48. kolo,  neděle 19.2.2023
Kladno
Olomouc
4:5p
49. kolo,  pátek 24.2.2023
Kladno
Sparta
3:4
50. kolo,  neděle 26.2.2023
Kladno
Vítkovice
1:2
51. kolo,  pátek 3.3.2023
Budějovice
Kladno
5:2
52. kolo,  neděle 5.3.2023
Kladno
Karlovy Vary
5:4
 čtvrtek 23.3.2023
Kolín
Kladno
18:00
 úterý 28.3.2023
Kladno
Kolín
18:00
1. kolo,  neděle 16.4.2023
Kladno
Neznámý
 
2. kolo,  pondělí 17.4.2023
Kladno
Neznámý
 
3. kolo,  čtvrtek 20.4.2023
Neznámý
Kladno
 
SPUSTIT VIDEO
Obrázek
Rozhovor

Kubík: Všichni si musí uvědomit, za co tady bojujeme. Hlavní je udržet na Kladně extraligu

23. 12. 2022 od Redakce
Krátce po zápase se zabouchly dveře do rytířské kabiny a zavřené zůstaly další hodinu a dvacet devět minut. Před hlouček novinářů nakonec předstoupil Adam Kubík, který nechodil kolem horké kaše a narovinu se rozpovídal o situaci, v níž se Rytíři v předvánočním období nacházejí. Sršely z něj emoce všeho druhu, jenom ne beznaděj. Na tu není místo. „Je důležitý, aby si každý hráč uvědomil, za co tady ten hokej hrajeme. Kladno chceme udržet v extralize. Pro mě, jako pro Kladeňáka, a pro ostatní kladenské kluky by to mělo být to hlavní,“ zdůraznil nejlepší střelec týmu, jehož gól a nahrávka na bodový zisk v zápase proti Mountfieldu nestačily.

Adame, po konci zápasu jste téměř hodinu a půl zůstali zavření v šatně. Co se řešilo?

Tak upřímně… Jsme v ho*nech. Všichni to vidíme. Myslím, že už je načase tady s tím něco udělat. Nikdo to za nás neodehraje. Je to naše zodpovědnost a my s tím něco musíme začít dělat, takže ten čas byl určitě namístě. Jak dlouho jsme tam seděli, to není tolik důležitý, hlavní je to, co v kabině padlo. Teď je důležitý, aby si každý hráč uvědomil, za co tady ten hokej hrajeme. Kladno chceme samozřejmě udržet v extralize. Pro mě, jako pro Kladeňáka, a pro ostatní kladenské kluky by mělo být hlavní, že tady ta extraliga bude. Takže tohle sezení bylo namístě.

Kdo měl hlavní slovo?

Samozřejmě, že majitel, ale myslím si, že dneska dost kluků ukázalo odvahu a něco k tomu řekli. Myslím, že je důležitý, abychom si to vyříkali. Hrajeme to tady všichni, nehraje to jen on (Jaromír Jágr – pozn. red.) a jestli čekáme, že nás spasí tím, že teď přijde hrát, tak to si myslím, že tak nefunguje, on sám to ví. Může nás k tomu vyhecovat, ale my se k němu musíme přidat.

Bylo to čistě hráčské sezení?

Ano, zavřeli jsme se v kabině jenom hráči a vyříkali jsme si to mezi sebou. Myslím, že trenéři nám k tomu taky ještě něco řeknou. Je důležitý, abychom všichni byli na jedný vlně. Celý tým.

Dá se říct, co je hlavní věc, kterou musíte zlepšit?

Vyhrávat zápasy. Je to jenom o bodech. Všechno ostatní je nám k ničemu. Nějaký góly v přesilovkách nám dneska byly úplně k ničemu. My potřebujeme, aby nám byly prospěšný, takže nesmíme dostávat tolik gólů.

Zažil jsi někdy takhle dlouhou pozápasovou poradu?

Nezažil a doufám, abych řekl pravdu, že už ji nezažiju. Nepadly tam žádný hrozný slova, ale je to nepříjemný. Chceme si po zápase zazpívat a jít domů s hlavou nahoře.

Trenér Hradce Králové na tiskové konferenci zmínil, že hráči dostanou za odměnu den před Vánocemi volno. Jaký je zítra program u vás?

My máme na programu trénink. Já myslím, že u nás volno moc není namístě. Měli bychom se chytnout… nevím za co. Ale dát do toho všechno, chceme to prostě strhnout.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Redakce / Foto: Roman Mareš | 22. 12. 2022

30. kolo extraligy: Rytíři podlehli Hradci Králové 3:6

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU