berana, nicméně už za 10 vteřin dokázali Pražané vyrovnat. Druhá perioda branku nepřinesla, i přes několik vyloučení na obou stranách. Rozhodl až jediný přesný zásah hráčů Sparty ve třetí části a vzhledem k tomu, že Rytíři již zareagovat nedokázali, konečný výsledek byl 2:1 pro domácí.

Branky: 18. Hrubý (A. Burda II, Dufek), 50. Hrubý (Prichodko) – 18. D. Beran I (Kulich)

Sestava Rytířů: J. Hájek (D. Šrámek) – Borkovec, Krása (A), Dörfl, Müller, Hausner, Háž – V. Trojna, Burger, Pytlík (C) – O. Polášek, Kulich, Rambousek – D. Beran I(A), Pěch, Klempíř – T. Kozák, Valuš.

9. TŘÍDA, Karlovy Vary vs. Rytíři 5:3

Kladenští deváťáci sehráli za uplynulý týden své utkání v Extralize 9. tříd na ledě karlovarské Energie. V první periodě střetnutí do toho Rytíři dost šlápli, poněvadž už po deseti minutách vedli po krásných kombinacích 2:0. Domácí tým se zmohl v prostředním dějství na snížení. Začátek poslední části vyšel rozhodně dle plánu, když po souhře Kováče s Jaloveckým zakončoval druhý jmenovaný do poloprázdné klece. Poslední desetiminutovka však byla pro mladé Kladeňáky zcela nevydařená. V rozmezí dvou minut totiž Energetici srovnali stav. Finální rozuzlení přišlo v čase 58:35, kdy domácí překlopili skóre na svou stranu a v poslední vteřině klání jen pečetili výhru gólem do prázdné branky.

Branky: 29. Pavlovic (Hanson), 52. Hanson (Pavlovic), 54. Mähler (Staněk, Gerstner), 59. Staněk (Zeus), 60. Staněk (Mähler) – 5. Platil (Sivek), 10. Kučera (Sivek, Platil), 44. Jalovecký (Kováč)

Sestava Rytířů: M. Damašek (P. Zralý) — M. Suchan, A. Gottwald, D. Malík, M. Soriano, J. Pospíšil, Š. Kučera — S. Platil, V. Sivek, I. Snopek, Š. Holoubek, J. Kováč, A. Denysenko, M. Irlbek, J. Baťala, A. Jalovecký, P. Koudelka

8. TŘÍDA, Rytíři vs. Příbram ODLOŽENO

7. TŘÍDA, Kralupy n/V vs. Rytíři 5:6

Žáci sedmých tříd reprezentující barvy Rytířů se představili v sobotu 27. ledna v nedalekých Kralupech nad Vltavou. To, že to bude na góly bohaté utkání, naznačila už první perioda, která nabídla celkem čtyři branky. Dvě na obou stranách, kdy z Kladeňáků se prosadili Polák s Bejčkem. V polovině střetnutí zvládli hosté z Kladna odskočit na rozdíl dvou gólů, kdy na 2:4 navyšoval svým druhým zásahem v zápase Polák. V poslední části dokázal František Polák dovršit hattrick při zvýšení už na 2:6. Domácí tým však zdaleka nic nezabalil, jelikož ještě minutu před závěrečnou sirénou dokázal snížit na 5:6. Vyrovnání ale Rytíři nedopustili a odvezli si důelžité vítězství.

Branky: 3. Janda, 20. Janda (Jung, Vrba), 56. Janda, 57. Husák, 59. Jung – 2. Polák (Chaloupka, Krásný), 15. Bejček, 32. Krásný (Chaloupka, Polák), 35. Polák (Bottger), 45. Klement (Vycpálek), 55. Polák (Dvořák)

Sestava Rytířů: D. Andrejsek — J. Tureček, Š. Ričl, M. Bernhard, J. Bottger, R. Petříček, F. Dvořák — V. Vycpálek, Š. Klement, F. Polák, T. Bejček, J. Chaloupka, M. Halamka, Š. Hamza, D. Mařík, A. Krásný

6. TŘÍDA, Rytíři vs. Sparta 5:7; Pilsen Wolves vs. Rytíři 2:6; Rytíři vs. Ústí n/L 5:6

Liga mladších žáků A měla na programu pro kladenské šesťáky v minulém týdnu hned trojici utkání. První z nich sehráli Rytíři v úterý doma s pražskou Spartou. V první části skórovali pouze hosté, díky dvěma brankám ve vlastním oslabení. Hned z kraje prostřední třetiny navíc přidali branku v přesilové hře a o chvíli později to bylo už o čtyři góly. I přesto byl však stav po druhé periodě 3:6, kdy se z kladenských hráčů prosadili Švub, Sirotěnko a Dočekal. Závěrečné dějství sice vyhrálo Kladno, ale pouze v poměru 2:1, a proto si celkové vítězství odvezla Sparta za výsledek 5:7.

Branky: 26. Švub, 37. Sirotěnko, 39. Dočekal (Sirotěnko), 49. Porcal, 58. Dočekal (Kohout) – 10. Pavlů (Shary), 18. Senčák (Pavlů), 21. Voják (Shary), 22. Voják (Frank), 27. Zikmund (Ritor), 38. Shary, 45. Puzyrnikov (Kočí)

Sestava Rytířů: Š. Fiman (Š. Šopík) — J. Libecajt, M. Anděl — J. Vlček, Š. Kohout, V. Petrášek, D. Dočekal, E. Grasser, M. Bešťák, I. Sirotěnko, P. Kalla, M. Švub, J. Kosaka, M. Havlín, M. Vlasatý, M. Sirotěnko, M. Porcal

Druhé klání šesťáků minulý týden mělo datum 27. ledna. Cílovou destinací pro tento zápas byla Plzeň, kde je čekal soupeř Pilsen Wolves. I přes úvodní branku vstřelenou domácím týmem se Rytíři nesložili a ještě v první třetině za necelé tři minuty stav otočili na 3:1 ve svůj prospěch. Přesně sekundu před druhou sirénou stihl navýšit skóre na 1:4 kladenský Švub. Bohužel se hráčům z Plzně podařilo utkání zdramatizovat gólem ve vlastním oslabení. Osud do vlastních rukou tak musel převzít až Sirotěnko, který dvěma přesnými zásahy rozhodl o důležité výhře Kladna 2:6.

Branky: 8. Fodor (Fodor), 43. Čech (Fodor) – 9. Grasser, 12. Schulz, 12. Grasser (Švub), 40. Švub, 46. Sirotěnko, 58. Sirotěnko

Sestava Rytířů: Š. Šopík (Š. Fiman) — J. Libecajt, R. Schulz — P. Kalla, Š. Kohout, V. Petrášek, M. Šváb, E. Grasser, M. Bešťák, I. Sirotěnko, T. Sobota, J. Vlček, M. Švub, M. Havlín, M. Vlasatý, M. Sirotěnko, M. Porcal

Následující den, tedy poslední lednovou neděli, odehráli Rytíři šestých tříd další střetnutí na domácím ledě, nicméně bohužel s nepovedeným výsledkem. Ačkoli tomu úvod zápasu nenasvědčoval, když po první třetině, zásluhou Švuba, byl stav 1:0. Stejný hráč se po 24 vteřinách prostřední části prosadil i podruhé. V polovině utkání zvyšoval na průběžných 3:1 Sobota. Poté ovšem přišla osudná desetimuntovka, kde hosté z Ústí vstřelili tři branky, čímž skóre otočili. I přes dvojité vyrovnání, na 4:4 a na 5:5, se z výhry radovali hosté, kteří rozhodující gól na 5:6 zaznamenali necelých sedm minut před koncem.

Branky: 19. Švub (Kohout), 21. Švub (Grasser, Kalla), 29. Sobota (Havlín, Švub), 45. Porcal (Kohout), 51. Sirotěnko (Švub) – 23. Rubáš (Kříž), 34. Michálek (Novotný, Kříž), 35. Rubáš (Šindelář), 39. Rubáš, 50. Šindelář, 54. Petrášek

Sestava Rytířů: Š. Fiman (Š. Šopík) — J. Libecajt, R. Schulz — J. Vlček, Š. Kohout, V. Petrášek, E. Grasser, M. Bešťák, I. Sirotěnko, T. Sobota, P. Kalla, M. Švub, M. Havlín, M. Vlasatý, M. Sirotěnko, M. Porcal

5. TŘÍDA, Rytíři vs. Žebrák 16:2; Rytíři vs. Smíchov 5:0

Soutěž Liga mladších žáků B nabízí zajímavý pohled na tabulku, jelikož se v těsném závěsu za sebou na druhém a třetím místě drží oba týmy Rytířů. Tabulkově lepší tým odehrál své utkání v sobotu doma proti Spartaku Žebrák, který nalezneme na jedenácté pozici. O tom, kdo je v zápase favoritem, leccos napověděla už první perioda, kterou zvládli Kladeňáci v poměru 6:0. Tým Žebráku dokázal své jediné přesné trefy zapsat ve druhé části, kdy snižoval na průběžnách 9:1, potažmo 9:2. Poslední třetina nabídla navýšení ještě o pět branek a celkové skóre se zastavilo na 16:2. Nejvýraznějším hráčem Kladna, byl s osmi kanadskými body Jiří Kuchler, zaznamenal totiž čtyři góly a čtyři asistence a pozadu nezůstal ani Jakub Jirásek, který se blýsknul šesti body za tři góly a tři asistence.

Branky Rytířů: 7. Svatoš (Černý, Kuchler), 8. Jirásek (Kuchler), 9. Turek, 10. Honzů, 12. Bejček, 13. Kuchler (Jirásek, Svatoš), 21. Bažant (Kovařík, Turek), 26. Jirásek (Kuchler, Michalovič), 30. Kuchler, 33. Černý, 40. Jirásek (Kuchler, Svatoš), 45. Veltruský (Bažant), 45. Spousta, 48. Kuchler (Jirásek), 56. Michalovič (Černý), 59. Kuchler (Jirásek)

Sestava Rytířů: K. Pánek — V. Kolafa, O. Černý, T. Svatoš, J. Kovařík, V. Veltruský, J. Minařík — F. Turek, J. Klimeš, K. Michalovič, J. Kuchler, M. Honzů, J. Jirásek, D. Spousta, J. Bejček, J. Bažant

Třetí pozici v tabulce hájí tým s názvem Rytíři Kladno B. Ten sehrál domácí zápas v neděli proti pražskému týmu HC Smíchov 1913. O papírovém favoritovi bylo před zápasem také jasno, vzhledem k postavení obou týmů v soutěži. Úvodní třetina začla proto pro Kladeňáky nejlépe, jak mohla. Už za pět minut hry bylo totiž skóre 2:0, zásluhou Švába a Louthana. V prostřední části následně ve vlastním oslabení ujel hostům Přibík, který se nemýlil. Tentýž hráč zaznamenal druhý přesný zásah v posledním dějství, když zvyšoval na průběžných 4:0 a necelých dvanáct minut před koncem si druhý gól v utkání připsal i Louthan.

Branky Rytířů: 3. Šváb (Rambousek), 6. Louthan (Pánek), 26. Přibík (Pavlíček), 42. Přibík (Louthan, Pánek), 49. Louthan (Přibík, Kovařík)

Sestava Rytířů: K. Pánek — V. Filipovič, T. Prchal, J. Kovařík, L. Tichý — M. Louthan, D. Kalík, J. Přibík, R. Petřík, K. Rambousek, M. Šváb, J. Pavlíček, A. Škaloud, T. Tichý