Ohlasy

Michnáč uspěl na zkoušce a u Rytířů vybojoval smlouvu. Je tu dobrý kolektiv, říká

26. 8. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Útočník Albert Michnáč přišel do Kladna původně jen na zkoušku, během přípravy si ale svými výkony řekl o smlouvu. „Zkoušku už jsem udělal, smlouva je hotová,“ prozradil třiadvacetiletý útočník po utkání s Karlovými Vary. „Kolektiv je tu dobrý, můžu si pokecat s každým. Už se těšíme, až na našem stadionu budeme moci trénovat a odehrát zápasy,“ dodal.

S Karlovými Vary jsme padli 2:5. V čem byl soupeř lepší?

Neřekl bych, že byl nějak extrémně lepší, ale my jsme udělali víc chyb směrem do obrany a oni šance využili. Přišlo mi, že bruslili dozadu víc než my, nevím, jestli jsme byli unavení…

Ty sis za Karlovy Vary v minulosti zahrál. Kolik hráčů z týmu jsi znal?

Moc ne. Už jich tam tolik není, dokonce ani trenéři. Dlouho jsem tam nebyl.

Vnímáš zápasy proti týmům, kde jsi hrál, jako speciální?

Takhle v přípravě určitě ne. Navíc když jsem tam znal asi jen tři kluky, kteří v té době navíc nehráli ani za Vary. Tenhle zápas jsem tak moc nevnímal.

Ty jsi přišel k Rytířům na zkoušku. Jak zatím probíhá? Jak jsi s ní spokojený?

Zkoušku už jsem udělal, smlouva je hotová. Proběhla teda asi dobře.

„Všechny rady, které nám Pleky dává, si beru k srdci.“

Jaké vůbec bylo zvykání na nový klub?

Normální, už to mám docela zažité. Liší se jen takové věci jako vybavení šatny a vedení tréninků. Všechno bylo úplně v pohodě.

V přípravě nastupuješ pravidelně ve formaci s Antonínem Melkou a Ladislavem Zikmundem. Jak ti sedí spolupráce s nimi?

Odehráli jsme dobré utkání, ale po druhé třetině se to rozdělilo, abychom to trochu oživili. Jinak jsem s nimi hrál často a myslím, že jsme odehráli dobrá utkání. Mně se s nimi hrálo dobře.

S kým ze spoluhráčů sis zatím sedl nejvíc po lidské stránce?

Hodně kluků jsem znal ještě předtím, než jsem sem šel. Se spoustou z nich jsem hrál, s některými mladšími kluky se znám odmalička, kdy jsme proti sobě hráli. Znal jsem jich fakt hodně a sednu si s každým. Kolektiv je tu dobrý a můžu si pokecat s každým.

Jaké je pro tebe zahrát si v jednom týmu s Tomášem Plekancem?

Je to super, všechny rady, které nám dává, si beru k srdci. Odehrál jsem s ním jedno utkání a bylo to super. Je to osobnost a pro každého hráče je to super.

„Stadion je nově udělaný a vypadá to tam moc hezky.“

Máte za sebou turnaj na Slovensku. Jaká to byla příprava?

Pro nás dobrá, zkusili jsme si zase nové soupeře a byl to hezký výlet. Možná jsme mohli urvat trochu lepší výsledky, ale jinak to bylo s kluky fajn.

Proti Karlovým Varům jste nastoupili v Rakovníku. Hrál jsi už někdy na tomhle stadionu?

Já jsem tady nikdy nebyl, takže jsem moc nevěděl, co čekat. Asi jsem tušil, že to bude takový starší zimák.

Přišlo hodně fanoušků, kteří byli na stadionu hodně slyšet. Jak sis to užil?

Bylo plno a měli jsme tady určitě převahu fanoušků. Fandili celý zápas, i když jsme prohrávali. Za to jim patří díky.

Už se blíží návrat na kladenský stadion, který prošel rekonstrukcí. Jak se tam tobě v minulosti hrálo jako soupeři?

Mně se tam nikdy nehrálo moc dobře. Nikdy se mi tam moc nedařilo. Teď je to nově udělané a vypadá to tam moc hezky. Byli jsme se tam s kluky už podívat. Už se těšíme, až tam budeme moci trénovat a odehrát zápasy.