sobota 27.4.2024
Zrušeno
 pondělí 29.4.2024
Zrušeno

Poslední kolo Extraligy dopadlo pro Rytíře bez bodů, o výhře Varů rozhodly přesilovky

3. 3. 2024 od Jakub Liška / Foto: Roman Mareš
Neděle 3. března nabídla poslední střetnutí v základní části Tipsport Extraligy, když Rytíři přivítali na svém ledě Energii z Karlových Varů. V úvodu byl k vidění opatrný hokej s několika šancemi na obou stranách, ale v přesilovce se trefili hosté. Druhá třetina se skórem nepohnula. V závěrečném dějství sice dokázal snížit Procházka, hosté ale přidali tři branky a zásluhou hattricku exkladenského Kružíka zvítězili 1:4.
2023/2024, Tipsport extraliga, 52. kolo,  neděle 3.3.2024, Kladno, ČEZ STADION Kladno
1:4
0:1, 0:0, 1:3

Branky a nahrávky: 44. Procházka (Martenet, Strnad) – 16. Kružík (Kofroň), 41. Kružík (Mikyska, Hladonik), 51. Mikyska (Kofroň, Váňa), 57. Kružík (Redlich, McFadden). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči: Martin Procházka – Daniel Kružík.

diváci1245
Kladno: Mitens – Slováček, Nemčík, Martenet, Veber, Ticháček, Trojna – Tralmaks, Klepiš, Smoleňák – Kusý, Pytlík, Sideroff – Procházka, Babka, Strnad – Jarůšek, Filip, Frolík.
Karlovy Vary: Hamalčík – Tureček, Mikyska, Huttula, Rulík, McFadden, Dlapa, Dorot – Redlich, Hladonik, Koffer – Čihař, Kofroň, Kružík – Tomeček, Přikryl, Bernovský – Adámek, Váňa, Varvařovský.

V úvodu zápasu se řítil do šance Kusý, který ale tváří v tvář Hamalčíkovi netrefil prostor mezi betony. Následně chtěl využít přihrávku zpoza brány Klepiš, brankář Energie byl však připraven. Karlovy Vary se dokázali poté prosadit v přesilové hře, kdy si na levý kruh sjel Kružík a zamířil přesně pod horní tyč - 0:1. Zanedlouho si přesilovku zahráli i Rytíři, kde měl velkou příležitost Ticháček, na poslední chvíli mu ale puk sjel z hole.

Do prostřední části vstoupili aktivněji hosté. Ve velké šanci se objevil Tomeček, Mitens se ale stihl včas přesunout. Následně Energie nevyužila početní výhodu pět na tři, kde se dobře činila kladenská defenziva. Na druhé straně měli velké možnosti skórovat Procházka s Ticháčkem, ani jeden však nerozvlnil brankvou síť. Do slotu si krátce nato najel Kusý, nicméně svým pokusem mířil mimo tři tyče. Kladeňáci se poté nedokázali trefit ani ve svých přesilových hrách. Do kabin tak domácí opět odcházeli s jednobrankovým mankem.

V první minutě poslední třetiny dohrávali Karlovarští přesilovou hru, během níž se znovu zvádl prosadit Kružík po ráně z první - 0:2. Netrvalo dlouho a přišlo kladenské snížení. Skvělou Martenetovu přihrávku zužitkoval před brankou Martin Procházka - 1:2. Do zajímavé šance se proháčkoval Pytlík, Hamalčíka ale neprostřelil. Hráči Energie se poté přesně trefili i ve své další početní výhodě, tentokrát od mdoré čáry zamířil Mikyska - 1:3. Po individuální akci se v nebezpečné pozici objevil Tralmaks, Hamalčík však puk za svá záda nepustil. Krátce před koncem ujel do úniku Kružík, který gólem na konečných 1:4 zaznamenal hattrick.

Kladno: Pavel Skrbek: Od soupeře jsme dostali lekci z produktivity. V první třetině byl soupeř lepší, my měli špatný pohyb, soupeř hrál jednoduše a velice dobře bruslil. Ve druhé a třetí třetině jsme zlepšili pohyb, měli jsme herně navrch, ale dostali jsme tři góly v oslabení. My měli pět přesilovek, ale nedali jsme ani gól. Velice dobře chytal brankář, velice dobře pracovali hosté okolo brány. Jak říkám, dostali jsme lekci z produktivity.

Karlovy Vary: Václav Eismann: Podali jsme tady velice poctivý výkon podpořený velmi dobrým výkonem brankáře Hamalčíka a střeleckou produktivitou Daniela Kružíka. Chtěl bych ocenit sestavu, ve které jsme přijeli. Pracovala přesně podle plánu a byla odměněná extraligovým vítězstvím, což pro některé hráče bylo první zkušeností. Závěrem chci popřát domácím, ať úspěšně zvládnou baráž, která je čeká.