5:3
1:4

Rytíři porazili Karlovy Vary za tři body, v závěrečné třetině rozhodl Jágr

17. 11. 2021 od Foto: Roman Mareš
Kladno odstartovalo po reprezentační přestávce vítězně a nad Karlovými Vary vyhrálo 3:2. Skóre zápasu otevřel už ve třetí minutě navrátilec Ladislav Zikmund, Energie ale vývoj ještě v první části otočila. V prostředním dějství však srovnal Adam Kubík a v poslední dvacetiminutovce rozhodl Jaromír Jágr. Rytíři tak získali tři body a v tabulce se svému soupeři přiblížili.
2021/2022, Tipsport extraliga, 21. kolo,  středa 17.11.2021, Chomutov, ROCKNET ARÉNA
3:2
1:2, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 3. Zikmund (Jágr, Dotchin), 34. Kubík (Račuk), 47. Jágr (Plekanec) – 9. Plutnar (Redlich, Vondráček), 12. Beránek (Hladonik, Mikúš). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči zápasu: Jaromír Jágr – Michal Plutnar.

diváci2213
Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Wood, Ticháček, Donaghey, Baránek – Jágr, Plekanec, Zikmund – Hlava, Kubík, Beran – Račuk, Filip, Melka – Kristo, Ciampini, Hajný.
Karlovy Vary: Haban – Rohan, Plutnar, Parkkonen, Dlapa, Havlín, Pulpán, Weinhold – Koblasa, Kulich, Flek – Hladonik, Mikúš, Beránek – Průžek, Kracík, Šik – Redlich, Osmík, Vondráček.

Ladislav Zikmund se do kladenského týmu vrátil stylově! Už při svém druhém střídání dostal od Jágra puk před brankoviště a přesnou ranou otevřel skóre zápasu – 1:0. Vedení ale vydrželo domácím jen do deváté minuty. Pak vypálil tvrdě a přesně od modré čáry Michal Plutnar a bylo srovnáno – 1:1. Uběhly navíc jen tři minuty a Energie šla do vedení. Po Hladonikově vytočení zpoza klece zůstal puk volný před brankovištěm a Ondřej Beránek dorazil přesně – 1:2. Hned nato navíc pláchl kladenské obraně Flek, jenže brankář Bow jeho únik skvěle zlikvidoval. Půl minuty před koncem třetiny se pak kotouč opět třepotal v kladenské síti, skóre se však nakonec neměnilo. Rozhodčí branku po poradě s videem odvolal kvůli hře vysokou holí.

Ve druhé části se na góly dlouho čekalo. Ani jeden z týmů nevyužil přesilovou hru, byť zejména Hlava měl dobré možnosti. Krátce po ubránění karlovarského trestu pak hosté vyrazili do přečíslení, zakončující hráč ale vkleče špatně trefil puk. Úspěšný tak byl až ve 34. minutě Adam Kubík. Ten pálil slibně z mezikruží, následně se dostal i k dorážce a už nezaváhal – 2:2.

Skóre se poté měnilo až ve třetí části po skvělém zámku kladenské první lajny. Plekanec vyvezl puk zpoza brány a před brankovištěm našel přesně volnou hokejku Jaromíra Jágra – 3:2. Hned nato mohl definitivně zlomit výsledek na stranu Rytířů Zikmund, v samostatném úniku ale na Habala nevyzrál. A domácí si poté dokázali sami zkomplikovat závěr. Baránek byl dvě minuty před koncem vyloučen a Energie si vylepšila výhodu odvoláním brankáře. Kladeňáci ale svůj náskok ubránili a mohli slavit zisk tří bodů.