Zrušeno
A tým - zápasy

Vyrovnané utkání s Vítkovicemi bez bodů

10. 2. 2024 od Jakub Liška / Foto: Roman Mareš
Během reprezentační přestávky stále běží i extraliga. Pro Rytíře byl na programu první z dvou odložených duelů proti Vítkovicím. Do utkání vlétli lépe Kladeňáci, kteří se dostali do vedení a jejich tlak rozhodně nepolevoval. Ve druhém dějství však dokázali hosté vyrovnat hru i skóre. Závěrečná perioda nabídla nejprve gól Rytířů, záhy ale i dvě branky hostů, které určily tři body pro Vítkovice.
2023/2024, Tipsport extraliga, 29. kolo,  sobota 10.2.2024, Kladno, ČEZ STADION Kladno
Vítkovice
2:3
1:0, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 6. Bláha (Jarůšek), 43. Tralmaks (Ticháček, Klepiš) – 27. Kotala (Prčík, Šoustal), 48. Raskob (Zdráhal, Bukarts Rob.), 49. Kotala (Lakatoš, Chlán). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči: Ondřej Bláha – Lukáš Klimeš.

diváci2673
Kladno: Mitens – Ticháček, Hejda, Nemčík, Slováček, Martenet, Veber, Babka – Tralmaks, Klepiš, Sideroff – Procházka, Melka, Smoleňák – Bláha, Jarůšek, Frolík – Jágr, Vimmer, Strnad.
Vítkovice: Klimeš – Percy, Raskob, Mikuš, Kovář, Auvitu, Grman, Prčík – Lakatoš, Chlán, Bukarts Rih. – Zdráhal, Barinka, Fridrich – Peterek, Krieger, Bukarts Rob. – Šoustal, Claireaux, Kotala.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

První minuta utkání nabídla hned větší šance hostů, které vyústily v přesilovou hru Vítkovic, ta ale nebyla využita. Do rychlého brejku se dostal Smoleňák, nedokázal ovšem trefit prostor mezi třemi tyčemi. Po dobré práci Jarůška ve středním pásmu a následném útoku dva na jednoho zakončoval do odkryté klece Ondřej Bláha - 1:0. Na druhé straně se připomněl ranou z první Barinka, Mitens byl však připraven. Během velkého tlaku kladenských hráčů se pokoušel prosadit mladý Vimmer, z úhlu nicméně jen rozezvonil tyč. Následovala také ostrá střela Smoleňáka do vyrážečky Klimeše.

Prostřední část načal neúspěšnou ránou od mantinelu hostující Zdráhal. Následovala opět pasáž, kdy Rytíři hýřili aktivitou v útočné třetině, nicméně bez větších šancí. Vzápětí se po křižné přihrávce zjevil sám před Mitensem Kotala, jenž dokázal vyrovnat skóre - 1:1. Krátce nato měl dvě velké příležitosti v rychlém sledu Jarůšek, obě střely ale letěly nad. Pozornost Klimeše vyzkoušel Jágr střelou švihem. Ke konci si ještě hosté zkusili hru v početní převaze, z ní však gól nevykřesali.

V úvodních minutách poslední třetiny hráli svou první přesilovou hru v zápase také hráči Kladna. Zužitkovali ji zásluhou Eduardse Tralmakse, který vymetl horní roh branky - 2:1. V útočném pásmu hostů střílel nepříjemně Fridrich, Mitens si však s neposedným pukem poradil. Vteřinu po uplynutí dvouminutového trestu Klepiše procedil kotouč do sítě hostující Raskob - 2:2. Přibližně o minutu později ujel domácí obraně Kotala a střelou nad beton otočil stav utkání - 2:3. Po faulu na Melku měl možnost trestného střílení Sideroff, Klimeš ho ale vychytal. Poslední minuty sice hráli Rytíři bez brankáře v početní výhodě, nicméně kýžená brank se nedostavila.

OHLASY TRENÉRŮ

Kladno: Pavel Skrbek: Řekli jsme si něco před zápasem a vstoupili jsme do něj tak, že jsme ztratili puk na modré snad v páté vteřině. Následoval kolotoč v naší třetině, kdy byla několikrát prázdná brána, poté jsme šli i do čtyř. Oslabení jsme nicméně odehráli výborně, což nás paradoxně dostalo na koně a je to trochu srazilo dolů. Celkově jsme první třetinu hráli dobře, podařilo se nám dát i pěkný gól. Ríša se tam parádně vrátil a šli do situace dva na jednoho. Ve druhé periodě jsme možná měli opticky více ze hry, nicméně ten tlak byl takový nemastný, neslaný. Byli jsme sice na puku, avšak žádné šance jsme z toho neměli. Odskočili jsme pak ve třetí části na 2:1 gólem z přesilovky. Bohužel jsme nešťastným gólem dostali na 2:2. Následovala chyba a bleskový gól na 2:3. Nepovedlo se nám proměnit ani trestné střílení. Poté už jsme se v závěru pokoušeli vyrovnat, ale nezaznamenali jsme snad ani střelu na bránu.

Vítkovice: Jiří Veber: My jsme měli v prvním střídání výborný vstup, kdy jsme si vynutili faul. Bohužel přesilovka nás nějakým způsobem trochu rozhodila, protože jsme se v ní prakticky k ničemu nedostali. V první a druhé třetině jsme hráli to, co jsme nechtěli. Připravovali jsme se na místní kluziště, ale začli jsme hrát lépe až ve třetí části. Pro nás je dobré, že jsme zvládli situace, kdy jsme prohrávali 1:0 a 2:1, což jsme pak dokázali i otočit. Důležitý moment byl podle mě samostatný nájezd, který chytil náš brankář. Závěr už jsme odehráli relativně dobře a klukům patří dík.