1:4
A tým - zápasy

40. kolo extraligy: Rytíři prohráli na ledě Pardubic 2:4

22. 1. 2023 od Redakce / Foto: HC Dynamo Pardubice
Kladno nezvládlo odvetu proti Pardubicím a na ledě lídra padlo 2:4. Rytíři po dvou třetinách prohrávali 0:3 a až ve třetím dějství snížili zásluhou Matěje Berana a Adama Kubíka. Místo srovnání ale přišel další zásah domácích a o vítězi bylo rozhodnuto. Kladeňáci zapsali čtvrtou porážku v řadě a nadále jsou v tabulce poslední.
2022/2023, Tipsport extraliga, 40. kolo,  neděle 22.1.2023, enteria arena, Pardubice
Pardubice
4:2
1:0, 2:0, 1:2

Branky a nahrávky: 17. Paulovič (Čerešňák), 27. Sedlák (Hyka, Cienciala), 34. Sedlák (Cienciala), 52. Paulovič (Vondráček) – 42. Beran (Slováček), 47. Kubík (Dotchin, Plekanec). Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči utkání: Lukáš Sedlák – Matěj Beran.

diváci10008
Pardubice: Klouček – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Bučko, Kolář, Hrádek, Chabada – Cienciala, Sedlák, Hyka – Mandát, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, Zeman – Rohlík, A. Musil, Vondráček.
Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Ticháček, Slováček, Babka, Cibulskis, Veber – Jágr, Plekanec, Kubík – Indrák, Filip, Brodecki – Bláha, Pytlík, Beran – Procházka, Zikmund, Melka.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Utkání sotva odstartovalo a domácí už mohli jít do vedení. Hyka ale před odkrytou branku selhal a minul. Vzápětí si Pardubice zahrály přesilovou hru, paradoxně však nejvíc zahrozili až při oslabení. V něm totiž domácí hráči vyrazili ve dvou na jednoho, jenže Landon Bow vytáhl kvalitní zákrok. Úvodní gól zápasu pak měl na hokejce i Zohorna a Radil, prvního jmenovaného ale vychytal kladenský gólman a druhý pardubický útočník trefil vzdálenější tyč. Až při další početní výhodě se Dynamo dočkalo. Matej Paulovič na vrcholu levého kruhu nic nevymýšlel, vypálil tvrdě z první a zamířil přesně k bližší tyčce – 1:0.

Do druhé části vletěli domácí hodně sebevědomě a Kladno se jen hodně těžko dostávalo do hry. Nakonec hráči Dynama po necelých sedmi minutách ujeli do přečíslení dvou na jednoho a Lukáš Sedlák s přehledem zužitkoval Hykovu pobídku – 2:0. Domácí byli navíc i dál nebezpeční a udeřili i z další přesilovky. Lukáš Sedlák dostal puk do předbrankového prostoru a nezaváhal – 3:0. Kladno mohlo odpovědět z přečíslení, Procházka však Zikmundovu přesnou přihrávku zahodil velmi špatným zakončením.

Rytířům vyšel až vstup do třetí dvacetiminutovky. Uběhlo jen lehce přes minutu, Matěj Beran nabruslil do pásma a vypálil naprosto přesně – 3:1. Vzápětí navíc byli Pardubičtí neukáznění a Kladno dostalo k dispozici přesilovou hru, se kterou naložilo skvěle. Adam Kubík dostal nabito na pravý kruh a snížil na rozdíl jediného gólu – 3:2. Jenže místo srovnání nastřelil kladenský nejlepší střelec vzápětí jen tyčku a Dynamo znovu odskočilo. Mezi kruhy dostal hodně prostoru Matej Paulovič a podruhé se prosadil – 4:2. Rytíři si v závěru ještě vylepšili nápor odvoláním brankáře při přesilové hře, ani tak už se ovšem neprosadili.