2:0
5:3
1:4
SPUSTIT VIDEO

Trefil se Jágr, dvakrát Indrák a Hlava. Rytíři úvodní zápas na Slovensku vyhráli 6:3!

5. 4. 2022 od Lukáš Jůdl
Kladno odehrálo první ze dvou přátelských zápasů v Liptovském Mikuláši. Rytířům se dařilo v koncovce a slovenského soupeře, který také čeká na baráž o udržení se v extralize, porazili 6:3. Adam Kubík potrestal ze své klasické pozice přesilovku, trefil se také Jaromír Jágr a po dvou gólech zapsali Miroslav Indrák a Nicolas Hlava!
2021/2022, Tipsport extraliga,  úterý 5.4.2022, TITAN Aréna, Liptovský Mikuláš
Liptovský Mikuláš
3:6
1:3, 2:1, 0:2

Branky a nahrávky: 2. Salija (Hovorka, Handlovský), 23. Uhrík (Mezovský, Paločko), 37. Haluška (Ďuriš, Uhrík) – 16. Kubík (Plekanec, Baránek), 18. Indrák (Jágr, Wood), 20. Jágr, 40. Indrák (Beran), 45. Hlava (Kubík, Plekanec), 59. Hlava (Kubík, Babka).

Rozhodčí: Orolin, Snášel, Knižka, Vyšný
diváci1700
Liptovský Mikuláš: Kozel (Ivannikov) - Varttinen, Ventelä, Cebák, Salija, Mezovský, Kurali, Pavúk, Droppa - Shiksatdarov, Walega, Kriška, Hovorka, Elo, Handlovský, Paločko, Uhrík, Michalík, Haluška, Babka, Ďuriš.
Kladno: Janus (Stahl) - Dotchin, Kehar, Wood, Ticháček, Suchánek, Donaghey, Baránek, Arzamascev - Hlava, Plekanec, Kubík, Pytlík, Filip, Melka, Beran, Indrák, Jágr, Kuťák, Babka, Machala.

Kladno nominovalo na úvodní klání do brankoviště Jaroslava Januse. Ten si však návrat na rodné Slovensko mohl přát trochu přívětivější. Hned ve třetí minutě ho totiž přesnou střelou pod vyrážečku překonal domácí Arturs Salija - 1:0. Pro Rytíře mohlo být ještě hůř, když v polovině první části musel na 4 minuty na trestnou lavici Miroslav Indrák. Během jeho vyloučení byl potrestán také Marek Baránek, ale Liptovský Mikuláš dvojnásobnou přesilovku nevyužil. Na druhé straně naopak zafungovala přesilovková souhra Plekance s Kubíkem a bylo vyrovnáno - 1:1. O dvě minuty později pláchl za slovenskou obranu Indrák a otočil průběh na kladenskou stranu - 1:2. Čtyřiadvacet sekund před koncem úvodní části našel Miroslav Indrák přesně Jaromíra Jágra, který dal svou první branku po 50. narozeninách - 1:3.

Druhá třetina byla lepší pro Liptovský Mikuláš. Nejprve snížil v úvodu druhé části Filip Mezovský - 2:3. Po něm se prosadil ještě mladík Adam Haluška - 3:3. To však bylo však ze strany domácích všechno. Rytíři naopak udeřili znovu v poslední minutě třetiny, kdy se podruhé v utkání postaral o další vedoucí gól Kladna Miroslav Indrák - 3:4.

Během třetí dvacetiminutovky byl nejvíce vidět Nicolas Hlava. Nejprve se prosadil ve 45. minutě - 3:5, poté ještě uzavřel střelecký účet dvě minuty před koncem, kdy dostal nádhernou přihrávku od Adama Kubíka a svůj samostatný nájezd proměnil kličkou mezi betony - 3:6.