Zrušeno
Ohlasy

Ze dvou ztrát jim nabídneme dva jednoduché góly, uvědomuje si Ticháček

29. 1. 2024 od Jakub Liška / Foto: Roman Mareš
Čtyřzápasová série venkovních zápasů pro Rytíře odstartovala na ledě lídra soutěže z Pardubic. Bohužel hráči Kladna padli 3:1. Kladeňáci nicméně nepředvedli špatný výkon, kdy spíše doplatili na chyby v obranném pásmu a neproměňování šancí: „Nabídneme jim dva góly a naopak my máme už se šancemi na sobě nějakou deku," snaží se najít příčiny porážky Jiří Ticháček. Ten se ve druhé třetině blýskl vyrovnávacím gólem z přesilové hry: „Jsem rád, že jsem to prostřelil a netrefil prvního hráče před sebou," hodnotí svůj milimetrově přesný projektil.

Jak bys na úvod zhodnotil utkání?

Je to bohužel stále ohraná písnička. Nehráli jsme špatně a myslím, že ten výkon byl solidní. Mohli jsme v klidu sahat po nějakých bodech, nicméně zásluhou dvou chyb, respektive ztrát, jim nabídneme dva góly. Pak už tam máme taky asi nějakou deku, že z vyložených šancí nedokážeme skórovat.

Během první třetiny jsme hráli čtyřminutovou přesilovku, kde nám možná chyběla větší lehkost?

Asi ano. Pár střel tam sice bylo, ale samozřejmě si představujeme více zakončení, nebo více ohrozit bránu. Mohl to být výborný způsob, jak vstoupit do zápasu, což se nám bohužel nepovedlo.

Naopak na konci třetiny jsme dostali gól na 1:0, co proběhlo v kabině před druhou částí?

Převážně jsme se povzbuzovali, protože ten výkon byl docela slušný. Chtěli jsme zkrátka pokračovat v té samé práci, vyrovnat a přidat góly, kdy se nám ale bohužel podařilo vstřelit jen jeden.

To se podařilo tobě ve druhé třetině, kdy jsi vyrovnal skóre z přesilové hry po milimetrově přesném zásahu.

Máme to takto jako jednu z variant na přesilovky. Jsem hlavně rád, že jsem to konečně prostřelil, protože posledních pár zápasů jsem trefoval vždy prvního hráče před sebou. Jsem šťastný, že to tam propadlo a tím jsem pomohl týmu vyrovnat a vrátit se zpět do zápasu.

Poté nám ale uškodil gól, který jsme dostali ani ne minutu po vyrovnání, že?

To je jednoduše špatně. Tohle si musíme pohlídat, protože se nám to stalo minule s Olomoucí a bohužel i teď. I tyto věci rozhodují zápasy a musíme na to dávat větší pozor.

Zřejmě největší šance utkání jsme si nejspíš vytvořili až v závěrečné powerplay bez brankáře, kde už možná bylo na naší straně i trochu smůly?

Je to možné. Jak jsem už říkal, tak máme asi nějakou deku s tím neproměňováním šancí. Já jsem to popravdě viděl jen z povzdálí, jak to kluci jen doráží okolo branky. Bůhví, co by se stalo, kdybychom dali gól, ale bohužel se to nestalo.