Zrušeno
Ohlasy

Podpora Ukrajiny? Výborný nápad, snad to pomůže těm, kteří to potřebují, přeje si Janus

8. 3. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Jaroslav Janus podal proti Spartě skvělý výkon. Do akce šel od úvodu druhé třetiny, jak bylo před zápasem domluvené, a inkasoval už pouze jednou. Rytíři i přesto prohráli 1:4, v posledním kole základní části šlo ale o úplně jinou myšlenku. Podpořit Ukrajinu zasaženou válkou a finančně pomoci prchajícím ukrajinským rodinám. „Od začátku to byl výborný nápad. Jsem velmi rád, že si lidi našli cestu na stadion, zvlášť, když je to na dobrou věc,“ pochvaloval si po utkání zkušený slovenský gólman.

Zápas proti Spartě byl věnován ukrajinským rodinám. Co jsi říkal na tuhle dobročinnou akci?

Od začátku to byl výborný nápad. Jsem velmi rád, že si lidi našli cestu na stadion, zvlášť, když je to na dobrou věc. Líbil se mi celý nápad, celá akce. Užil jsem si to až do poslední minuty. Škoda, že jsme nepodali lepší výkon. Myslím ale, že to byl pěkný zápas a fanoušci budou spokojení. Sice se prohrálo, ale odevzdali jsme všechno.

Jenom na vstupném se vybralo přes dva miliony korun. Co na to říkáš?

Wow, klobouk dolů. Je to krásná částka. Věřím, že teď pomůže těm, kteří to nejvíc potřebují. Doufejme, že to co nejdřív skončí.

Po dlouhé době bylo na zápase opravdu nabito. Přišlo 14 512 diváků. Jak sis to užil?

Pro mě osobně je to poprvé asi po dvou letech. Už minulou sezonu to bylo úplně omezené a postupně to uvolňovali. Klobouk dolů, kolik lidí přišlo. Bylo super hrát zase před publikem, jaké má na hokeji být. Celá akce byla super.

Ty jsi šel do hry v průběhu zápasu. Jak těžké to bylo?

Už před zápasem jsme si řekli, jak to uděláme. Řekli jsme si, že Bowsie půjde do brány na jednu třetinu a já to dochytám. Určitě není příjemné tam naskočit v průběhu zápasu, zvlášť když je na zápase tolik fanoušků. Na tréninku se na to ale připravuju a čekám na šanci. Bohužel jsem měl jen dva starty během sezony a uvidíme, co bude dál. Čeká nás ještě baráž, nejtěžší fáze sezony. Věřím, že se všichni dobře připravíme, a za čtyřicet dní máme zápas. Musíme dát dohromady nějaký plán, možná odehrát i nějaké přípravné zápasy a stoprocentně se na to připravit, abychom udrželi extraligu.

Bylo pro tebe lepší, že jsi dopředu věděl, že půjdeš do hry od druhé třetiny?

Určitě je to lepší. Člověk se na to může mentálně připravit a není to tak, že by do toho najednou vletěl. To už si člověk nevybere. V každém zápase se snaží být připravený stoprocentně. Když tam jdu, tak se snažím hodit všechno za hlavu a jdu tam odvést práci, za kterou jsem placený.

„Máme perfektní fanklub, je potřeba si takové fanoušky udržet.“

Podal jsi ale velmi dobrý výkon a byl jsi vyhlášen hráčem zápasu. Odvděčili se ti taky fanoušci, kteří tě vyvolávali. To bylo příjemné, ne?

Určitě. Je velmi příjemné slyšet po dlouhé době fanoušky skandovat vaše jméno. Věřím tomu, že to bude tak i dál. Máme perfektní fanklub, je potřeba si takové fanoušky udržet. Je to pro nás velká podpora.

Tentokrát jste si to s Landonem Bowem rozdělili, tak se nabízí otázka, jak jste si vy dva sedli?

Výborně. Je to skromný a pracovitý kluk, který chytá perfektně. Vím, že ani nebyl prostor dát mě do brány. Vycházíme spolu výborně. S cizinci mám většinou velmi dobrý vztah, protože jsem v podstatě celý život hrál v cizině. Super. Je to výborný kluk.

Už jsi zmiňoval baráž, která bude hodně specifická. Zažil jsi už někdy takhle dlouhou přestávku během jedné sezony?

Nevím, asi ne. V baráži už jsem byl párkrát s Litvínovem, když jsem tam působil, ale nikdy nebyla ta přestávka tak dlouhá. Už teď jsem se ale dostal do brány po několika týdnech. Bude to hlavně o tom, abychom to zvládli dobře mentálně. Od prvního zápasu a prvního tréninku. Je to zase určitá výzva, doufám, že potvrdíme, že jsme lepší tým.

Hodně se řeší, jestli je výhoda mít dlouhou přestávku, nebo jít do toho rozjetý z play off. Co myslíš ty?

Každý to má rád jinak. Já myslím, že je určitě lepší, když člověk hraje a je v tempu. Je lepší hrát zápasy než jen čekat a koukat na video. Možná je to trochu výhoda, my zase musíme využít toho, že budou unavení. Je to otázka. Uvidíme. My si musíme svoji práci odvést.