úterý 6.8.2024
Chomutov
Kladno
17:30
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
 úterý 20.8.2024
Kladno
McGill
17:30
 čtvrtek 22.8.2024
Kladno
Kassel
17:30
 úterý 27.8.2024
Plzeň
Kladno
17:30
Obrázek
A tým

Další zkušenost do útoku, Rytíře posílil důrazný forvard Richard Jarůšek

22. 8. 2023 od Redakce
Po třech odehraných přípravných zápasech hlásí Rytíři další posilu do svých ofenzivních řad. Kladenský dres bude v nadcházející sezoně oblékat dvaatřicetiletý útočník Richard Jarůšek, který má zkušenosti z pěti extraligových klubů i ze světového šampionátu v roce 2016. Naposledy působil Jarůšek ve Vítkovicích, kde dohrával sezonu po přestupu z rakouského Vorarlbergu.

„S Ríšou jsme byli v kontaktu už před minulou sezonou, ale k dohodě nedošlo. Jsme rádi, že jsme se k tomu letos vrátili a dohodli jsme se. Získáváme v něm zkušeného silového útočníka s důrazem v předbrankovém prostoru. Věříme, že naváže na sezony, kdy dával 15 a více gólů,“ uvedl k Jarůškově příchodu sportovní manažer Rytířů Jiří Burger.

S Kladnem jsem jednal už loni, ale tehdy to nedopadlo. Letos se to taky táhlo, přišly i jiné nabídky, ale rozhodl jsem se pro Kladno zejména kvůli rodině. Je to kousek z Prahy, navíc se tu hraje extraliga. Všechno převažovalo pro Kladno, takže jsem rád, že to klaplo a můžu tady být,“ okomentoval svůj příchod sám Jarůšek.

Bývalý hráč Mladé Boleslavi, Hradce Králové, Sparty, Litvínova a Vítkovic by se ve 32 letech měl zařadit mezi lídry týmu. „Je to jedna z věcí, proč jsem sem šel. Role lídra se nevzdávám, určitě tady chci mladým klukům i týmu pomoct. Nejsem to ale jenom já. Je tady Pleky, Frolda, Klépa. Doufám, že zapadnu a uděláme co nejlepší partu,“ vyprávěla čerstvá posila po pondělním tréninku.

„Bylo to náročné, ale trénoval jsem, takže bych z toho strach neměl. Teď je potřeba sehrát se s kluky a věřím, že to bude dobré,“ uvedl Jarůšek k náročnosti prvního tréninku.

Poslední ročník rozdělil Jarůšek mezi rakouské Pioneers Vorarlberg, kteří působí v mezinárodní ICEHL, a extraligové Vítkovice. V naší nejvyšší soutěži se připomněl čtyřmi góly v devíti zápasech základní části a v play off přidal jednu asistenci v jedenácti duelech. Nejlepší ročník zažil brněnský odchovanec v letech 2016/17 v Hradci Králové, kde zapsal 45 kanadských bodů. V té době byl i členem národního týmu a v roce 2016 si zahrál na mistrovství světa s Tomášem Plekancem. Po jeho boku se nyní pokusí svými zkušenostmi pomoct Rytířům.

„Jsem tady od toho, abych pomohl vyhnout se baráži a udělat co nejlepší výsledek. Budu se o to snažit maximálně a věřím, že to s kluky zvládneme,“ vyhlásil Jarůšek.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU