pondělí 29.4.2024
Zrušeno

Kladeňáci odjíždí z Pardubic bez bodu, jediný přesný zásah zapsal Ticháček

28. 1. 2024 od Jakub Liška / Foto: HC Dynamo Pardubice
Porce čtyř venkovních zápasů v řadě začala pro Rytíře na východu Čech v Pardubicích. Kladeňáci chtěli přerušit nepříznivou sérii porážek, což se jim bohužel nepodařilo. Na šance bohatá první třetina nabídla pouze jedinou branku domácích. Hráči Kladna srovnali stav z přesilové hry ve druhém dějství, ovšem záhy byl rozdíl opět jednobrankový pro pardubické hráče. Závěrečná část přinesla jen navýšení náskoku Pardubic a Rytíři i přes srdnatý výkon neberou z poslední lednové neděle ani bod.
2023/2024, Tipsport extraliga, 41. kolo,  neděle 28.1.2024, Pardubice, enteria arena
Pardubice
3:1
1:0, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 18. Hájek (Zohorna, Paulovič), 25. Radil (Paulovič, Kousal), 45. Paulovič (Radil, Kousal) – 24. Ticháček (Klepiš, Smoleňák). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči: Matěj Paulovič - Landon Bow.

diváci9923
Pardubice: Klouček – Musil D., Čerešňák, Kolář, Košťálek, Vála, Hájek, Švec – Hyka, Zohorna, Pánik – Radil, Kousal, Paulovič – Hrníčko, Musil A., Pavlata – Říčka, Poulíček, Mandát.
Kladno: Bow – Ticháček, Babka, Nemčík, Slováček, Martenet, Veber – Tralmaks, Klepiš, Sideroff – Procházka, Melka, Smoleňák – Jágr, Jarůšek, Frolík - Bláha, Vimmer, Jelínek.

Rytíři chtěli do utkání vlétnout nebojácně a hned v první minutě se dostal do nejvážnější šanci Kladeňáků v první třetině Sideroff. Tváři v tvář před Kloučkem však mířil těsně vedle. Na straně Pardubic se připomněl ranou ze slotu Poulíček, jeho pokus se ale také mezi tři tyče nevešel. Následně si najel z pravé strany do úniku domácí Hyka, na Bowa nicméně nevyzrál. Stejným výsledkem skončila i šance D. Musila z mezikruží, kdy Bow stihl zasáhnout vyrážečkou. Necelé tři minuty před sirénou zůstal zapomenutý uprostřed útočného pásma Hájek, kterému nedělalo problém Bowa prostřelit - 1:0.

V úvodu prostřední části se pokoušel o kličku do bekhendu Paulovič, klička mu ale proti Bowovi nevyšla. Kladenští si poté zahráli přesilovou hru, kterou po pár vteřinách zužitkoval Ticháček, který projektilem od modré propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:1. Uběhlo pouze 39 sekund a domácí měli jednobrankový náskok zpět, když se po kombinaci prosadil trefou do odkryté klece Radil - 2:1. Vzápětí probíhala dobrá pasáž Rytířů, kde se pokoušeli z nebezpečných dorážek trefit Melka, či Smoleňák. Proti úniku Radila, dokázal Bow zasáhnout a až akrobaticky si poradil i s nenápadným pokusem Pánika o pár chvil později.

Závěrečná perioda měla zpočátku trochu opatrný úvod s minimem šancí. Po pěti minutách však dokázal využít přečíslení dva na jednoho Paulovič - 3:1. Za nedlouhou zahrozil bekhednovou střelou Kousal, na Bowa si ale nepřišel. Frolík následně zkoušel štěstí střelou z první, mířil nicméně lehce nad. Pardubičtí dostali možnost početní převahy, v ní ovšem podržel Kladeňáky Landon Bow. Závěrečné minuty zkusili Rytíři hru bez brankáře, kde se dostali do několika velkých příležitostí z brankoviště, Klouček ale nebyl překonán, a tak zůstal konečný stav v poměru 3:1.

Pardubice: Vít Černohous: My jsme věděli, že Kladno přijede s tuhým hokejem, a že to je zkušený tým. O to cennější jsou to pro nás tři body, protože toto vítězství se nerodilo vůbec lehce a bylo za tím dost práce. Zvládli jsme tam klíčové oslabení díky obětavosti. Na konci vytáhl Klouček rozdílové zákroky. Pro nás tedy důležité a náročné tři body.

Kladno: Otakar Vejvoda: První třetinu jsme začali docela dobře. Měli jsme dobrý forčeking, kdy snad v desáté vteřině byl někdo sám před brankou. Dostali jsme poté gól při špatném střídání. Ve třetině druhé jsme se vrátili zpět do zápasu přesilovkou. Nicméně přišla chyba při vstupu do středního pásma a prohrávali jsme. Myslím že jsme byli spokojeni, jak jsme dostávali pardubické obránce pod tlak a vytvořili jsme si šance. Ještě v závěrečné powerplay byla před námi několikrát skoro prázdná brána, ale nedali jsme gól. To je stejná písnička.