pondělí 29.4.2024
Zrušeno

Rytíři prolomili nepříznivou sérii a zvítězili v Liberci

28. 12. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Utkání sotva začalo a Tygři po přečíslení vedli. Rytíři srovnali po skvělé práci Tralmakse v prostoru před brankářem. Aktivní hokej pokračoval i v dalších minutách, jedno mužstvo se dostalo do vedení a druhé krátce poté vyrovnalo. Prostřední dějství nabídlo hned šest branek, z toho čtyři padly do liberecké sítě. Ve třetí periodě Kladno navýšilo stav a zvítězilo v Home credit areně proti Liberci po dlouhých deseti letech.
2023/2024, Tipsport extraliga, 31. kolo,  čtvrtek 28.12.2023, Liberec, Home Credit Arena
Liberec
4:8
2:2, 2:4, 0:2

Branky a nahrávky: 2. Melancon (Rychlovský, Faško-Rudáš), 18. Rychlovský (Filippi), 21. Rychlovský (Faško-Rudáš, Najman), 26. Najman (Flynn) - 11. Tralmaks (Kusý, Klepiš), 19. Melka (Smoleňák), 23. Smoleňák (Jágr), 26. Smoleňák, 35. Veber (Bláha, Ticháček), 39. Ticháček (Klepiš), 40. Klepiš (Kusý, Dotchin), 51. Tralmaks (Dotchin, Ticháček) Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči: Jakub Rychlovský - Eduards Tralmaks

diváci7500
Liberec: Pařík (26´ Král) – Ivan, Melancon, Budík, Knot, Derner, Aubrecht, Šedivý – Rychlovský, Filippi, Faško-Rudáš – Flynn, Najman, Hawryluk – Birner, Bulíř, Klíma – Vlach, Šír
Kladno: Bow – Dotchin, Hejda, Ticháček, Babka, Veber, Slováček, Martenet – Tralmaks, Klepiš, Kusý – Strnad, Pytlík, Jágr – Procházka, Melka, Smoleňák– Sideroff, Jarůšek, Bláha

V první minutě se po odrazu dostal do nebezpečného prostoru Melka, ale zakončit nedokázal. To na druhé straně branka z premiérové šance padla. Liberečtí se dostali do přečíslení, které s přehledem využil Melancon – 1:0. Krátce na to si domácí výběr vyzkoušel úvodní přesilovou hru, ale prosadit se nedokázal. Velkou příležitost měl také Jarůšek, kterého našel přesnou přihrávkou Procházka, ale puk skončil těsně nad horní tyčí. Kladeňáci se dočkali srovnání zásluhou Eduardse Tralmakse, který se objevil úplně osamocený v bezprostřední blízkosti Paříkovi svatyně – 1:1. Domácí poslal do vedení Rychlovský, který překvapil Bowa štiplavou střelou nad rameno – 2:1. Rytířům se ale podařilo bleskově odpovědět, Smoleňák našel z poza branky Antonína Melku, který procedil puk za brankovou čáru – 2:2.

Do druhého dějství vstoupilo Kladno oslabením, které vyústilo v třetí branku Bílých Tygrů. Rychlovský zůstal zcela nepokrytý v nebezpečném prostoru a se situací naložil nejlépe, jak mohl – 3:2. Kladenští dokázali vyrovnat i na třetí pokus, Jágr poslal puk do prostoru, který je tradičním místem výskytu Radka Smoleňáka, který si po asistenci připsal i gólový zápis – 3:3. Kladenský kapitán přidal záhy druhý gól a Kladno vedlo 4:3. Hosté vystřídali brankáře a vzápětí srovnali na 4:4 brankou Najmana. Do dobré pozice se pak dostal Jágr, ale střídající Král stihl proti jeho pokusu vytasit svůj beton. Pátý gól Kladna vsítil Václav Veber, pro kterého to byl vůbec jeho první zásah v extralize – 4:5. Rytíři uspěli i ve své první početní výhodě, přesnou střelou od modré čáry se zaskvěl Jiří Ticháček – 4:6.

Třetí třetinu odšpuntoval krásnou akcí Jakub Klepiš, který zvýšil svým bekhendem na 4:7. Kladeňáci byli k nezastavení, byl jich plný led. Osmý gól zapsal z dvojnásobné přesilové hry Eduards Tralmaks a upravil na konečných 4:8!

Liberec: Boris Žabka: „V první řadě gratulujeme soupeři k výhře. Je nám strašně líto, že se nám před domácím vyprodaným stadionem nepovedlo zvítězit. Šli jsme třikrát do vedení a v podstatě okamžitě jsme zase inkasovali. To nám zápas strašně zkomplikovalo. Nakonec se štěstí otočilo k soupeři. Pokusili jsme se poté otevřít hru a ještě s tím něco udělat, ale šance, které jsme měli, jsme bohužel neproměnili.“

Kladno: Pavel Skrbek: „Nevím, jestli byli v utkání tak dobří útočníci, nebo obrany tak špatné. V půlce zápasů padlo už osm gólů a nakonec jich bylo dvanáct. Byla to zkrátka přetahovaná. Zlom nastal ve chvíli, kdy jsme soupeři odskočili na 6:4. Když jsme poté vstřelili další dvě branky ve třetí třetině, bylo po zápase.“