pondělí 29.4.2024
Zrušeno

Ani druhý zápas s Vítkovicemi nevyšel dle představ

12. 2. 2024 od Jakub Liška / Foto: Roman Mareš
Pondělí 12. února mělo na programu další dohrávku Rytířů s Vítkovicemi. Kladeňáci se pokoušeli oplatit hostům sobotní porážku. Opatrnou první třetinu gólově rozsekli jen hosté. Ani druhá část se bohužel se domácím příliš nepovedla, jelikož Ridera zvýšila náskok z přesilové hry. Závěrečné dějství přineslo navýšení náskoku Vítkovic, i díky několika vyloučení v závěru. Konečné skóre se zastavilo na 0:4.
2023/2024, Tipsport extraliga, 16. kolo,  pondělí 12.2.2024, Kladno, ČEZ STADION Kladno
Vítkovice
0:4
0:1, 0:1, 0:2

Branky a nahrávky: 19. Zdráhal (Kovář, Barinka), 28. Bukarts Rob. (Zdráhal), 44. Bukarts Rih. (Claireaux, Raskob), 57. Krieger (Lakatoš, Chlán) Vyloučení: 4:3 + Babka do konce utkání, Nemčík a Frolík (KLA) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči: Mareks Mitens – Lukáš Klimeš.

diváci1407
Kladno: Mitens - Ticháček, Hejda, Slováček, Nemčík, Martenet, Veber - Bláha, Jarůšek, Frolík - Tralmaks, Melka, Sideroff - Procházka, Babka, Smoleňák - Strnad, Vimmer.
Vítkovice: Klimeš - Percy, Raskob, Mikuš, Kovář, Auvitu, Prčík, Jeřábek - Lakatoš, Chlán, Kotala - Zdráhal, Barinka, Fridrich - Peterek, Krieger, Bukarts Rob. - Šoustal, Claireaux, Bukarts Rih.

Lehce nervózní a opatrný úvod utkání prolomil až Peterek z Vítkovic, jenž si z boku najel na Mitense, ale neprosadil se. Za kladenskou ofenzivu se Smoleňák z ostrého úhlu pokoušel překonat Klimeše. Následně Slováčkovo nahození tečoval Jarůšek, nicméně nepřesně. Na druhé straně hasil nepřehlednou skrumáž na kladenském brankovišti Martent svou bruslí. Necelé dvě minuty před první sirénou dokázal přesně tečovat nahození od modré hostující Barinka - 0:1. V závěru se ještě zkoušel štěstí střelou ze slotu Frolík, mířil však do betonu.

Do prostředního dějství sice vlétli lépe Rytíři, nicméně z útočné snahy plynul faul a následná čtyřminutová přesilovka hostů. V ní si zprava najel do slotu Rob. Bukarts, který se nemýlil - 0:2. Následný protiútok tři na jednoho kladenská ofenziva nevyřešila dle představ. To samé se dá říct o Kotalovi na druhé straně. Krátce po uplynutí neúspěšné přesilovky Kladna se do úniku dva na jednoho dostal Peterek, proti kterému však skvěle zasáhl Mitens. Na kladenském brankovišti se zjevil nehlídaný Kotala, Mitens si na něj ale počíhal. V závěru periody dostal přihrávku před poloprázdnou klec Sideroff, netrefil však ideálně kotouč.

Poslední třetinu začal dvěma velkými příležitostmi Frolík, pokaždé však zasahoval Klimeš. Ten si pohlídal i prostor u přední tyče při pokusu Jarůška. N8sledně se však přesným projektilem ze slotu prosadil Rih. Bukarts - 0:3. Následně se o rozruch postaral hlavně Martin Nemčík spolu s několika hostujícími hráči při hromadné bitce. Vzešla z toho přesilovka Vítkovic, která se nakonec rozšířila až do stavu pět na tři. V dlouhém kladenském oslabení nakonec Rytíři inkasovali z hole Kriegera - 0:4. Závěrečné minuty ještě rozkouskovalo několik vyloučení, skóre už se ale nezměnilo.

Kladno: Otakar Vejvoda: Myslím, že to pro Vítkovice zas tak těžké nebylo, možná první zápas jo. Měli jsme to tam udržet, když jsme dali na 2:1. Dnes myslím, že to tak těžké nebylo. Jediná šance něco s tím udělat byla na začátku třetí třetiny, kdy jsme měli dvě tři gólové šance. Nedali jsme je a soupeř dal z protiútoku na 0:3. To byl konec zápasu.

Vítkovice: Jiří Veber: Nebudu ani hodnotit výkon, ale chci ohodnotit to, že odsud vezeme šest bodů. To je pro nás super. Takový záměr jsme měli, ale věděli jsme, že to bude těžké. Těžké to samozřejmě bylo. Akorát v závěru se to trochu zvrtlo.